Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Festival cvijeća- Sv. Filip i Jakov
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Festival cvijeća- Sv. Filip i Jakov

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Festival cvijeća- Sv. Filip i Jakov
    Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 19:54
Evo od danas počinje ....

Sajam cvijećaSv. Filip i Jakov: Sajam cvijeća od 25. do 27. travnja

17.04.2008
Zadar

Ove godine svoj je dolazak najavilo preko 80-tak izlagača i sudionika iz Hrvatske i inozemstva s različitim programima

Događanja - Dani cvijeća

I ove godine, osme za redom, Turistička zajednica Općine Sveti Filip i Jakov organizira Sajam cvijeća Zadarske županije pod nazivom "Dani cvijeća u Svetom Filipu i Jakovu".

Održat će se sljedećeg vikenda, odnosno od 25. do 27. travnja. 

Ove godine svoj je dolazak najavilo preko 80-tak izlagača i sudionika iz Hrvatske i inozemstva s različitim programima, koje je najavila direktorica Turističke zajednice Sveti Filip i Jakov i organizatorica sajma, Klara Eškinja:



Frida je već tamo a ja ću u subotu poslikati smile64sve što bude zanimljivo...


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 18:56
Evo i sličica...








Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:18


Moram reći da su me oduševile fuksije...i da su one bile hit ovog sajma..






Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:21
Ništa bez ruža.....








Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:35
Ove godine je veći izbor biljaka, a i pristupačnije cijene...smile186
Žućica ili Cytisus scoparius Firefly




Tradescantie sa cijenom od 100 kuna i dužinom grana cca.70 cm nestale su vrlo brzo...pljenile su nježnim bijelim cvijetićima...



A tu je i radionica- tečajevi aranžiranja....

 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:47
Evo još neke sličice...






evo i Sv.Filip i Jakov  sa vlakićem

za sada toliko ...


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:25
Poslala sam Fridi moje slike njenog štanda, a kako je vjerovatno i ona slikala ostavljam njoj na volju da odabere koje će pokazati....

Ja vam stavljam još par sličica ...

Bešlić-kaktusi za kaktusoljupce


i gospodin Bešlić glavom i bradom...





Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 09:21
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 09:22
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 22:18
Evo Fridin štand...smile186

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 15:11
tek sad vidim ovu temu
moram se pohvaliti da sam i ja bila i imala cast vidjeti fridina remek djela
frida je prava umjetnica smile141



ovo mi je prvi put da sam bila u filipjakovu i na sajmu cvijeca
jesam planirala i prijasnjih godina, ali uvijek bi nesto ispalo pa ne bi otisla
ali mislim da cu dogodine otici bez mm i djece
on bi doma vec nakon prvog kruga


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 17:07
To je tako uglavnom i kod ostalih. Ja stalno predlažem da si uzmemo dan, nađemo se mi s foruma i razgledavamo izložbu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 10:20
 Danas se otvara Sajam cvijeća u Sv. Filip i Jakovu...sutra sam tamo....u obilasku....smile64 smile93
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 21:26
 Evo raport sa sajma cvijeća u SV. Filip i Jakovu 2009.

  Jucer je bio prvi dan sajma, ali je kiša padala skoro cijeli dan, što se danas i vidjelo po cvijeću jer je dosta cvjetnih glavica kiša oštetila jučer...
  Danas popodne ludilo u smom mjestu..parkinga ni za lijek, a i naplaćivao se...
  Vikend, kad se održava sajam u Sv. Filip i Jakovu je vrlo živ i bogat događanjima...
  Zabava na rivi

 
 Kroz mjesto vozi vlakić


  slike s centralnog događanja:
  štandovi su bili šareni, sve poznate biljke




  viseće košare


  pojedinačni primjerci
 calistemon


 lotus


 šuma ruža




 grmovi, oblikovani šimširi




...prošle su godine prevladavale fuksije, ove ih godine baš i nije bilo, ali su najzastupljenije bile viseće engleske pelargonije.


...a najveću pažnju privukao štand sa čuvarkućama


 sad cete ih se nagledati
ovaj je kupila moja seka






 naravno i mnoštvo kaktusa


...na sajmu su se održavale i radionice aranžiranja



..orhideje su bile u zaštićenom prostoru ( što je bilo jako dobro zbog jučerašnje kiše)


...i nezaobilazni prvi štand, a i zadnji jer se tuda i izlazi nakon što se napravi krug - ušminkani kaktusi Bešlić





..na sajmu je bilo i druge ponude tipa proizvodi od ljekovitog i aromatičnog bilja, pa i stari zanati ( nisam sve slikala)



...ja sam doma donijela ovo:


  elere za sveki


 tihu patnju za mene - englezica neobične boje


 tko bi odolio onim čuvarkućama, pa uz njih i dva mala kaktusića


 i million bells za kraj


Pozdrav iz SSv. Filip i Jakova 2009...Cvijeće u ruci uvijek izmami osmjeh


iako moja osobna procjena je - slabije nego lani, ali bar su cijene bile razumne...ono sto sam si mogla priustiti sam si i priustila, a zaista nisam ostala razocarana ni sa cim sto si možda nisam mogla priuštiti, nije me ni privuklo...možda koja ruža stablašica, ali su zbilja bile po 160 kn, a to mi je too much...
   Eto, vidimo se dogodine na ovom mjestu...
   Ako je tko još bio na Sajmu neka stavi koju sličicu da nadopuni ovo što sam ja slikala...možda mi je nešto i promaklo...

