Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narcisi - Sunovrat - Narcissus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narcisi - Sunovrat - Narcissus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:08
Dajem vam ČR da ih već dvije godine nisam niti obrezivala, niti frizirala čak nisam lišće ni u čvorove vezala (prije 3-4 godine jedna od susjeda mi je to savjetovala kako moja Mia i njezine kolegice mačke i mačkovi ne bi divljali po njima. Uostalom to sam i pročitala u Vrtu, sve sam poduzimala ne bi li se rascvjetale pogotovo od kada prije 4 godine mama živi kod mene. Posebno sam radi nje željela da ima nešto iz njezinog vrta. Ne ide pa ne ide, mislila sam da ih možda negdje premjestim mada ne znam kuda. Magnolija se još nije rascvjetala niti razlistala pa imaju sunca maksimalno moguće, perunike su tem male pa ih niti one ne smetaju. Nagnojene su najesen, nisu mačke krive jer cvjetaju mačuhice, šafrani, ljubice - no valjda zato što njih najviše čekam (prvo radi mame, pa onda zato što me sjećaju na moje najranije djetinjstvo, jedno od mojih najranijih sjećanja vezano je uz njih a i takve nema nitko u ulici) one ne će procvjetati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:14
Franjica, ako imaš one bijele narcise, oni cvatu nešto kasnije.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:20
Gle, kod mame na vrtu su već procvale a na mojima ni ove godine se ne vidi niti jedan pup. Da, radi se o onim bijelim, one koje su samo jedan cvjetić na stapci.
Branka, stvarno nemam mjesta za pampasicu, divim im se u nekim prostranim vrtovima, zezam se samo da moje narcise imaju toliko lišća kao pampasica. Narcisu u mojoj sobi, ni mala niti velika, nešto između kupila mi MP kćer pa je sad tetošim - samo što je ne stavim u krevet na grijanje.
Rame - uteče prije sto godina a sad imam prečeg posla nego tražiti drugosmile96, pa kaj ne vidiš da sam cvjećarica-početnica smile78
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:21
Tek sam sad vidjela da više nisam nedavno posijana (posijala /izgubila/ sam ja sebe davno) već sam PUSTILA KORJENJE. To je stvarno istina, brzo se zakorjenim gdje mi je ugodno smile78.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 12:43
Dragi moji pelcerčići, proljeće i narcise i ostali forumaši - stvarno mi je jučer bilo jako lijepo  a danas imam još tri narcisice procvjetane
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 15:24
Ma vidi ti nje što joj je krenulo, a ono moje od sinoć izgleda ne bude ništa( što sam dobila od Andree).Molite se "svi skupa sa mnom zajedno" da dođe sebi i obraduje me!!!
Ugodan vikend!smile79
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 22:49
mo0ji su konačno krenuli. mi ih inače zovemo ćuki
Life is like box of chocolate...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 08:39
meni narisi koje sam sadio u kuci - loncanici, nikako nisu dobro ispali.  prerjetki i na dugackim stabljikama... tako da sam odustao od toga!!!
 
A ove godine nikako da mi u vrtu procvijetaju!!! Svim susjedima tako lijepo ukrašavaju vrtsmile71 a kod mene jos nista!!!!
 
 
PS. slike su predivne.... i ja bih da su moji takvi!!!!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 11:07
Mojim duplićima očito ne paše kod mene. sve ove godine tjeraju pupove i onda se ne otvore već iznutra sasuše. Pojma nemam zašto. Ako se pojave i ove godine morat ću ih premjestiti iliAngry
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 12:38
Moji su listići u teglicama izašli neki 5 neki do 10 cm i tako stoje. Sigurna sam da ove godine neće cvasti, pa sam mislila preseliti ih u vrt, ili da ih ostavim u teglicama i ne diram do druge godine. Gdje da ih držim  sunce, hlad -smile185
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:37
Mislim da će im biti bolje u zemlji (vani). Što se tiče sunca, hlada - na proljeće dok cvatu ionako još nema hlada, tako da mislim da za njih to nije presudno
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:44
danas sam naisao i fotogravirao mini narcise.Cvjtovi su skroz sitni
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 14:54
ja sam svoje prvi put sadila ove godine,rastu ko trava a cvjeta nigdje,jel moguće da ove godine neću nikako uzivati u njihovim cvjetovima?
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 14:25
Moji su se rascvijetali i sad je lišće sve jadno ..koliko njima treba da se skroz povenu i posuše?i jel ih mogu kad se posuši lišće odrezati ili ono baš mora istrunuti il kaj?

jer imam u plasteniku gazanije koje su već dosta velike pa nemrem dočekat da i njih posadim na to mjesto ..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 20:18
tanjice nemoj dirati lišće dok ne počne žutiti, tek onda ih možeš porezati zato jer listovi hrane lukovicu da bi ona i dogodine mogla cvjetati


Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 13:53
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

tanjice nemoj dirati lišće dok ne počne žutiti, tek onda ih možeš porezati zato jer listovi hrane lukovicu da bi ona i dogodine mogla cvjetati


No no, pa tak sam i mislila Smile
Samo sam htjela bit ziher ..
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 19:54
vidim da narcisi (bar ne kod mene) nisu cvali prvu godinu nego su dali samo lišće i to dosta jadno ali evo druge godine su ipak se pojavili i to u dosta dobrom broju.Ja dok sam bila u Zg-u kod mojih u podsljemenskom vrtu imali smo velike busenove narcisa i mama ih nikad nije vadila a oni su se širili i sijećam se da su ti buseni svake godine bili bujniji u cvatnji ..a onda došli "pametni" majstori i uništili sve ..a da da bi ubrzala rezanje lišća nakon cvatnje onan je jednostavno kad je vidla da izlazi neko obližnje cvijeće jednostavno rukama povinula lišće i to je ubrzalo venuće cvijeta.. i kad su listovi bili gotovi odrezala ih je par cm od tla
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 17:20
narcisi iz mog vrta



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 20:34
evo i mojih





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:43
Lijepi su....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.