Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bojanje po staklu.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bojanje po staklu.

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bojanje po staklu.
    Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:41
Ovako nova sam pa se unaprijed ispričavam moderatorima ako ima ovakva temaEmbarrassedNaime osim salvetne tehnika zanima me i ova..bojanje po bocama,čašama i sl..ali ne znam koje boje ,lakove trebam,kako taj postupak ide..recimo na flašicu..čula sam,točnije naišla na prekrasne radove od ave-lune (oduševila me je)ako se ne varam,i ona je koristila neke boje koje se ne ispiru,ne moraju se fiksirati pečenjem...E,sad ima i neki flomasteri,konture,akrilne boje,s čim se to crta,boja,koliko se suši ma sve me zanima...zna li itko o tome?bila bih zahvalna da mi objasni.hvala svima..Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 13:26
Ja radim neke staklene slike. Upotrebljavam boje za staklo i konturu.

Pod ostala hobistika - razni hobi možeš pogledati moju temu OTOK-moji radovi. Mislim da osim slika ima i nekih objašnjenja kako radim.

Pitaj ako nešto nije jasno
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 13:30
prekrasni radovi...smile99woow,ali s čime crtaš prvo.s bojama ne,s čime..kistom ili kako?imaš šablone ili crtaš napamet?ma sve me zanima,koliko sedugo suši i sl..ja sam početnik u tome..sinoć gledala tvoje radove,sad neznam di je tema..Embarrassed
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 13:57
evo skupila sam malo podataka,sada sam sve pročitala,zanima me ovo jel se mora zapeći?Zar staklo neće puknuti u pećnici?kako crtaš na keramici, na tanjurima i sl..na staklu znam..imaš šablone..SmileI kakva je to razrjeđena boja,to miješam da dobijem svijetle nijanse,šta?nisam dobro to skontala...
ima li neka boja  za staklo koja nije potrebno da se zapeće.nekako me strah...Unhappy
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 22:26
Na staklu možeš crtati prema šablonama a i bez njih. Na keramici, na tanjurima i sl. možeš najprije nacrtati sliku olovkom.

Boja za staklo ima više vrsta, na bazi vode i na bazi razređivača. Neke se zapeku u pećnici, neke ne (prema uputstvu na boji). Kad se boja zapeče onda je izdržljivija. Staklo ne pukne ako se peče u pećnici (temperatura 150-160 stupnjeva.
Razrijeđena boja dobije se kad se boja razrijedi za posebnom bojom za razređivanje, a boje na bazi vode mogu se razrijediti i običnom vodom.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 23:35
ok,ovako ako sam dobro skontala.Smile
prvo konturama nacrtam s pomoću šablona crtež,osuši se ,i bojam sa bojama za staklo i odmah stavim ih peći na 160 na pola sata..Big%20smilei gdje nalaziš šablone za crteže?isprintaš ih i to je to,ne?Embarrassed
Puno ti Otok hvalasmile99,baš davim,kad me sve zanima..
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 08:13
Ne staviš odmah peći, tek kad se boja osuši.

Ako znaš crtati, nacrtaš sama, ako ne znaš kopiraš ili samo "ukradeš ideju" pa dalje po svom.

Potraži pod stained glass ili stained glass patterns
Na vrh
bogda13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bogda13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 08:31
gdje se mogu kupiti te boje ?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 23:49
Ako živiš u gradu sigurno postoji kakva hobistička trgovina sa bojama i ostalim priborom.
Internetom možeš naručiti boje u Chemacu i NB hobby
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 16:30
bok žene
i ja sam počela crtati na staklu, pomažu mi sheme jer nisam baš neki crtač. hobi koji me stvarno oduševio
Na vrh
bogda13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bogda13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 21:47
da li da stavim par slika koje sam ja crtala ? Pa da kazete da li vam se sviđa ? Ali ja crtam sa temperama po staklu, tek sam pocela pa za pocetak...:)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 21:56
Čokolina i Bogda13, dobrodošle u naše društvo.

I naravno da očekujemo slike vaših radova
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 11:19
hvala na dobrodošlici. i mene zanima vaše iskreno mišljenje kad ubacim neku fotkicu
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 11:25
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 11:42
I like it! Thumbs%20Up
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 15:51
ovo je jako lijepo i slatko smile141
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 19:27
UltraDwlux i leonarda hvala vam, jako sam se trudila i zadovoljna sam kako je ispalo za moju prvu sliku. neki ukućani me čudno gledaju ?!
ali neće me obeshrabriti. nadam se da će uskoro biti gotova i nova slika
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 00:06
Meni se jako svidja !    smile55
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 08:03
Jaaako lijepo!smile71
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 22:55
i meni sviđa, a gdje je ta druga najavljena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.