Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nekakvi crvi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nekakvi crvi

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 17:10
Za preventivu se obicno koristi dursban ili nesto slicno, kojim se "posoli" zemlja prije sijanja, ali treba biti jako oprezan jer mu je karenca 3 ili cak 4 mjeseca, nisam vise sigurna, tako bi ga kod uzgoja ranih kultura trebalo primjeniti dosta ranije.
Ja u vrtu nastojim izbjegavati kemikalije pa kombiniram biljke koje se medjusobno stite. Naizmjence npr. sijem luk i mrkvu (zbog muha), a stavljam i dosta kadifica i nevena, one ispustaju nesto sto tjera neke nametnike iz zemlje (mozda da probas posaditi koju kraj salate). Kupusnjace sadim izmedju redova graska, a uz njih zabodem i koji paradajz, on tjera leptire kupusare. Koristim i sredstvo od koprive na nekim kulturama. Posadili smo i dosta lavande, i ona svojim mirisom tjera neke nametnike (usi npr). Imam ukopanu kadicu s vodom u kojoj je dosta zaba i do sada nisam jos ni jednog puza nasla u povrcu.
Inace, licinke hrusta su dosta velike, tako da mislim da je ovo kod tebe nesto drugo...
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 23:37
hvala Mikica smile79

ne bi ni ja baš pretjerivala sa kemijom...ne volim baš stvari koje imaju karencu .. a naročito tako dugu. nadam se da neću bit prisiljena .. ove godine ništa kemija ... sve prirodno ... a nadam se i sljedeće.

Jedina kemija je bio Ferramol protiv puževa.
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 00:51
Kad smo sijali nakon dugogodišnje ledine, imali smo hrpe insekata koje tamane korjen. Prvu godinu sam sijala repe, krumpir, rotkvice. Kako je bila sušna godina gamad je navalila na povrće, koje je bilo neupotrebljivo i bačeno. Ali je povuklo gomile insekata sa sobom i zemlja je bila čišća iza tog.

Kako misliš šumska zemlja, jesi li dovlačila zemlju iz šume ili si blizu šume?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 11:17
Kupila 2 ovakva kamiona zemlje, rečeno mi je da je šumska površinska


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 21:45
E šumska zemlja je bogata kukcima, vjerojatno.

Da sam na tvom mjestu ovu godinu bi preskočila sijanje. Stavila bi najlon preko da sunce pregrije zemlju i napravi prirodnu sterilizaciju.

U jesen bi se moglo pobacati gašenog vapna i malo pepela da dorade posao. Svakako je šumska zemlja kisela, pa neće škodti.

Iduću godinu bi sadila samo biljke koje imaju veliko korjenje i gomolje. ZNači kapulu, krumpir, ciklu, repe, rotkvice...da se izvuče gamad sa korjenjem.
Eto to bi ja napravilaSmile

I nabavi si krticu obavezno, čisti kao mali mravWink

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 22:40
Imam ja par krtica na izvoz
Rado bih ponudila njihove usluge, meni su vec preorale cijeli travnjak
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 00:00
Smrcko, vrt već posijan odavno,. Baš smo moj muž i ja pričali kako smo pogriješili što smo odmah zasijali vrt, al k vragu sve .. pa zato sam i napravila vrt da ga mogu sijat :)

al dobro.. šta je tu je.. na greškama se uči ... ja doduše vjerovatno neću ponovo dovlačit ovolko šumske zemlje za vrt, al nek moja greška bude škola drugima da ne ponove moju grešku. 

Mikica, iznajmljuješ krticu :) nek mi odradi posao pa ti ju vratim .. i to lijepu i debelu .. nakon šta pojede sve moje kukce
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.