Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Origami/Modularni origami
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Origami/Modularni origami

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:42
Probaj sa Tomoko Fuse spiral... Imaš dosta youtube videa za to, a postoji i knjiga te autorice sa samo tim spiralnim modelima...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:46
Hvala,u biti sve te papiriće nisam rezao jer ne volim škare ... jedan a4 format papir prstima seciram na 16 ili 32 djela pa savijam. Večinom sam radio modularne stvari kad sam izfrustriran radi posla ili problema u životu , ruže i cvjeće radim kad sam potpuno smiren i tak . Ako trebaš ikakav diagram slobodno pitaj imam oko 20 Gb pdf knjiga od poznatih majstora  sam sam vrlo smotan u izradi i treba mi dugo da pokopčam ali s vremenom shvaćaš sve više .
Ovo mi je prva ruža sa te stranice i prvi put sam radio stabku tako da ju rolujem. Listove sam od prije naučio izrađivati a imaš i tutorial na mojoj stranici na youtube i stvarno mogu reći da su listovi predivni kad se naprave. Koliko sam spretan danas sam radio malo kompliciranijeg kerića pa završio na mišu .. ahaammmm da da origami je vježba koja ide prema tehnici a kasnije prelazi u maštu .
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:49
izvoli :D
http://www.youtube.com/watch?v=-Pmr2fdt_ms

Originalno poslano od člana Linaaa Linaaa napisao:



Tko ima dijagram za ovo ili tko zna gdje mogu naći dijagram za to ili kak se to zove pa da nađem sama?

hvala
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:52
A sad znam zašto mi kad sam prvi put radila tu ruzu nije ispala tak lijepo ko tebi 1. bila sam zivcana
                          2. uzela sam papirić 5x5 cm

Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:55
Hvala za upute, još bolje izgleda nek tu na slici i nije teško za napraviti,

hvala ti
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:55
Vidiš, Lux, zanimljivo ovo sa stres/smirenost, ja sam tad bila nabrijana na modularne modele čisto jer sam imala vremena i volje,
a sad kad sam stalno u strci i 100 stvari odjednom i u zadnji tren, nije mi više tolko do modularnih modela,
ali bome za neke stvari od jednog papira treba početi smiren i završiti smireno...
I Linaaa, samo mazohisti počinju model s 5x5cm, optimalno je probati nešto s 15cm, tj. pola A4, barem meni...

Ja stvarno pojma nemam kak ja brzopleta opće uspijem složiti nešto što prvi put slažem, zato nemam strpljenja za gledanje videa osim ako nemam izbora Embarrassed
(Inače, za razmjene određenih uputa se dogovarajmo pm-om, ipak je ovo javni forum, a svašta je pitanje autorskih prava Wink)



Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:56
Da izgleda super samo treba dobro odabrati tanak papir kako ne bi izgubila na kutevima kolaž najbolje ja sam radio od debljeg pa se vidi da rubovi nisu baš identični ....

Originalno poslano od člana Linaaa Linaaa napisao:

Hvala za upute, još bolje izgleda nek tu na slici i nije teško za napraviti,

hvala ti
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:58
Hehe a gle ja uspijem dobiti od 5x5 cm od prve oblik ali nije tako lijepi, hehe ma moram si narezati papire

a kaj ćeš imam tu tak blokić 5x5 pa ga maltretiram, bum stavila sutra ak stignem da vidite modele od 5x5 cm kak ispadnu :P
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:02
Originalno poslano od člana Linaaa Linaaa napisao:

Hvala za upute, još bolje izgleda nek tu na slici i nije teško za napraviti
Ajme Linaaa, grozno, nisi nimalo suptilna LOL

Ti kutevi su najzeznutiji, a ja volim malo deblji papir jer je onda i model čvršći pa se treba malo pomučiti presavinuti i pogurnuti što više do ruba...
Ovo bi čak napravila sa malo smočenim tvrđim papirom (preko 120gramskim)...Lux: si slagao neke modele wet folding-om, tj. s močenjem papira?

Linaaa: molim bez ovih izraza: kradem tajne i tome slično, alergična sam na to, tu razmjenjujemo iskustva, savjete i izvore i zašto ne bi jedni drugima dali neki hint svjesno ili nesvjesno ako će to radove učiniti ljepšima i nama i drugima Big%20smile To ionako vrijedi za cijeli forum...
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:07
Kami ali iza kradem tajne bilo je :P

pa fakat fora izgleda ako sad počnem savijati i savijam do kraja zivota opet neću sve saviti kaj hoću hm nije pošteno
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:10
Ha ha ... prije sam savijao kako bi savijao sad savijam kako bi napravio nešto ljepo pa si uzmem vremena dok to radim nemoj žuriti, jer onaj mali kut koji ćeš pogrešno saviti kasnije će te natjerati da radiš novi model .... :P

ufff previše sam se zadubio ... idem maznuti kavu ....

