Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gdje kupujete sjeme, lukovice...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gdje kupujete sjeme, lukovice...

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
zorica60 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zorica60 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:57
Željela bi nabaviti sjeme ricinusa, ako netko  ima neka se javi, hvala !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:50
na žalost ja tu ne mogu pomoci
nemam sijeme ove biljke
Na vrh
lili42 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili42 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 14:22
Originalno poslano od člana zorica60 zorica60 napisao:

Željela bi nabaviti sjeme ricinusa, ako netko  ima neka se javi, hvala !
Imam biljčice ako hočeš presaditi a na jesen ti mogu poslati sjeme.
It’s a kind of magic, one dream one soul, one prize!
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 09:50
Ricinus se meni kod presađivanja teško primao, ali zato sjemenom niče kao korov. Meni ga moj MM stalno čupa, jer je pročitao da je jako otrovna biljka, ali kako sjeme leti svugdje iz čahura tako ga sada ima  moja susjeda i divim se tome cvijetu (tamo ga moj MM ne može iščupati).
Na vrh
hortenzijaKOS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hortenzijaKOS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 19:04
I mene zanima gdje se može nabaviti sjeme rabarbare
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 20:09
Ja sam je prošle subote kupila u Varaždinu na razmjeni sjemenja..mislim da bude opet za tjrdan-dva!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mimicca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2013
Lokacija: Sao Tome and Principe
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimicca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 13:23
Prvi put sam na forumu.
pozdrav svima.
Zna i neko kako mogu da nabavim seme cobea scandis, penjacice
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 15:20
mimice ne znam odakle si ali proizvodjač sjemenarna ima sjeme  cobeae.Ja sam kupovala kod nas u BiH,a vidjela sam da ih imaju u ponidu i u Hr. i Sloveniji..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
tribunjac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tribunjac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 16:34
gdje se može nabaviti sjeme aster-zvjezdan ?nalazim se u dalmaciji(šibensko područje)hvala u naprijed!!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 20:39
Originalno poslano od člana mimicca mimicca napisao:

Prvi put sam na forumu.
pozdrav svima.
Zna i neko kako mogu da nabavim seme cobea scandis, penjacice
mimicce dobrodošla u naše rascvjetano društvo.
napiši nam nekoliko riječi o sebi u rubrici-predstavite se ukratko.
sjeme cobee sam vidjela u intersparu ako ti je u blizini-provjeri.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 06:21
Originalno poslano od člana tribunjac tribunjac napisao:

gdje se može nabaviti sjeme aster-zvjezdan ?nalazim se u dalmaciji(šibensko područje)hvala u naprijed!!


ne sjećam se da sam ga ikad vidjela u ponudi u obliku sjemenki... osim "lipih kata"

zvjezdan se razmnožava "ko lud", naravno ako je na dobom mjestu, a što se toga tiče, nije zahtjevan
a dijeli se bez problema, u bilo koje doba

nisam ga nikad ni pokušala sijati,  mislim da je dijeljenje puno brži način

Na vrh
Maya08 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 12:21
Dali možda netko zna gdje bi se mogao nabaviti niski grah 'Antea'???
Hvala puno....
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 12:02
Originalno poslano od člana jankić jankić napisao:

Vidim da na njuškalu nude sjemenje adeniuma na prodaju.Zanima me kakva iskustva imate sa sijanjem-jel dobro sjemenčice niču i koliko su zahtjevne male biljčice za održati?