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 07:13
frida i ja sam bila, ali bez aparata Wink

ove godine sam bila malo mudrija pa sam išla 2 puta - jednom solo, a drugi put s djecom i mm,

a pazarila sam malog krumpirka, 2 mlada viseća lotusa, 2 surfinije bojke koju nikako da nadjem u gradu, 2 mimulusa (nažalost nisam našla narančastog kakvog sam imala prije par godina) i jednu čudnu fuksijicu
dječak koji je prodavao nije znao ništa o njoj, ali mama mi je rekla da je zovu cigaršpic
morati ću slikati ekipu pa ću vam ih prezentirati i slikom

kaktusiće nisam kupovala jer sam nedavno uzela par sekulentića na drugom mjestu

moj dojam je da je prošlogodišnji sajam bio malčice raznovrsniji,
a što se tiče cijena - skuplje nego po vrtnim centrima ili tržnici
ali znate kako kažu - ponovila bih to opet Wink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:07
 Evo i prvog foto izvješća sa Sajma...
 Uvodna riječ ( napominjem da je to moj subjektivni stav...cure će reći svoj...)
   Ove godine mi se ponuda učinila siromašnija nego prijašnjih ( valjda recesija i ovdje učinila svoje).
   Mogu reći da sam pomalo i razočarana, sve mi se učinilo isto kao i lani i preklani, ali siromašnije...Čak su isti izlagači imali i isto mjesto na Sajmu i isto sređene štandove što je sve skupa učinilo dosadno ( bar nama koji svake godine posjećujemo Sajam)...Jedan dio Sajma nije ni otvoren, a to je dio koji su popunjavali štandovi sa raznim uradcima od cvijeća - slike, decoupagi, ukrasi, suveniri i sl...Njih ove godine nije bilo, a maleni dio bio je smješten među cvjetne štandove...
Cijene, hm, meni skupo...veći i atraktivniji primjerci od 60kn ( viseće tegle sa pelargonijama, lotusima, bacopama i sl...) do preko 250 kn ( bugenvilije i ruže i ostalo)
  Ostalo prosudite po slikama...

 Bešlić ( već viđeno i prepoznatljivo)



..štandovi su uglavnom ovako izgledali

...bougenvilije...

vrlo mala ponuda

..ruže stablašice i ostale

...dio sa stabalcima i grmljem poput mini pakića

..palme

..tu je bio i šator sa orhidejama, ali nisam ulazila pa ne znam koliko ih je bilo, ali mi se izvana nije učinio baš popunjen, više je cikasica bilo unutra nego sam vidjela orhideja
...čuvarkuće i sitno pokrivno bilje

...jedan lijepi primjerak Mandevile ( ali skuppppp)

inače malene biljke  mandevile, još ne cvatuće koštale su 30 kn...
...poligala - 60 kn

..hibiji - 60 kn

..bilo je nešto i fuksija, engleskih pelargonija dosta, pelargonija, surfinija, petunija, bacopa i ostalog balkonskog cvijeća...dosta kadifica...rasada lavande, ruzmarina, kamenjarki, kalistemona itd.
...ostali štandovi koji nisu nudili cvijeće su sadržavali razne đinđe

..jabuke

...lavandine proizvode


...prikaz starih zanata

...a onda nenadano, bez dogovaranja sastao se Trio Cvijet.info i naravno pitanja " Što si kupila?"

...Natalija, Frida i Lika1

..a evo s čim sam se ja počastila
petunije i surfinije za svekin balkon

..sebi sam uzela jedan maleni lotos i dva mimulusa...

..ovaj manji sam platila 10 kn, a kasnije nadjem dva veća i ljepša u jednoj tegli za 8 kn...smile42


...a onda smo otišli na kavuposlije koje nismo sjeli na

...nego u auto i doma...
 ...Očekivala sam više!
Nisam našla ni stabalce za svoj veliki pitar...za obični čempres mi se nije dalo davati 100 tinjak kn, a nešto zanimljivo nisam našla...oblikovani šimšir visine metar mi je isto bio preskup...morat cu se sama snaći ili potražiti drugdje nešto...



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:38
meni je bilo lijepo smile89
ponuda je bila siromašnija nego lani, ali s obzirom na situaciju ništa čudno
u jednu ruku mi je bilo bolje nego lani jer je bila daleko manja gužva, moglo se normalno prići cvijeću, pogledati...


i ja sam pazarila - na slici se vidi francuska lavanda koja me oduševila(mislim da je zovu i zečić, jučer ih je bilo mnoštvo, ova moja danas zadnji primjerak), uzela sam malecku margareticu - roza boje sa žutom okicom i par englezica (bijelu, tamno, tamno crvenu - kao fridina lanjska i još jednu čiju sliku bi trebala staviti jer ću se samo zapetljati opisujući je)

a bila sam vam ja i jučer u điru i kao zakašnjeli rođ. poklon dobila indigo plavi perikalis , a tu su se našli i encijan, vanilijin grmić i jedna bordo ukrasna djetelina

ako ih slikam obavezno stavim slike

od sveg onog zelenila i šarenila srce mi ko kuća
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:43
eto, baš mi je drago da je Nataliji bilo ljepše nego meni...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 17:48
... i mislila sam Frida da si se počastila na Sajmu u  SFJ... možda se ja druge godine počastim za rođendan odlaskom na taj sajam... mada, sad kad pišete da je iz godine u godinu sve skromniji..polako i meni opada entuzijazam...no, vidjet ćemo!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 22:23
..a čuj, to nikad ne znaš kako će biti...možda sam ja to zako doživjela jer idem već 3 godine za redom...vidiš da je Nataliji bilo ok...pa ako budeš raspoložena proslavit rođendan cvjetno - zašto ne....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.