Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ivnina kolekcija zlatoveza
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ivnina kolekcija zlatoveza

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ivnina kolekcija zlatoveza
    Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 12:38
 Želim iskoristiti ovu temu da stavim slikice zlatoveza koje tvore moju malu kolekciju Embarrassed.Napominjem samo da ih nisam ja radila nego moja mama, ja ih samo sakupljam :









Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 12:42
I još malo :



















Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 17:52
DRAGA IVNA PRELIJEPO ,TO ME PODSJETILO NA MOJE DJETINJSTVO KAD JE TOGA SKORO SVAKA KUĆA U SARAJEVU IMALA A NARAVNO I VRIJEDNE RUKE NAŠIH BAKA-NANA RADILE ALI TO VIŠE NIKO NE VEZE  ILI RIJETKO KO AMA STVARNO PRELIJEPO ISKRENE ČESTITKE ZA ZLATNE RUKE TVOJE MAME

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:15
 You%20Are%20The%20Woman  You%20Are%20The%20WomanYou%20Are%20The%20Woman...kad god vidim zlatovez ne mogu odšutjeti... toliko me fascinira njegova jednostavna ljepota, a zlatne ruke onih koji još ustraju u toj plemenitoj vještini cijenim iznad svega... pozdrav tvojoj vrijednoj majci i tebi što se trudite sačuvati djelić tradicije za vrijeme pred nama ...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:42
wow ovo je super Clap
već sam htjela reći pa kaj sve ova žena zna..kad ono mama je krivac za ovu ljepotu
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 22:17
Hvala vam drage moje, ovo je poticaj da nastavim dalje Smile.Ovo dalje nisu slike ali po meni i jest raskoš zlatoveza što se on može stavljati na "sve i svašta".
 Tunika, na kojoj je izvezen starohrvatski motiv sa kamene ploče:



izbliza:


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 22:20
Pa jastučići sa malo leptirića:








Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 08:18
Ajme, Ivna, svaka čast majci i tebi, ovakvi uratci i čuvanje istih su melem za oči i blago za dom...
Cvjetne slike su predivne, jastuci su prekrasni, ali tunika me osvojila...
Obožavam kad se nešto tradicionalno iskoristi u modernom stilu, a da to izgleda tako prirodno...
Pleter na tunici je tako efektan, a opet nenametljiv, divota Smile

edit: ajme, kak sam zanemarila predivnu vučedolsku golubicu koja mi je zapela za oko prije nego si stavilu tuniku Tongue

Inače jako volim pletere, i općenito sve te petljancije sa kamena (volim i keltske čvorove i tome slično),
a ima stvarno divnih starohrvatskih motiva i to se da iskoristiti na više načina ne samo da ne bi bilo zaboravljeno,
nego da uljepšava i mjesta van originalnih lokacija Embarrassed
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:33
mama ti je zakon!!!!!!! ovo je prekrasno, tunika me oborila s nogu!
ANĐELKA
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 19:35
ajme draga Ivna, koje bogatsvo posjeduješ!!!
Obožavam motive hrvatskog pletera u svim kombinacijama, a tvoja mama je to genijalno izradila.
Jastučići su prekrasni u svojoj eleganciji jednostavnih, a istovremeno raskošnih leptira.
A vučedolska golubica je savršenstvo hrvatske kulturne baštine u ovom obliku.
Srdačne četitke za tvoju mamu, a tebi malo moje ljubomore, hahaha...Smile
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 11:07
Mama krasne radove radi, sve pohvale!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 15:10
Bravo za mamu!!! Ova vrsta ručnog rada mi se posebno sviđa jer je toliko elegantno lijepa, može se primijeniti na mnogo načina, a jako dobro se uklapa i u najmodernije uređene prostore.

A lijepo bi bilo Ivna da i ti naučiš taj ručni rad da možeš prenijeti tu ljepotu dalje, da nam se ne dogodi da sa našim mamama i bakama nestane naša stoljetna tradicija. Ona je u rukama nas, današnjih generacija koje ako zakažu ostat ćemo na kineskim rukotvorinama, a naše blago će umrijeti sa našim starima.

Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 22:23
mamini radovi su predivni! svaki je poseban na svoj način i ne bih ništa izdvajala.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:28
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:


A lijepo bi bilo Ivna da i ti naučiš taj ručni rad da možeš prenijeti tu ljepotu dalje, da nam se ne dogodi da sa našim mamama i bakama nestane naša stoljetna tradicija. Ona je u rukama nas, današnjih generacija ......

 
dobro veli Cimi, kako bi bilo da se ti draga uhvatiš u koštac sa ovime ?? Wink
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 11:39
Hvala vam drage moje na pohvalama, svaki vaš komentar jako veseli i mene i moju mamu koja je zaslužna što se ja imam čime pohvaliti Embarrassed.
Par vas je pitalo zašto ja ne naučim raditi zlatovez, hm...Probala i odustala jer tu je potrebno ono što meni nedostaje:strpljenje, ne mogu ja sjediti satima na jednom mjestu a i jednostavno nemam žicu-nažalost za raditi bilo kakav ručni rad.
Evo još jedan , zadnji od njenih uradaka, kombinacija "slaganog" zlata i veza:


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 09:13
Predivni radovi,vidi se koliko ljubavi ,preciznosti i strpljenja je tu uloženosmile55
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 15:15
predini radovi!koliko truda da bi se ovo stvorilo!svaka čast.za ovo se treba roditi!smile73
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:04
predivni radove, i mama ima zlatne rukesmile95
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 22:42
smile55za mamu a i za tvoju ljubav prema zlatovezu.
Pleter je nešto posebno nisam ga još vidjela u zlatovezu.
Jel mama radi ručni zlatovez ili strojni-mašinski ?
Ja radim ručni preko kartona .
Nemam ove šeme koje si nam pokazala ,jedino imam konja činimi se .
Ljeti ne radim al zimi se uhvatim posla ako stignem . 
smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 22:50
Sve što si ovdje vidjela je rađeno ručno i to tako da joj ja motive kopiram iz knjiga pa ona prenese na platno.S pleterom se namučila i to jako, doduše niti ovo što je rađeno srebrom ne zaostaje za tim (bar ona tako tvrdi) jer to su autentični motivi iz knjiga o povijesti Hrvatske Wink.Osobno, volim vidjeti slagani zlatovez (kod nas to zovu ovo preko kartona) ali meni je draži ovaj klasični, mislim da motiv više dođe do izražaja, no to je moje mišljenje Smile!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.