Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  123 151>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj novi dom
    Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:47
Nisam se lako odlučila izabrati ga, putovala sam, razgledala, a onda sam stigla ovdje. Vidjela sam i ljepših kuća od ove, ali nekako ih nisam osjećala, a kad smo došli ovdje i sin i ja odmah smo osjetili da bi ovo mogao biti dom. Što se mene tiče presudio je ovaj balkon s pogledom u zeleno i na šumske proplanke i naravno dvorište i vrt koji nisu veliki, ali se sigurno mogu urediti da uistinu zablistaju! Ispred kuće ima nekoliko manjih "parcela" zemlje i dugačke žardinjere u kojima je bilo nešto (skoro pa ukrasnog) povrća, dvije breskve, ali evo i sličice dijela prilaza do ulaznih vrata




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:53
Ovo je pogled s balkona (koji na "L") okružuje jugoistočni zid kuće



i dvorište, gledano s balkona



lijevo i desno od klupe se vide dvije od 4 hoste u dvorištu (kad se razlistaju puuuuno su veće nego što izgledaju na slici)
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:57
Kroz ova vratašca se iz dvorišta izlazi na travnjak, ovo je pogled s travnjaka na odrinu (i kuću) koja (isto na "L") okružuje dvorište i prilazno kolski put.



Za sada, najljepše u ovom dvorištu je što se u njega ulazi kroz stražnja vrata od kuće i ne vidi se, ni s ulice, a od odrine i malog voćnjaka ne vide ga ni susjedi Smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:06
Izgledalo je da proljeće stiže, pomislili su to narcisi i tulipani u vrtu....



a onda ih je pokrio snijeg



Ovo crno je moj najživahniji cvijet - Bleki, moj mačak, sve mora nadgledati! Wink


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:08
Malo sam razgrnula snijeg da vam pokažem jedan od mnogih stručaka jaglaca, oni su sami doselili u moj vrt Smile


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:09
Dva dana prije snijega u obližnjoj šumi sam iskopala visibabe i udomila ih u vrtu, neke baš ovdje oko panja vinove loze Smile
a taman su htjele procvjetati Cry


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:11
Jedan od dva nemaštovito podrezana šimšira u mom dvorištu, polako se "rastvara" pod naslagom snijega..


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:12
Pitam se hoće li reznice hortenzije u ovim žardinjerama preživjeti ovaj snijeg  Confused


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:14
I uz prilaz do ulaznih vrata iz snijega proviruju vrhovi reznica hortenzije..



Kad zagrije, društvo će im praviti neveni i raznobojne kadifice Smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:17
U toplom hodniku proljeće i izlazak u vrt, strpljivo čekaju jagode, najviše je Mont Everestica Smile






Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:22
Dio odrine i moje jabuke nose sve veći teret (ne plodova, nažalost Unhappy)





Zima je opet pokazala zube, priče iz vrta nisu raskošne ni šarene, ali i bijele znaju izgledati očaravajuće. Ovi su moji veterani navikli na zimu, preživjet će oni..Smile
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:28
Ovak na početku,izgleda jako,jako lijepo.Jedva čekam nastavak .pozdravljam te!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:36
Hvala rain Smile
Mislila sam da je najbolje ovako, početi od skoro ničega, pa dodavati sličice kad nešto posadim, kad nikne..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:41
Misty tvoj vrt ima formu i prekrasnih detalja kao žardinjere, odrina je samo takva, pa neće biti problem malo dopuniti cvjetnicama. Meni se jako sviđa i jedva čekam nove slike Clap
život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:41
Super, sviđa mi se način predstavljanja, jedva čekam nastavak.....i ovo nije skoro od ničega, jer ja sam s bagerom počela, pogledaj.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:52
smile141lijepo si nam predstavila svoj novi dom i vjerujem da će sve biti veselo i rascvijetano smo kada se otopi snijeg... veselim se nastavku
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:56
Ma draga moja,ovo je prekrasno.A na snijeg ćeš se morati naviknuti.Neće ni narcisama ni visibabama ništa biti(mislim da i jaglaci proviruju),naučeni su oni da ih snijeg zatrpava a kad okopni,oni nastave sa rastom i cvatnjomWink
Ma koji će to raj biti,već ovog ljetasmile78
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:11
smile127-------- Ma svaka čast -tako si lijepo opisala svoj dom da sam se baš uživila ono pravo-a mogu ti reći i da je predivno----genijalno----------i sad još cvijeće kad se stavi baš će biti kao u raju-svaka čast
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 07:11
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Misty tvoj vrt ima formu i prekrasnih detalja kao žardinjere, odrina je samo takva, pa neće biti problem malo dopuniti cvjetnicama. Meni se jako sviđa i jedva čekam nove slike Clap


