Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć oko zaštitne ogradice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć oko zaštitne ogradice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoć oko zaštitne ogradice
    Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 00:37
 Evo ovako..prilažem sličicu pa da vidite o čemu se radi


desno na slici je balkonski zid ( novonapravljeno i meni se nikako ne sviđa, ali morala sam se pokoriti većini stanara zgrade)..želim na taj zidić staviti svoje pitare i žardinjere, ali se bojim da koji ne padne sa tog zida kad puše jako jugo..sa četvrtog kata baš i ne bi bilo dobro da se desi...znači, trebam neku malu žaštitnu ogradicu...nešto poput šipke na visinu deset cm od zida, tek toliko da pridržava pitare...ako tko ima kakav prijedlog za jednostavnim i jeftinim rješenjem , dobrodošao je...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 07:51
najjeftinije rješenje bi bilo sa svake strane, na zid (jednu iznad druge) staviti par brukvica tj. vida i onda ih povezati žicom (ili čvršćom špagom, npr. konop za sušiti robu)

a pošto si ti umjetničko stvorenje zlatnih ruku mogla bi čak isplesti nekakakv makrame da pojačaš "ogradicu" a i zbog estetskog efekta

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 07:52
i zaboravih reći da su ti krasni đirani Smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 21:34
hvala na savjetu...vidiš, nije mi na pamet palo s konopom...ja moram uvijek komplicirati...hvala
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 21:53
Nemam ovdje sliku, ali ja imam na prozoru od kraja do kraja pričvršćenu traku od nekog lima, široku 3 cm, sigurno i lijepo, a možeš je ofarbati po želji, zavidana na obje strane,  mogla bi i ona žičana mreža koja se upotrebljava za ograde, isto ti nebi bilo skupo, samo bi je morala spajati sama ili uz neku mušku pomoć. Zelena je i ja često ograđujem biljke s njom, a služi mi i kao penjalica za klematis i jasmin, pa i neke druge biljke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 22:03
Ili jednostavno ako postoji dobar muškarac u kući kupi se metalna šipka i montira se trajno od zida do zida i gotovo je neprimjetna i trajna, a možeš montirati i dvije i ostaviti između njih razmak da stanu tegle s cvijećem i onda ih nikakav vjetar neće baciti.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 22:09
e upravo sam o takvoj traci od lima i ja razmišljala...to što se tiče "dobrog iliti spretnog muškarca u kući neću komentirati, ali mislim da je Nataliji sve bilo jasno i zato mi predložila jednostavno rješenje koje bih možda mogla sama napraviti....Tongue
hvala na idejama...možda cu i sama to s limenom trakom napraviti samo moram toćno mjeriti jer ce je trebati možda malo savijati pošto kamena klupica na zidu viri malo van...ali, sve u svemu već mi je puno jasnije...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 20:21
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

e upravo sam o takvoj traci od lima i ja razmišljala...to što se tiče "dobrog iliti spretnog muškarca u kući neću komentirati, ali mislim da je Nataliji sve bilo jasno i zato mi predložila jednostavno rješenje koje bih možda mogla sama napraviti....Tongue
hvala na idejama...možda cu i sama to s limenom trakom napraviti samo moram toćno mjeriti jer ce je trebati možda malo savijati pošto kamena klupica na zidu viri malo van...ali, sve u svemu već mi je puno jasnije...


i meni je najprije pala na pamet neka limena ogradica ili željezna/inox šipka, ali... imam i ja muškarca u kući i do sad sam naučila da ako mi nešto treba "mogu dubiti na trepavicama"Confused
zato sam ti predložila ove špage tj. žice - to bi meni samoj bilo najlakše i najjeftinije rješenje, iako znam da je to više u stilu "a je to" crtića LOL
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 23:28
...da, baš tako...a kad nešto i improviziramo same onda se odmah narugaju kako smo to "sklepale"
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.