Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - nakit od tekućeg stakla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


nakit od tekućeg stakla

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 23:30
Clap Oduševljena sam tvojim radovima. Što kada uliješ smjesu u kalup? Pečeš u običnoj pečnici ili?? Kako finiširaš? Ako ti nije problem napravi nam mali tutorijal.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
slatkica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slatkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 22:43
Sve je jednostavno...PREDIVNO.smile89Ne mogu se nadiviti.
I ja se bavim izradom nakita pa se nadam da ćemo razmjenjivati iskustva
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 18:00
Drage moje, oduvijek me oduševljavala tehnika fuzije stakla ali nikako da se dokopam peći...strašno je skupa...pa sam tražila neki materijal koji bi mi omogućio da u potpunosti izrazim svoju kreativnost. Za tekuće staklo ili kako je još zovu - kristalna smola, ne treba peć...tekućina se stvrdnjava na zraku. Postoje tri faze izrade:
PRVO - zalijevanje kalupa do 1/3 kao podloga
DRUGO - glavna faza zalijevanje do 2/3 kalupa uz dodavanje detalja ( e, tu dolazi Vaša mašta do izražaja; ja koristim sve što mi dođe pod ruku - školjkice, biljčice, perlice, boje ...)
TREĆE - faza finiširanja tj. završna faza koja se zove Dooming - tom fazom se postiže dubina i 3D efekat svega što ste stavili u drugoj fazi.
 
No tu priči nije kraj...zatim dolazi dan kada se medaljončići vade iz kalupa, bruse, poliraju....
 
Zaboravila sam napomenuti da je moja dušica od supruga smile81bio tako dobar pa mi je napravio mašinu za izradu kalupa a modele za kalupe uglavnom izrađujem sama od polimerne gline, obične gline i još koječega.
 
Ponekad u komadu napravim i do 20 komada pa kada ih sve izvadim iz kalupa i dotjeram stvarno se ne mogu odlučiti koji mi se najviše sviđa...ali zato imam Vas...zar ne?
 
velika pusa svima smile79
 
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:02
smile55i prekrasno....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 15:21
hvalaSmile
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 21:48
hvala čarapce, na lijepim željama...i ja se nadam da će se svidjeti drugima...
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 21:52
evo nešto najnovije...
 
 
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 10:42
...i novi radovi prekrasni, naročito ovaj zadnji, pretpostavljam da je to broš ili prsten u nastajanju...zgodnog je oblika a sa svim dodacima djeluje pomalo čarobnjački... bravo Gaja smile141
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 19:02
hvala Primavera ....da, imaš pravo...prsten je...
Na vrh
radilica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Kolovoz 2010
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 12:15
Veoma,veoma atraktivno
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 18:50
-zanimljivo i predivno
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 20:50
Hvala curkeEmbarrassed
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 14:44
evo opet nešto malo od mene...

Replika venecijanskog ogledala iz 17. st. U potpunosti ručni rad, izrađeno od tekućeg stakla, ručno gravirano. Dimenzije ogledala 15 x 15 cm. Veličina okvira 34 x 32 cm. Bogato ukrašeno.

Na vrh
Čarapice View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Čarapice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 20:59
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 21:08
Gaja za ovu tehniku prvi puta čujem, ali sam ostala bez teksta od ljepote tvojih radova!!!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 09:14
......pridruzujem  se   pohvalama...jako  lijepi i  neobicni privjesci....i  sama  radim  nakit   ali  nisam jos  usla  u  ove nove  materijale  i  tehnike.....
Clap
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 09:24
Hvala čarapice Embarrassed...tehnika je relativno nova...vani je više zastupljena zbog dostupnosti materijala....stvarno se daju lijepe stvari izraditi a vrlo dobro se kombinira i sa ostalim materijalima...meni je bila ideja ''zarobiti'' neki komadić čipke ( naravno ručnog rada) u neki podložak za čaše npr., ali nisam našla nikoga tko bi mi htio izraditi čipku...pa eto ideje.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 23:16
smile141Predivno.  Ovo još nikada nisam vidjela. smile94
Na kakvu čipku misliš (kačkano)?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 20:05
Gaja, tvoja prezentacija ovog materijala rodila je u nama neke zanimljive ideje...hm, hm.
Radovi su ti super, samo nastavi tako.
Na vrh
gaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 19:55
Neka je....stvarno su ideje i mogućnosti ogromne... Hvala na komplimentima i velika  smile78svima!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.