Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Medvjeđi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Medvjeđi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 12:42
Je, kad njega vidim odmah dobim volje za odmor... Teško da ću ga naučit da zaradi za ovaj težak život koji vodi, ali nikad se ne zna. Možda ga vidi koji producent reklama pa mi plati da reklamira neku hranu, a to mu sigurno ne bi bilo mrsko   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 08:12
Bok Medo,
U vrijeme Tvog početka na CiF-u već sam bio jednom nogom u mojem i Ciminom raju, jer je to vrijeme naše redovite godišnje selidbe u Gorice pa mi je Tvoje pojavljivanje nažalost (oprosti) prošlo neprimijećeno. Već smo tamo drugi tjedan u kontinuitetu i uživamo maksimalno. Danas, za vrijeme kratkog boravka u civilizaciji, svratih, naravno, na kratko i na CiF te opazih i Tvoju posjetu. Nakon što sam pročitao Tvoj drugi post, činilo mi se da se radi o osobi meni sličnih sklonosti. Kada sam našao Tvoju temu Medvjeđi vrt i pročitao podatke iz Tvog profila postao sam u to siguran. Veseli me da ima sve više "izbjeglica" iz civilizacije. Već si sigurno iskusio da je priroda i bliski kontakt s njom najbolje utočište nakon svih stresova i frustracija koje "rastu na asfaltu grada". To što još ne znaš puno o gruntu i radovima na njemu je prednost i izazov. S vremenom će sve doći uz pomoć dobrih susjeda, knjiga, web-a i dobrih ljudi na CiF-u. Tvoja početna djela govore mi o osobi koja je startala sa velikom ljubavi prema prirodi, ali i o osobi koja voli red i kad radi, radi to kako treba. ClapŽelim Ti puno uspjeha u ostvarivanju tvojih zelenih planova (siguran sam da ih imaš puno) uz uživanje u svakom danu.
P.S.
Posebno me veseli da ima još muškaraca kojima su hobi kolači i kuhanje. Tongue
Krenuo sam sa šankom i već pomalo dobiva konture, a bit će potpuno drugačiji od one ideje u mom postu.

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:14
Nevjerojatno je koliko trava brzo raste ovih dana. Moja je sirota kosilica na odmoru nekoliko sljedećih dana, a kako stvari stoje i ja ću biti... Trava je bila toliko gusta da sam skoro cijelo dvorište morao dva puta kositi, a na kraju još nisam zadovoljan. Moram podhitno nabrusit noževe... Ne bilo loše niti nabaviti koju rezervnu kitchmu
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:24
eh da..kičma se isto hoće javiti, ali nema rezervne za kupiti Confused
nego, medo,  jel ima novosti sa jezercem? šta ćeš stavljati na dno? foliju, onaj pvc bazen ili ćeš betonirati?