Upravo ti detalji su me oduševili kad smo birali kuću! Ipak sam ja dalmatinka i to iz grada u kojem pedalj zemlje košta pravo bogatstvo! A prvi put sam uživo vidjela kuću koja ima stražnji ulaz i to još iz potpuno (od pogleda) izoliranog dvorišta! Taj dio dvorišta je pravi kutak za dušu, mjesto na kojem ću (nadam se) s nekima od vas popiti kavicu LOL
Stigli smo ovdje usred ljeta, odrina je bila bujna i zelena, gotovo se savijala od težine grozdova i pravila je krasan hlad nad kamenim stolom u dvorištu. Dobro, u kasnu jesen zadavala nam je i puno posla, lišće je trebalo stalno mesti, a grožđe, nekih 130 kg sretno smo udomili, susjedu koji je od njega napravio vino i koji je za uzvrat naučio mog sina kako da od preostalih šezdesetak kg. i sam pokuša napraviti vino. Ne znam kako je ispao taj eksperiment jer vino (uredno spremljeno u bačvu od inoxa) još nismo probali, ali prvi mačići se ionako u vodu bacaju Tongue Malo već "ratujem" sa sinom, on bi smanjio ili čak potpuno uklonio odrinu, a "rat" je završio kompromisom, odrina se neće dirati, a ja sam morala pristati da s travnjaka odu mlade voćkice, jabuka, breskva, kajsija i još nekoliko za koje niti ne znamo što su (ovo kad nađemo udomitelja). Na ovo sam pristala jer travnjak ionako planiram ukrasiti s kojim grmom ruža, uz ograde posaditi puzavce, obavezno poneki pajasmin, gliciniju, poneku ružu puzavicu, moje Mont Everesice, možda i nešto praktično poput mahuna (na jednoj strani). Inače mali voćnjak s dvije već odrasle jabuke (s kojih sam se sladila odličnim, krupnim i sočnim plodovima prošle jeseni) i četiri kruške što su se stisle uz (još jednu!) ogradu prema travnjaku, pripao je meni na brigu Smile.
Betoniranom stazicom od travnjaka su odijeljene tri terasice (malo uzdignute od tla) sa zemljom. Uz rub prema dvorištu na jednoj od njih je nekoliko trsova loze (dio odrine), a ostalo je i dosta mjesta na kojem je trenutno desetak hrpica narcisa i (vjerojatno) tulipana, a u budućnosti će im se pridružiti još poneki cvijetak, od vrste koja će cvjetati ljeti. Na ostale dvije još nisam planirala što ću smjestiti, ali u svom tom planiranju ima puno radosti, ma ne trebam vam pričati, sve poznajete tu vrstu radosti Wink
Iako betonirano, dvorište ipak nije prazno. Osim što se nad njega nadvija moja odrina u njemu su dva šimšira (kad se malo izvještim pokušat ću im promijeniti oblik). Bivši vlasnici su to zgodno zamislili, ostavili su manje kockice zemlje i okružili ih betonskom ogradicom. U dvije takve su ti šimširi, četiri su rezervirane za hoste (bili su to na ljeto ogromni grmovi puni bijelih mirisnih cvjetova,,
Na slici sam plavom bojom zaokružila jednu od dvije "terasice" iz kojih raste odrina. Na jednoj od njih udomila sam šumske visibabe i neko (meni nepoznato) šumsko cvijeće, malene grmiće pune plavih cvijetova, nažalost se ne vide sada od snijega. Pomislila sam da njima neće smetati hladovina što je pravi odrina.
Ono što sam zaokružila crvenom bojom je rezervirano za hoste kojima sada korijenje i gomolji doslovno "kipe"  skoro preko ogradice (zato sam ih i ponudila na oglasu, tijesno im je Confused)
Zelenom bojom sam zaokružila jednu od sedam pokretnih žardinjera, od kojih je većina na betonskim zidićima uz prilaz do ulaznih vrata i trenutno su prazne.
Jesam li vas "udavila" opširnošću? Tongue




Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 07:26
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Super, sviđa mi se način predstavljanja, jedva čekam nastavak.....i ovo nije skoro od ničega, jer ja sam s bagerom počela, pogledaj.


Svakako ću pogledati, još danas i tvoj vrt, puno ih je, a ja to volim gledati polako, sve pročitam, pa tako i naučim ponešto Wink Istina, dosta sam toga našla već napravljenog, ne žalim se, sviđa mi se to već napravljeno, ali kad sam napisala "skoro od ničega" mislila sam na cvijeće, osim hosta, narcisa i zumbula, nema više ničega Confused Previše je praznih ograda, a one žičane bih rado odijenula Wink Oduvijek mislim da je cvijeće vrtu ono što je odjeća nama...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.