Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bigmammin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bigmammin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bigmammin dnevnik
    Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 17:22
E, pa, napokon se i ja odvažila na jedan ovako veeeliki korak kao što je dnevnik radova. Mislila sam da ga neću ni počinjat, al kud svi...

Da najprije malo objasnim svoju situaciju. Živimo već 9 godina u potkrovlju obiteljske kuće gdje smo podstanari. Najprije smo mislili ostat tu na kratko, dok ne dignemo kuću u Kloštru, 5 km od Ivanića. Ali,... život je kakav je, desile se neke stvari, povučeni su bili neki totalno krivi potezi, i ostali smo i bez zemljišta i bez novaca koji je bio namijenjen za gradnju. Tako smo ostali tu gdje jesmo, al moram priznat da mi nije žao. Naravno, i ja ih htjela biti svoj na svome, al kak se kaže: svo zlo s tim. Kuća nam je prekrasna, obožavamo je, vlasnici žive u Njemačkoj, dođu tu jednom na godinu. Stanarinu plaćamo neku mizeriju, imamo na raspolaganju i donji stan, ak nam zatreba, i dvorište, garažu, vešeraj... Ne mogu reć da nam išta fali.
Dvorište je do pred par godina održavao susjed. Al nije bilo ni cvjetića, sam travuljina i voćke.
Kako smo odlučili ostat ovdje i otkupit gornji stan, tak smo se dogovorili s vlasnicima i da dvorište preuzmemo na sebe.
Prvu godinu nisam sadila ništa. Nisam imala ni prevelike želje, a niti vremena.
Drugu godinu sam posadila par cvjetića, al mi je susjed, htijući mi pomoć i pokosit, pokosio i mojih slavnih 6 cvjetova, jer ih, siroče, nije vidio.
E, prošle godine sam mu rekla da ćemo mi i kosit, i orezivat, i sadit i sve kaj treba, sam da više niš ne dira.
Cijelo prošlo ljeto sam pokušala izvizualizirat kak bi to trebalo zgledat i uspjela si u glavi otprilike to posložit. Onda sam se i na forum uključila i naučila puno, puno toga od vas "starijih". I hvala vam na tome.

Sad me već ona dva prsta s kojima tipkam bole, pa ću nastavit malo kasnije.
Ostanite s nama, nastavak slijedi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 18:02
Tu sam, čekam....... a onda se nadam i slikicama Wink, ......u " moj vrt u slikama" jel takooooo?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 18:16
smile141dobar početak....veselim se slikicama
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 18:24
Evo me! Malo sam si prilegla, sve me boli!

Dakle,...
Jedini "problem" koji imam je taj što u prizemlju kuće, ogradom odvojeno od dvorišta, jedna "fina" gospođa ima dučančić. E, s njom se koljem već neko vrijeme! Kak vlasnika kuće nema, gospođa se razbahatila i razbacala po skoro cijelom dvorištu. Po svukud gajbe, palete, boce, a o smeću da ne pričam. U početku sam je lijepo molila da posprema i čisti za sobom, a ona meni kaže: ak ti smeta, počisti si! Haloooo!
Rekla sam to i vlasnicima, al teta je i njih otpilila ko da su balavci. Zaboravila sam reći a fina gospođa ima 30-tak godina, al lagano otpili i meni a i vlasnicima koji imaju skoro 60 godina. Dobro, to je njena kultura. E, u zadnje vrijeme sam i ja počela bit fina ko i ona, ja lijepo pokupim njeno smeće i bacim joj ga drito pred dućan, pa nek si čisti! Znam da i nije neki način, al dosta mi pristojnosti, a ona najobičnija....
Sad sam ja lagano ogradu od bambusa stavila s jedne strane dvorišta, nazvala gazdu i rekla mu da j stera s tim gajbama i bocama i smećem. Bogami i je. Sad ima nešto manje smeća, gajbe su na samo jednom zidu, a i palete je skupila na hrpu. Valjda će tak i nastavit, nadam se.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 18:40
E nakon ne baš kratkog "upoznavanja" sa situacijom u dvorištu i oko njega, mogla bi i napisat i koju riječ kaj sam stvarno RADILA.
Prvo sam htjela riješiti ruže. Dvije se smrzle, jednu mi neka dobra duša potrgala, jedna se tolko razrasla i nagnula prema stazici, da se više nije dalo prolazit kraj nje.
Iskoristila sam danas, kad je zemlja još malo vlažna da to riješim.
Prvo sam korova malo oko ruža počupala, da vidim bar kaj radim. Onda sam oko svake ruže malo okopala, da dođem do korijena, pa jednu po jednu izvadila iz zemlje. Većina mi nije predstavljala nikakav problem, al jedna, najstarija, ajme majko! Korijen skroz do Kine! Lijepo sam se sjela na zemljicu i malo po malo otkopavala i uspjela doć do kraja.
Primila se štihače ( i pri tom mislila na Konti, kaj bi ona dala da je na mom mjestu), preštihala metar širine sa 6 dužine, fino to motikom usitnila, radeći si usput rupe gdje ću ruže presadit. Rupe "začinila" sa friškom zemljom i gnojivom i posadila i stare i nove ruže koje sam si jučer kupila.
Lijepo sam to sve izgazila i poravnala, naravno, i krvi si pustila.
Na kraju sam stala na cestu i divila se sama sebi i svom uratku.
I baš sam bila sretna!
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 19:35
Joooj super evo i ti si nam otvorila svoju temu..sad nestrpljivo čekam slike..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 19:50
Bravo Bigmama, sa zadovoljstvom ću pratiti tvoj dnevnik, odnosno rad u tvom dvorištu, uz želju da sa susjedima izbjegneš sve probleme.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 20:43
Bravo Bigi! Dobro si me nasmijala sa opisom "fine" gospođe u svom dvorištu, moram ti se pohvaliti da i ja imam jednog "finog" gospodina iste djelatnosti u svom dvorištu Confused, te stvarno suosjećam s tvojim nezgodama.Ja i dalje živčanim ali ne mogu niš, kad se bunim, odgovor je , jeste izdali-jeste i to je to, a meni para na uši Angry! Ok, "vidimo" se draga opet ovdje, samo nastavi, ide to tebi Wink.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 20:44
A, trudim se!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 21:49
priključujem se temi iskreno iznenađena i oduševljena tvojom odlukom da počneš pisati dnevnik. Veselim se još jednom zanimljivom stilu pisanja na forumu, te sa nestrpljenjem čekam nastavak. Što slijedi nakon ruža?Smile
Na vrh
pasha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 23:15
Super dnevnik! I ja se radujem nastavku. Smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 23:21
Dobro si nam i slikovito ovo prikazala, skoro pa kao da smo te gledali. Očekujemo nastavak, a i koju sličicu...Wink
život je more
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 07:59
Sara, draga, trebalo je danas slijediti okopavanje, prorjeđivanje i ostalooko živice, al mislim da niš od toga. Bole ruke, boli da prostite i stražnjica od nabijanja štihače u zemlju, tak da mislim da ću si danas priuštit malo bolovanja. Aha, moš mislit, do podne ću vjerojatno bit već s motikom u ruci.

