Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anemone - Anemone caronaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anemone - Anemone caronaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 13:11
Vila...anemone su ti savršenesmile91
Nisa...buketić anemona je praznik za moje oči smile71
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 13:29
Nisa , Vila  - anemone su vam prelijepe, ja imam ovakve tamno plave (kao i Vila), divne su mi, i baš sam se iznenadila kako su visoko izrasle. smile71
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 12:34
Anemone su prekrasne ,ja sam ove godine fulala,jel su ove sto sada cvatu posadmene u jesen.....
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 20:23
Evo uslikala sam jednu vrstu anemona koje budu više od ovih Caen i liče ružama. Nažalost ovog proljeća nije nikla nijedna crvene boje. ALi cvatu mi i u proljeće i jesen.
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/proljece%202016/IMG_20160420_130600_zpsqvtt9vmq.jpg.html -
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/proljece%202016/IMG_20160416_165646_zpsg622pqhs.jpg.html -
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/proljece%202016/IMG_20160420_130512_zpsh6dbtvfl.jpg.html -

http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/proljece%202016/IMG_20160420_130444_zpshey9nqhv.jpg.html -

čekam da se otvori ova lijepa roza i ona ljubičasta. Gajim nadu da će niknut i crvena ipak sam maknula cigle kojima sam držala presadnice ruža pa nisu mogle 'izaći' neke od anemona.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 21:06
Krasne su ti Anemone, a čekanje da se pupoljci otvore je jednako krasno Heart
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 21:50
Lijepe anemone...žuta posebno Smile
     
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 22:10
Kod mene isto počele cvjetati. Za sada imam ove :







Još ima pupova , možda bude još neka druga boja. Vidjela sam još jednu crvenu, koja se nije dobro otvorila ali je nestala... Ne znam tko je krivac za to???
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 22:14
Krasne su...poslikaj i pokaži nam i ostale kad se rascvjetaju smile64
     
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 11:36
Rado ću ih slikati ako ne budu od mene brži moji unučići. Cijeli dan su u dvorištu pa mi svaki čas donose razne cvijetiće... Tako su mi nabrali tulipana sa drškom od 3 cm "za vazu" ali nisu sve pobrali jer ih je bilo dosta a donijeli su mi i jednu crvenu anemonu sa još kraćom stapkom. Rekla sam ima da ne beru ali djevojčica (prošla je 3 i po godine) kaže  kad je lijepo pa me daruju... Momčić ( malo više od 2 god) sve radi što i ona i onda i on donosi : "bako, jepo je , stavi u vazu". Ne mogu se ljutiti na njih.... uostalom , kao i sve bake......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 13:30
Draga Milice uživaj sa svojim unučićima dok su tako maleni...djeca brzo rastu...biti će još godina za slikanje Smile
     
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 14:33
ahahaha i moje su kao kod milice7 bijele sitne s crvenom linijom. Imam tri plave caen još i dviej čupave blijedoroze. Kupila sam od bake s placa crvenu Caen jer od 3 vrećice posijanih gomolja nijedna nije nikla. Sad ako i ona iduće proljeće procvate u drugoj boji znat ću da je u pitanju tlo ili susjedne biljke.

Milice i ja sam svojoj pokojnoj baki svo cvijeće tako 'čupala' ko luda. Onda su me poslali da na njivama oko kuće 'uberem baki janja' ( sitne niske poljske ivančice). I očerupala sam jedan dobar kvadrat i onda mi je mama rekla da će druga djeca plakat jer neće imat što ubrat svojim bakama jer sam ja sve obrala i odtad sam nosila samo jednu janju baki na poklon. 


Čim se otvore ljubičasta i roza popit ću čašu vina. Aliimam predosjećaj kkaose dugo ne otvarajuu odnosu na žutu da će biti  ne-lijepe.
Vidjela sam da u jesen kad cvjetaju formiraju puno veće pupove koji narastu i u visinu i otvore se stvarno veliki cvjetovi, ali sad su nešto požurile. Ekspresno se od malog pupa formira nekakv niski široki koji odmah se otvori. Malo neprirodno, ali valjda ih ove ljetne temperature u proljeće izludeXD
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 14:52
Da , djeca jako brzo rastu.....Sada su najzanimljiviji... Otkrivaju svijet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 23:51
Prosle godine sam ostavila visoku bijelu anemonu u punom cvijetu a sada , po povratku , svaki
dan gledam hoce li se mozda negdje pojaviti , u nadi da je sazrelila i da je sjeme palo u zemlju .

                                                               
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 08:55
Gute imala sam i ja bijelu anemonu. Kupila grm na florartu i nije cvjetala uopće cijelu prošlu godinu:(
Ali ove godine ne da se 'posjavio' list ponovo nego je formirala 8 pupova istovremeno:)))
Držim fige da i tebe tvoja tako iznenadi!


Evo moje su se do kraja otvorile. Još su samo bijele u pupovima i dvije kojima se još razvijaju listovi.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 14:35
Prekrasna ljubičasta na zadnjoj slici,Smile Janja gdje si kupovala ove duple/čupave anemone?
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 00:08
Stvarno su ti lijepe !   Clap
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 12:18
U Kauflandu ih uvijek ima za kupiti (ujesen).  I Caen i ove kupujem svake godine u Kauflandu. Rekla bih vam točno latinski naziv i proizvođača ali stvar je u tome što prije dvije godine kad sam to kupovala nisam znala ništa o anemonama i sijala sam to 'na slijepo' i bacala kartončić s nazivom.
Dovoljno mi je bilo da ima oznaku perennial ili self seed i to sam uzela i 'sijala'.

Mislim da je ljubičasta mutacija Caen anemone ili ove druge. Ima dva lica. Lijevo i desno je crno oko s svojim laticama. Malo sam se neugodno iznenadila kad se do kraja otvorilo 'drugo lice' sa strane danas ahahahahaha

Ali boja je prelijepa i baš šteta da nije s više redova latica kao žuta do nje.

Inače dobre su anemone za posijat pored tulipana i narcisa zato što nemaju puno listova i visoke su. 
Kad prođu tulipani i narcisi i zumbuli iznad svog tog lišća vire njihovi cvjetovi.  Da njih nema gredica bi bila pusta. 
Isto tako tulipani cvjetaju ovisno koliko hlada ima na mjestu gdje su posijani. Ove godine moji svi su dugo trajali jer zbog nekog razloga bilo je jako puno 'sjene' oko kuće. Niej tuklo jako sunce cijelo vrijeme kao nekad. Sunce ih baš rasperja i uništi. 

Ja sad gledam da uzmem Polygonum ili nešto da stavim okolo tulipana jer baš su puste gredice:/ ali muku mušim jer ove ljetne trajnice su se razgranale bože dragi mjesta nema ni za što osim za kadificu ili neki mršavi visoki cvijet.

Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 12:49
Ovo bijelo oštećenje na žutoj i rozoj je rekacija na prskanje kemijom ( prskali smo ruže pa je palo malo i na njih),  a ne kratki vijek. Cvijet se dosta dugo drži kod ovih anemona. Isplati ih se kupit. Ne znam vidjet ćemo hoće li se ponovo pojavit iduće godine. Jesu li dvogodišnje ili višegodišnje i hoće li se same posijati.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 21:16
Baš su mi lijepe, svaka na svoj način Smile
     
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 22:50



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.