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:43
Dečki (dvonožni i četveronožni) samo naprijed s radovima radujem se nastavku.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 23:39
Medo,ti si jako vrijedno stvorenje.Živo me zanima kak bu jezerce zgledalo kad ga zbigecaš!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 20:36
i mene zanima kako ce to izgledati
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 21:54
Na moju žalost, jezerce je stalo upravo kad i ta moja nesretna kitchma, a sad kad je malo popustila bol, krenut ću dalje. htio bi da jezerce izgleda prirodno pa ću na dno staviti foliju i okružiti ga kamenim oblucima, odnosno riječnim kamenom. Onaj bregec iza planiram uz jezerce omeđit jednim stablom koje je u planu za rušenje, a na njega posadit dosta trajnica i dichondru jer mislim da bi bilo dosta teško kositi ga... Sad sam u nekom smišljanju kako ojačati zemlju da se ne ruši dolje dok trajnice i dichondra ne puste dosta korijenja da je drže na kupu pa namjeravam stavit neku mrežu, možda bi najbolje bilo uzet neku ribarsku pa onda posut još malo rahle zemlje preko i posijat sve to, ali nešto ću već smislit... Svaki dan prolazim kraj jednog divljeg jezerceta u kojem ima dosta šaša pa planiram malo iskopat i posadit u teglu, a svakako tu su neizbježni i lopoči, vodena kuga i tsl... U svakom slučaju, plan je ovaj vikend malo više raditi na jezercu pa se nadam da će prve slike biti dostupne već u nedjelju uvečer, naravno ako se Veliki ne poigra s vremenom i zatvori nas u kuće i ovaj vikend...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 08:02
Naravno da ću doći provjeriti kako napreduju radovi, a u međuvremenu svrati malo u vrt kod niho, ostavila sam joj tamo jedan savjet za liječenje koji bi mogao pomoći i tebi Wink
Nadam se da ćeš ga ozbiljno shvatiti Smile
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 19:44
Evo mene iz dvorišta, vrta...
Misty svratio ja, ali to si već vidjela jer sam ostavio traga...
.. i vraćam se na temu. Dakle, danas između reda kiše, reda sunca uspio posaditi sve biljke koje sam dobio jučer. Anaidinde su biljke svoje mjesto pod suncem pronašle isti dan kada su stigle i tako se moj vrt širi i postaje polako ono što se nadam. Bilo je tu svega i svačega, od drage Anaide zečjih vuheka, ajuge, čuvarkuće, bijele ljubičice, gmoliki aster. Od drage mi prijateljice se tu našlo more trajnica, malina, kerije, raznih puzačica koje će nadam se prekriti ono moje ruglo od garaže, majčine dušice, ljetnog jorgovana... mislio sam da neću tako brzo uspjeti sve posaditi, ali kiša i komarci ne dozvoljavaju predugo zadržavanje u vrtu. posijana je i dichodnra pa me baš zanima hoće li se primiti ovako kasno. obzirom da su prognostičari prorekli kišu u sljedećih nekoliko dana, možda joj bude pasalo pa... slike neću sada stavljati, kad radovi budu gotovi, naći će se tu. eto, toliko za danas. mislim da je vrijeme da se malo odmorim gledajući vaše radove.
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 19:56
I vratih se samo na kratko ovdje da objavim da mi se breskva koju sam već mislio sahraniti primila!!! kako je ta priroda krasna, kad se nečem najmanje nadaš, ono se baš zainati i prkosi svim zakonima.
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 21:02
Bravo Medo za "tvrdoglavu žilavicu" Clap!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 23:38
Lijepo je pratiti napredak u ostvarenju ideja. A lijepo je i kad te obraduje voćka od koje si se oprostio.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:12
navratih da vidim kako tvoja kitchma podnosi ovu vlagu.
lijepi pozdrav
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:24
zanima me kako napreduju radovi na jezercu....da si prije postavio najlon mogao si imati besplatnu vodu...malo šale, jer što nam drugo preostaje uz ovu kišurinuUnhappy

Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 17:26
kitchma je bolje, iako još uvijek osjećam napetost u nozi i kuku, ali sada sam ja već ko avion. Je, lijepo je vidjeti voćku kako se spasila i to veseli, pogotovo što je to već druga na istom mjestu, a ja sam baš namjerio da tu bude breskva. Jezerce je stalo kad i kitchma pa sam onda nabavljao foliju i ostalo što je trebalo. Onda su krenule kiše i tako sam još zapravo na početku. Moram poć kod susjeda da mi posudi motornu pilu i da riješim tu staru jabuku, kojoj je namjena da postane dio jezerca, odnosno njegova okoliša. Dok to ne napravim, strah me stavljat foliju jer ću sigurno morati otkopavati uokolo... Uglavnom, ako vrijeme posluži, vjerujem da će se ovog tjedna već poznati napredak. Što se vode tiče, imam svoj bunar tako da je ionako besplatna hehehe... A i taj bunar je priča za sebe, plan je lijepo ga uresiti, onak da zgleda ko pravi bakin bunar s krovićem, velikim kotačem i ostalim što ide uz to
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:41
je bravo, retro i etno bunar!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:37
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:

I moj pomoćnik na teškim mukama...


Bože dragi kako je ovo stvorenje slatkooooo !!!!!!!
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:07
Baš sam mu sad pokazao tvoj komentar i sav se zacrvenio hehehe. Je, slatki je i svaki dan me iznenadi nekom novom pozom. Divno stvorenje
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:25
He he he he baš si opičen smile156 ma ja ti obožavam mačke jedno vrijeme sam ih imala čak 12 komada smile107 pa se sva raspekmezim kada vidim ta umiljata divna stvorenja ..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.