Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brdska palma- Chamaedorea elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brdska palma- Chamaedorea elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 13:37

Prolece zar ovo nije samadera(kako se vec pise) kucna palma ima vec tema o njoj Wink uporedi ova tvoja je mlada i ima sitnije listove

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 13:41

Jaglac želim ti dobrodošlicu i puno lijepog druženja sa nama!!!smile99

Inače sam čitala da se ne smije puno zaljevati pa sada oprezno s njom da ti ne ugine!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 14:23
Evo i mene na ovoj  temi, jer imam pitanje:
Imam i ja jednu takvu ili sličnu palmu!?
Ja sam mislila da je kod mene Stražarska palma ali sada više nisam sigurna da li je Stražarska palma ili Palma sreće???
Molim Vaša cijenjena mišljenja!!!
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 14:25
Moja me je oduševila, jer napreduje jako dobro, brzo raste!!!
Jučer sam je presadila tako da sada imam dvije!!!Thumbs%20Up
 
Ujedno molba za administratora, ako sam fulala a to znači da nije Stražarska palma, molim da se ta tema izbriše!!!
Hvala!!!
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 17:31
pridružujem se Prolječu sa istim pitanjem ja imam dvije ?

Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 20:39
jao vule ova palma ti je prekrasna , ali zar ne misliš da joj pod hitno treba malo  nove zemljice i možda tuširanje listova .a tkođer i ovom fikusu koji vapi za malo  novog hranjiva i prostora  
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 20:58
sve u svoje vrijeme,u subotu sve kućne biljke idu van na tušing i dopunjavanje,fala na upozorenjusmile57
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 09:29
Malo me zbunjujete, jer netko piše da se treba češće zaljevati a netko kaže rjeđe???
Ja sam svoju rijetko zaljevala (možda svakih 10-tak dana) i dobro je napredovala, tako da sam je išla presaditi.A onda sam se šokirala, zemlja je bila tako mokra da se skoro cijedilo iz nje...
Ja ipak mislim da ona treba jako malo vode!!!Tongue
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 12:07
malo vode a cesce orosavanje (umereno  da se i tu ne pretera) vise prija Thumbs%20Up
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 12:11
To sam si i mislila!!!Tongue
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 14:26
jel je "Stražarska" ili nije??
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:11
nije ali veoma lici , razlika je u obliku i velicini(duzini lista) ali je isto odrzavanje
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:13
samaderu jos zovu i palmom srece Wink
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 23:59
Preljepe palmice.....Heart
no ona kod moje mame nakon skoro 20 godina izgleda da je odlučila otići u viječni spokoj...Cry
dostigla je tu negdje moju visini oko 1,70 m i da moglo bi se reć da sporo raste....
na godinu bi bacila 3 do 5 listova a svaki list je bio dužine od 90cm do 1,2 m... naravno sporom rastu pridonosi i to ako se pusti da cvijeta i radi te bobice....
no nikada iz tih bobica nije ništa niklo...
i eto kad mi je mama javila da palmica odlazi zamolila me da nađem novu
i tako na flora artu našao sam 2 male mikroskopske vazice za stvarno sitno novaca i odmah ih presadio jer su male vazice bile prekrcane...
dok sam se mučio ih presađivat prebroio sam 38 komada!!!
nisam niti imao toliko vazica...
mama kaže da je normalno da one slabije odumru... valjda bude preživjelo više primjeraka pošto sam ih odvojio...
ako prežive sve otvaram botanički vrt!...Tongue
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 00:07

evo pronašao sam i sliku stare palmice kod mame...

Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 12:58
ajme šta su ti divne!!  smile64   i male i ova bivsa
nisam znala da naraste tolika...
ajd javi kako su biljke - jel ih se isplati razdvajat??

prije dva tri sam kupila palmu sreće u baumaxu i trenutno izgleda ljepše nego u dućanu, ali ima ih hrpetina...  da ih razdvojim??

evo i slikica



Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 14:03
Eto ovako reći ću ti zašto sam ih ja odvojio....
Pogledaš moju slikicu koji post gore tamo di su puuuno malih i mladih palmica... i sada pogledaj onu mikro vazu na kojoj stoji datum....
eto u takve dvije vaze je bilo svih tih 38 komada....
vjerujem da je to bilo baci hrpu sjemenki pa što nikne nikne i to da su palmice i malkice osjetljive (ne vole previše mokru zemlju samo da je vlažna, ne vole razmještavanje i traže svijetlo do sunčano mjesto)
zato sam ih i odvojio u puno malih vazica
e sad oko odvajanja kod tebe to prepuštam tebi na volju dali ti se više sviđaju ovako na kupu ili da bude po jedna do 3 u vazi...
no svakako toj hrpi palmica je mala vaza... u takvoj vazici ja bi stavio 3-4 palmice da se ne tuku zbog mjesta
i svakako pazi da im nedaš odmah preveliku vazu jer jako puno rade korijenja, zato savjet otprilike svake godine promjenit i dat veću teglu ali veća tegla za samo jedan brojWink
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 14:14
A eto i slikice kako izgledaju danas...
eto malo prije uslikao..
počele su polako bacati listiće i hmmm neznam kako ali prebrojio sam se... nema ih 38 već 45.... prebrojio sam 2 puta.... nije mi jasno kako sam se zabunio prvi put...hmmmmm
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 15:10
hehe, mora se imat mjesta za toliko palmica!

hvala na savjetu!!,
budem ju presadila u veću teglicu, a za razdvajanje ću vidjet, kad sam je kupila zemlja je bilo gotova žuta od gomile korjenja, tko zna koliko su jadne u baumaxu čubile u maloj posudici... možda u dvije hrpice razdvojim

...javim kako je ispalo Smile
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 16:29
Polako sa raspetljavanjem korijena koji se sigurno sav isprepleo....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.