Bromelija i Štefi, sam vi čekajte slikice, valjda budu još ove godine. Poslikala ja, al ono zlo od MM nikak da nađe vremena da mi pokaže kak se meću.
Triša, Lantana i Pasha, baš mi drago što pratite ovaj moj uradak, trudit ću se i dalje.
A ti, plavušo, vidim imaš sreće kao i ja s ovom finom gospodom. Meni su jučer s kombijem potrgali ogradu na ulazu u dvorište. Nitko ih, naravno nije vidio, al nema bit ko drugi osim njih. E, inače sam jako miroljubiv tip, kaže MM da bi bila dobra misica, jer uvijek vičem: mir u svijetu, al sad sam stvarno više luda! Napamet mi palo i da se fizički obračunam s kozom, al teta ima jedno 25 kila više od mene, pa ne znam baš kolko bi to bilo pametno za moje zravlje.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 08:31
Bigi, vidim da će tvoj dnevnik biti zanimljivo štivo, a tek kada dođu sličke Thumbs%20Up
baš mi je drago da si me se sjetila pa makar uz štihaču WinkLOL (sigurno bi ti dobro došlo ono brojanje jen dva jen dva)
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 17:36
Clap, dobro si započela, ide to tebi. A jesi ti otvorila terasu? Da se dođem pravit pametna, ha? Mislim što se slika tiče......
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 19:59
Draga Kate, o kakvoj terasi pričaš? I kaj bi se pravila pametna? Ti jesi pametna!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 00:48
Paaaaa, terasi za kavu WinkEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 07:57
Aaaa, ma moja terasa ti je i cijelu zimu otvorena. Kad me ovi moji rasp.... skuham si kavu, obučem se, zamotam u deku i sjednem popit kavu. Kak su ti u mojoj kući svi zimogrozni, nema šanse da dođu za mnom.
A kad budeš htjela, dolazi! Za kavu uvijek vremena i volje imam. Al dovedi i Reu, pliz.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:59
Još od prošle godine si želim napraviti kamenjar. Prostora, fala ti bože, imam, al ideje niotkuda. Tako da sam na kraju odustala. Jednostavno, nisam imala nikakvu viziju kak bi to trebalo zgledat.
Eee, ja dobila viziju! Doduše, moram pol dvorišta pretumbat, al sva sreća da sam tvrdoglava. Sad po netu čitam kaj sve moram nabavit, koji je prvi sloj, drugi sloj, dvanaesti sloj...
Šljunka i kamenja mi ne fali, mužev tetak ima građevinsku firmu pa materijala na bacanje.
Jedino me muči zemlja. Nisam sigurna kakvu da stavim, pa eto molim one koji znaju da mi pripomognu sa savjetom. Na pet strana sam našla pet različitih kombinacija, al ja se nekako najviše pouzdam u vas.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:02
Dobar ti jutar. Baš sam jutros mislila na tebe i Ivnu i da bi pas tipa moja Rea bio rješenje za vaše probleme sa trgovinom, pijancima, tetama trgovkinjama.......LOLLOLLOL. Naročito mi bila slika, onih lokalnih sa pivom u ruci, pa kad se nakon par flaša krenu "istankat" uz ogradu, a pesonja im dođe dati pusu, pa da ih vidiš kak su hrabri, bišlic brzo zakopčali LOLLOLLOLLOLLOLLOL. Joj zločesta sam Embarrassed i začatavam tvoj dnevnik.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.