Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gdje kupujete sjeme, lukovice...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gdje kupujete sjeme, lukovice...

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gdje kupujete sjeme, lukovice...
    Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 15:55
Kako naslov kaze, gdje nabavljate sjeme? :-) Molim podjelite s nama iskustva.....
Znam da se ponesto razmjenjuje putem ovog foruma, pretpostavljam da ti ljudi uzimaju sjeme od proslogodisnjeg uroda... ali gdje ga kupiti (u ducanima)?

Ima li razlige od Sjemenarne Zagreb, kojekakvih poljoapoteka, Bauhausa i slicnih mjesta?

Ili mi je najbolje drzati se flanaca s placa? (Kad smo vec kod flanaca, kupio bih ako netko ima rog papriku i krastavce)

Lijepi pozdrav svima!
A.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 12:04
moj savjet je, najbolje kupiti na pijaci sadnice od ljudi koji se s tim bave, moraju i oni nešto zaraditi...
ovi centri Bau, Bau u njima ja ne kupujem, jednostavno ne želim, iako vidim da imaju zdrave i lijepe biljčice (ovo sam mislila na cvijeće)...eto to je moje mišljenje
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 19:03
Zanima me dali netko zna gdje se može nabaviti sjeme divovskih bundeva npr. Atlantic giant, ima li netko nekih saznanja o vrstama bundeva, sjemenima, Vaša iskustva i sl.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 21:59
ja sam sjeme kupio prošle godine i ispalo je par bundeva koje nisu ispale bog zna šta...ako te zanima mogu ti poslati...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 21:59
 Ja sam kupila na aukcijama, par komada, mogu reći , relativno skupo, no nije mi izašla nijedna.

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 07:36
Radije bI sadila starinske bundeve. Čini mi se da su ove novoratije GMO.
Na vrh
vinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 22:19
Molim Vas da li netko zna gdje se moze nabaviti sjeme vince rosea (mislim da se kod nas jednostavno zove vinka),niske sorte koja se najčešce sadi u sanduke.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 11:28
Ja sam ga našla pred par godina, kasnije sam sakupljala sjemenke sa svojih vinka, nažalost ove godine nisam (bile su kišurine i sjeme nije dozrelo) pa ti nažalost ne mogu pomoći.

Obično ima na proljeće u prodaji sadnica, pa onda kasnije skupiš sjemenke od svojih vinka
Na vrh
vinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 20:33
Hvala,mislim da mi to jedino preostaje.
Na vrh
black View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje black Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 16:48
Gdje bi se moglo nači sjeme Perovskije ? I dali netko zna dali ona može prezimiti u kontinentalnim djelovima gdje je temp. do -20 C?
Hvala
Onaj tko se ne usudi dirati trnje - neka nikad ruža ne poželi !
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 22:35
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 07:34
Može. Za -20 st. C ne znam ali na -17 koliko je bilo prošle godine prezimljava bez problema. Smrznu se grane, ali u proljeće se tako i tako reže nisko (na 30 cm) pa to ne smeta.
Na vrh
black View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje black Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 22:18
Hvala !A kad ih je najbolje saditi ? Sad ili u proljeće ?
Onaj tko se ne usudi dirati trnje - neka nikad ruža ne poželi !
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 23:23
Općenito kod sadnje trajnica o dvije stvari treba voditi računa, o tlu i klimatskim uvjetima, npr. ako imamo teško glineno tlo i oštru klimu, ne treba saditi kasno ujesen jer se biljka neće ukorijeniti prije mraza. Sukladno tome mislim da je kasno (najavili meteorolozi mraz) i da bi bolje bilo saditi perovskije u proljeće.
Ako ti se sviđa perovskija ukucaj u Google Piet Oudolf, pa klikni Videos, a onda Piet at Pensthorpe uz ugodnu glazbu vidjet ćeš prekrasne nasade trajnica, a perovskije s Digitalis ferugineom su čarobne.
Na vrh
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:05

u tijeku su pripreme i nabavka sjemena za sadnju u moj povrtnjak..
za cijeli plan fali mi jos nesto biljaka, pa molim sve ovdje koji imaju neku od ovih biljaka da se jave ili eventualno da me upute u nekom dobrom smjeru gdje mogu kupiti kvalitetno sjeme za ove pojedine biljke ( nalazim se u rijeci )

dakle, trebam:
- bosiljak
- Borač
- krastavce za kiseljenje ( male )
- Menta
- Potočarka
- Kadulja
- Cikorija - zmijina trava

eto, to je to.. kao sto rekoh, povrce i ostale glavne kulture vec imam, a ovo su oni dodaci od kojeg pojedino bilje bolje raste i koje pomazu vrtu na bezbroj nacina ( da ne zamarimo i ljepotu :) )

to je to.. javite se ljudi jer je hića ;)