Originalno poslano od člana Linaaa Linaaa napisao:

Kami ali iza kradem tajne bilo je :P

pa fakat fora izgleda ako sad počnem savijati i savijam do kraja zivota opet neću sve saviti kaj hoću hm nije pošteno
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:15
Hehe ali ja se uvijek zurim kad imam vise hobija i kad jedan radim pada mi na pamet ideje za ostale ili kak iskombinirati te hobije, ali imam problem nemrem sve odjednom :(

trenutno hobiji trpe jer radim seminar imam još 3 stranice uf valjda bu noćas gotov, ali ja bi rađe savijala origami
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:45
Nisam ali nekako mi se čini da ću morati jer želim od hamer papira raditi zmaja. Trebat će dosta savijanja pa sam milsio možda vlažan hammer papir jer kasnije model treba biti čvrst .. visjet će na žicama ili špagi. Treba da zamjeni sadašnjeg koji se počeo izvijati raspon krila oko 80 cm :D
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

..Lux: si slagao neke modele wet folding-om, tj. s močenjem papira?

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 08:18
ajme...kami, ne me odmahsmile42 nisam se baš spretno izrazila...
Linaaa sorry, tebe sam zaboravila....
 
no, obzirom da vas ionako ne razumijem LOLsad se povlačim i želim vam puno razmjena ideja i iskustava i uspješnih presavijanja a ja ću s vremena na vrijeme zaviriti da vidim šta ste novoga smotali...
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 11:01
Evo da još pokažem malo modularnog ...:P ovo je jako teško za naći nema puno posla možda 120 papirića a izgleda vrlo ljepo .

 
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 12:27

smile39smile39smile39smile39 ...prije nego ti zaželim dobrodošlicu dragi UltraDelux, moram reći da sam naprosto frapirana tvojim umijećem... sve što sam vidjela doista je SF za nas koji pojma nemamo o umijeću presavijanja papira, ali fascinira svojom ljepotom, preciznošću izrade i nadasve koloritom... stoga, vrlo dobrodošao na ove stranice smile73 prelijepo je gledati ovakvo majstorsko umijeće, mada od stručne prepiske s našom Kami ostajem doslovce... izgubljena u prijevodu Wink ništa ne kužim ali uživam...

moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 13:41
Primavera, vidjela sam te na nekoj fotki s Handmadefest-a kak sjediš pred onim strojčekom za rezance pa si ti misli kak bi nama bilo da te vidimo što sve koristiš u radu s fimom...Shocked
Inače, dragi mi je nabavio neku dugačku tanku pincetu i pokazala se odličnom za sve što treba frkati u origami modelima,
pogotovo latice na cijeću i tome slično makar se koristim i iglama za heklanje, štapićima za ražnjiće i naravno olovkama Thumbs%20Up
Neke djevojke bi cvijeće, a ja sam zaželjela pincetu, aL sam zahtjevna LOL

Lux: ono što mi u 3D odskače su definitivno leptiri i onaj tvoj Feniks, ti modeli su mi vanserijski lijepi,
dijelom zbog kombinacije boja, dijelom zbog strukture koju tvore ti moduli u modelima s krilima Clap

Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 14:41
Iskreno, kad se upuštaš u origami, boje su jako bitne nekad nisam toliko pazio sad jako pazim na nijanse , i gledam kakva je osoba kojoj dajem pa prema njoj to i radim....
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 14:44
Ja tako radim od početka, jako sam osjetljiva na nijanse i tonove, čak mi je grozno i kad nešto samo isprobavam prvi put pa mi boje ne odgovaraju,
odmah se osjećam da je model uzalud i da ga presavijam čisto forme radi...
Vjerojatno nisi iz Zagreba, a ja sam ti u galeriji nabrojala hrpu zagrebačkih lokacija gdje ima lijepih i kvalitetnih papira Embarrassed
Ali samo treba dobro izabrati gdje god postoji neka knjižara ili papirnica, pa makar i u većem hipermarketu...

Jedino specijalnih vrsta ima samo na određenih mjestima, a pravi japanski papir bilo da je američke ili azijske proizvodnje (washi ili makar elephant hide) nisam još nigdje našla, ali u Zg-u postoji odličan izbor raznih drugih specijalnih papira razne gramaže i teksture (neki više-manje povoljni, neki preskupi)...
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 15:12
Nop iz Osijeka, oskudno, prešao sve i svašta da nađem , jedino papiri za printanje , hamer ili kolaž ništa dvobojnog na žalost ... sad već pomišljam naručiti iz njemačke ili ebaya a budem vidio još....od raznih tekstura papir ima samo zidni a on je neprikladan , deformira se brzo i ne ostaje u formu kakvu želim ....smile135
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.