Nisam kupila preko njuškala (tada ih nije bilo) nego preko aukcije. Klijavost je cca 75%. Mali klijanci nisu uopće zahtjevni. Prvo niknu, skineš im ako treba ljusku, pa imaju dva listića, pa imaju četiri listića, pa imaju šest (do tuda su moji dogurali ). Svi koji su niknuli rastu, ali rastu različito. A neke sam već treći puta posijala (prvi pokušaj- nisu niknuli, drugi pokušaj -nisu niknuli, i eto treći pokušaj-neki su niknuli uz ostalu ekipu sjemenja adeniuma koju sam u subotu posijala).
Za nekih mjesec dana ću napisati točne podatke koliko je niknulo što sam kupila preko ebaya, plumeria2, aukcija, svetbilja, i ovog foruma (što se tiće kupnje preko ovog foruma postotak klijavosti je 0% i nakon trećeg pokušaja, ali dat ću im još šansu, dok sjemenke ne strule)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 12:47
ja sam kupila dva puta sjeme adeniuma baš preko ''ovog foruma'' i mogu reći da su mi od 20 nikli 17.10 sam ostavila sebi ,a ostale podijelila
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 13:12
Ajama, drago mi je da si imala pozitivna iskustva. Ja nažalost nisam (barem ne zasada, od 10 sjemenki niti jedna nije niknula, ali kao što sam rekla još ne odustajem od tih sjemenki, možda im malo duže treba).
A možda je u pitanju i vrijeme kada si ih kupila (bile svježe sjemenke) i od koga. Ima tu dosta ljudi koji uzgajaju adeniume. U svakom slučaju bila sam sretna kada mi se javila jedna osoba preko pp da ima sjemenke, pa sam ih kupila. Zasada neću imenovati i uperiti prstom, jer se još uvijek ne osjećam prevarenom.
Kao što sam napomenula za mjesec dana ću napisati točne podatke koliko je od kuda niklo. Bila sam naišla na podatak da sa aukcije ne treba kupovati, pa sam ipak kupila od silne želje i zasada sam zadovoljna (dok neki drugi nemaju ta iskustva).
Vjerojatno mnogo toga utječe u klijanje sjemenki i smatram da je dobro da ljudi podijele svoja iskustva međusobno.
Tebe primjerice može netko kontaktirati na pp i pitati od koga si kupila jer imaš pozetivna iskustva i pokušati kontaktirati tu ili te osobe od kojih si kupila sjeme, isto tako i mene.
Ja bih sada definitivno tako učinila. Isto imam pravilo da ako od nekoga hoću kupiti biljku, primjerice adenium, sigurno ne bi pristala na kupnju na nevidjeno, što znači ukoliko mi osoba ne bi dopustila da dođem kod nje, pa makar u Dubrovnik (kakrikiram), nego mi hoće poslati poštom ili busom, ne bih kupila, jer ta osoba može tvrditi da je biljka kod nje super, a kod mene dođe "Bože sačuvaj". To je samo moje skromno mišljenje i nadam se da se nitko radi takvog mišljenja neće osjećati uvrijeđen i povrijeđen.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 13:47
Kad se kupe sjemenke na Aukcijama ili Ebay-u ili bilo gdje, nije bitno...Posijete nekoliko paketića raznog sjemenja, ono ne nikne, hoćete li prozivati i kriviti prodavače i tupiti im kako su vam prodali možda staro ili tko zna kakvo sjeme....Nećete naravno, jer tada više nećete biti član istih...I sama sam doživjela nešto prilikom kupnje..Kad sam ženu kontaktirala na pm, lijepo mi je rekla da ni sama ne zna kakve su kvalitete sjemenke jer ih i sama kupuje, nema ih iz svojih izvora. Što sam tada trebala prozivati je, kriviti, ne znam, što?....Dovoljan mi je bio razlog da ni ta žena nije kriva jer i sama kupuje nešto za što ne može 100% garantirati da će niknuti.. da ne nabrajam razne poljoapoteke... Hoće li vam tamo netko garantirati hoće li nešto niknuti ili ne...Neće naravno!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 14:18
jasno vam je da tu kod nas svi samo preprodaju sjeme s ebay-a? dakle to sjeme prvo putuje mjesec dana po tko zna kakvim uvjetima, onda sjedi kod tog prodavaca jos tko zna koliko. za adeniume se cesto moze cuti da je sjeme kratkog roka klijavosti, e pa nije bas, ima i tu kod nas na forumu primjera, a meni su neki pro uzgajivaci potvrdili isto. veci je problem sto se na ebayu isto kao i kod nas vecinom preprodaje najjeftinije moguce sjeme, koje najcesce nije bas svjeze.
bila je nedavno aktivna peticija da se za kupovinu sjemena dopusti ostavljanje feedback-a od barem godinu dana, za razliku od 40ak ili koliko je sad, upravo da bi se stalo na kraj prodavacima koji muljaju sa sjemenom... ne znam sto je bilo na kraju s tim i je li bilo odgovora od ebay-a.
meni upravo zbog toga ne pada na pamet prodavati sjeme, sta ja znam jel to ista vrijedi, trebalo bi ga zapravo testirati na klijavost prvo. ali i tada nema garancija. visak sjemena se moze pokloniti, ili dati "for postage", ilitiga za postarinu, tako bar nisi odgovoran ak ti je podvaljeno. evo neki dan mi je dosla jedna posiljka sjemena, istina prodavac mi je poslao vise nego naruceno, ali bilo ih je pet sest pljesnjivih. znaci nisu dobro osuseni prije slanja. e sad ja znam kako ih pokusati ocistiti, ali da posaljem nekome drugome takvo sjeme 99% nebi niknulo ili bi strunulo, cak i ovo koje nije naocigled pokupilo plijesan. ovako cu vidjeti sto ce biti, meni je klijavost konstantno iznad 90% sa normalnim sjemenom.