e, da.. dali znate gdje ima za kupiti ona sadilica sjemena sto izgleda kao kotac, ubode se u zemlju i onda se "vozi" i pritom pika po jedno sjeme u rupu koju iskopa. e jesam ga objasnila LOL
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 22:57
Sigurno ćeš naći sjeme koje tražiš u tvojoj blizini, ali za riječ "hića", koju nisam čula/prčitala cijelu vječnost, si zaradila jedan bod plus od mene, pa ako budeš tražila neko sjeme što je u Hr teško naći (a ja ga budem imala) javi se dobit ćeš ga. Pozdrav
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 10:52
hehe biti ce makk da smo tu negdje u godistu :) sjecam se da je "hića" bila hit rijec  LOL

vise manje sve sjeme sam nasla., osim kadulje., a za to sam u dilemi dali da uzimam ili ne
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 09:19
Originalno poslano od člana daaa daaa napisao:

moj savjet je, najbolje kupiti na pijaci sadnice od ljudi koji se s tim bave, moraju i oni nešto zaraditi...
ovi centri Bau, Bau u njima ja ne kupujem, jednostavno ne želim, iako vidim da imaju zdrave i lijepe biljčice (ovo sam mislila na cvijeće)...eto to je moje mišljenje
SLAŽEM SE
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 17:18

U Bauhausu i još nekim velikim centrima prodavali su presadnice povrća, razne jednogodišnje biljke i trajnice, ruže, grmove te veći dio božićnih zvijezda od naših domaćih proizvođača - ne vidim šta je tu loše i zašto nebi kupovali te proizvode. Zar bi naši proizvođači trebali prodavati samo na tržnicama? Danas se u trgovačkim centrima prodaju velike količine i dobro je da tu mogu i naši proizvođači prodavati.

Drugo su one biljke koje su proizvedene u inozemstvu u umjetnim, stakleničkim uvjetima i koje su pune raznih kemijskih dodataka pa se nakon sadnje u vrt teško (ili nikako) ne mogu priviknuti na uvjete koji vladaju u prirodi.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 22:17
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:


U Bauhausu i još nekim velikim centrima prodavali su presadnice povrća, razne jednogodišnje biljke i trajnice, ruže, grmove te veći dio božićnih zvijezda od naših domaćih proizvođača - ne vidim šta je tu loše i zašto nebi kupovali te proizvode. Zar bi naši proizvođači trebali prodavati samo na tržnicama? Danas se u trgovačkim centrima prodaju velike količine i dobro je da tu mogu i naši proizvođači prodavati.

Drugo su one biljke koje su proizvedene u inozemstvu u umjetnim, stakleničkim uvjetima i koje su pune raznih kemijskih dodataka pa se nakon sadnje u vrt teško (ili nikako) ne mogu priviknuti na uvjete koji vladaju u prirodi.

Točno je da veiki centri prodaju biljke nekih domaćih proizvođača.Ja sam rekao da se slažem u smislu da preferiram kupiti od poznatog i lokalnog proizvođača.Velike centre izbjegavam zato jer surovo idu za zaradom.Oni proizvođači koji daju svoju robu velikim centrima uglavnom nisu zadovoljni tom opcijom,nego daju iz nužde.Centri im plaćaju ( što je normalno u Hrvatskoj) sa odgodom,na rate,a najčešće kompenzacijom.Nažalost,i ja sam proizvođač,a kada uložiš znanje,novac i veliki entuzijazam da nešto stvoriš pa ti za to ponude električne žarulje,brzo izgubiš volju za cijelom pričom.Cijene po kojoj se te biljke mogu kupiti u njihovim filijalama u inozemstvu su barem duplo niže.Mislim da mi kupci najviše možemo formirati tržište tako da kupujemo razmišljajući i što financiramo.U mom mjestu u predgrađu Zagreba niknuo je "jeftini" trgovački centar,u kojem i sam nekad kupim nešto što baš moram.Na njihovom velikom parkingu nema niti jednog drveta,niti jednog, a kamoli nekog iz mog rasadnika ili lokalnih uzgajivača.Žalosno.Mi lokalni uzgajivači nudili smo gradu besplatno cvijeće,n naravno to nikome nije u interesu saditi,jer se tu ne može zaraditi provizija i mito.Ušao sam u drugu temu.Ali eto,tako razmišljam.Ako mi se i ne jedu kesteni,kupim ih ponekad od kestenjara da mu napravim promet, od bakice koja prodaje na klupi na kolodvoru kaktuse,uzmem kaktus,makar ih ne volim baš, a po 5 kn ih zna biti i u velikom shopping centru...Slažem se da se biljek proizvedene u inozemstvu teže prime,najviše zbog druge klime iz koje dolaze,i loših uvjeta transporta,a često i ne održavanja u shopping centrima.Ne razumijem da se ne može jednu osobu zadužiti da to malo zalije...zato preporučam kupujmo lokalno,i  time potaknimo proizvođače iz Hrvatske da budu bolji,maštovitiji i senzibilizirani da ih mi kupci doživljavamoSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.