Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - cuvanje cvjeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


cuvanje cvjeca

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
meliha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meliha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: cuvanje cvjeca
    Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 15:03
Pozdrav svima.Zanima me kako da sacuvam kucno razno cvjece da nepropadne i ruze koje idu vani .Unapred sam vam zahvalna.CAO
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 15:48
meliha , na koje cvijeće misliš i od čega da ne propadne?
Dobrodošla na forumSmile

Na vrh
meliha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meliha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 19:01
Hvala sto ste se javili.Imam jako puno cvjeca od praznika,8 marta.Bilo je malo i na hladnoci pa se boim promjene klime.Sad ga trenutno drzim u kuci al me brine termperatura,posto imam grijanje.To su male ruze,calathea,difenbahija,juka ili drvo zivota,ciklama,begunija i kroton.Eto to je to nadam se da cu opet dobiti brz odgovor unapred hvala....Cao
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:16
Meliha,dobrodošlica i od mene..Vidi o svim tim biljkama imaš teme na forumu,pa malo pročitaj,valjda nađeš i odgovore na tvoje pitanje.Ovako ,što ti ja mogu reći je to,da ako je bilo napolju na onom minusu pa je unešeno unutra na toplo,moguće je da  bude promjena na biljkama.Ciklama i mini ruže ne vole toplo previše...Croton je jako jako osjetljiva biljka i teško održiva..Ne znam šta da ti kažem,sem da ostaviš biljke gdje su,jer kada bi ih ponovo premjestila na neku drugu temperaturu,sigurno bi propale..Biljke ne vole velike oscilacije temperature,kao ni često premještanje..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:33
Dobro došla Meliha!
Ne znam šta misliš pod ovime,da su malo na hladnom bile no evo ,općenito,di možeš koje držati,koji im uvjeti odgovaraju.
Kao što i Alisa veli,ciklame i ruže vole malo hladnije pa ih drži u nekoj prostoriji di ima svjetla a ne grije se jako no da temperatura nije baš u minusu.
Yuka i drvo života nisu zahtjevne i možeš ih držati i u dnevnoj sobi.Ne moraš ih puno zaljevati,tek kad se zemlja skroz osuši,no ako je jako suh zrak odgovarat će im da ih dnevno poprskaš po lišću.Prskati možeš i kroton,difenbahiu i kalateu.Isto ti mogu biti na toplome.Kroton je malo osjetljiviji no meni je godinama bio u dnevnoj sobi,di je toplo i suh zrak.Povremeno zaliti i prskati lišće,ako imaju svjetla biti će one okWink
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 15:17
Bome si se ti lijepo ponovila za Dan žena Wink
Ja svoju ciklamu i malu ružicu  držim na ustakljenom balkonu..
Na vrh
meliha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meliha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 21:05
Joj moje cure bas vam hvala.Jesam se dobro mozda i previse ponovila s obzirom na moje neznanje.Nikad do sada nisam gajila cvjece posto imam malu djecu,a sad vec kad je tu imam zelju da i opstane.Hvala vam puno ovo ce mi bas koristiti.Pozdrav.........smile40
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 21:19
Meliha dobro nam došla i dugo se sa nama družila.
Ja imam ciklame još od prošlogodišnjeg 8 Marta.Pošto su mi prozori dnevne sobe do podne obasjani suncem tu ih mogu držati dok ne počnu vrućine,
Kada sune počne jače da grije premjestim ih na jedan drugi prozor manje obasjan suncem,
Ruže sam iznosila na terasu a yuka je u kući.Jako je zahvalna biljka i brzo raste.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.