uglavnom, ustedite si muke i narucite najkracim putem, zaobidjite preprodavace sto je vise moguce...
velika gorica
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:26
Ja sam nedavno posijala sjeme adeniuma koje je kod mene stajalo sigurno 3-4 mjeseca u kutiji.To sjeme bilo je od Makk.Jednu turu sam sijala odma kada sam ga dobila,i htijela sam kao i drugu ubrzo ali sam zaboravila na sjeme.Nedavno sam ga našla i posijala,nikla je svaka sjemenka u rekordnom roku.Tri biljčice poklonila sam kadifi sa foruma ostalih nešto oko 4 komada ostavila sam sebi.Eno ih žive i zdrave napreduju.Znači kod mene je sjeme bilo toliko mjeseci u kutiji sa sjemenkama i opet je imalo 100% klijavost.Nekako mislim da nije samo problem u starosti sjemena.Možda sjeme neko ima bolju klijavost neko manju..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:50
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ja sam nedavno posijala sjeme adeniuma koje je kod mene stajalo sigurno 3-4 mjeseca u kutiji.To sjeme bilo je od Makk.Jednu turu sam sijala odma kada sam ga dobila,i htijela sam kao i drugu ubrzo ali sam zaboravila na sjeme.Nedavno sam ga našla i posijala,nikla je svaka sjemenka u rekordnom roku.Tri biljčice poklonila sam kadifi sa foruma ostalih nešto oko 4 komada ostavila sam sebi.Eno ih žive i zdrave napreduju.Znači kod mene je sjeme bilo toliko mjeseci u kutiji sa sjemenkama i opet je imalo 100% klijavost.Nekako mislim da nije samo problem u starosti sjemena.Možda sjeme neko ima bolju klijavost neko manju..
Sjeme adeniuma se ubire prije kišnih perioda, tad se fino osuši i klijavost je zagarantirana, dok ono brano ofrlje za prodaju je nikakvo, ali unosno.LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 16:15
Eto vidiš,znala sam da ima neka caka.A,opet ljudi koji kupe sjeme za dalju prodaju ili oni koji kupe direkt od proizvođača za vlastitu upotrebu, ne znaju da je to sjeme obrano ofrlje,kako veli bebolina.Znači,nama je na lutriju pa kako ispadne,na žalost :(
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.