Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sa lišćem?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sa lišćem?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 15:15
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

Ono o multipraktiku i dalje stoji. Shasha, ja bi tebe usvojila. smile96



Sva sreća da je Shsha već usvojena..... Njen MM nema poima što je usvojio...
Žena koja i "otpad" iskorištava...smile96
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 09:13
Za kompost preporučujem da se svaki sloj biljnog materijala "posoli" sa UREOM. Azot iliti dušik iz mineralnih đubriva odnosno gnojiva potpomaže bržem radu mikroorganizama i ceo proces kompostiranja značajno skraćuje. Bitno je i da materijal za kompostiranje bude stalno vlažan, pa ga preko leta treba često zalivati vodom. E sada šta ja radim sa suvim lišćem? Sakupim ga, oko banana u krug postavim tanku žicu (onu mrežu za ograde) napunim okolo sa suvim lišćem, ako nema dovoljno lišća može i slama. preko toga prebacim foliju da ne kisne i lišće ne truli u toku zime. U proleće lišće skupim i odložim u iskopan kanal (oko 0,5 m dubine), dodam malo dušičnih gnojiva i zalivam da se listovi razlože. Jedino listovi oraha ne valjaju za kompost jer u sebi sadrže materije koje smetaju razvoju većine biljaka.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:10
moje lisnate košare su gotove al nikako da ubacim sliku. Prvo nikako slikati nisam stigla,onda sam uslikala al ne iz dobrog kuta(nekako se loše to vidi) a onda ni to loše nikako da stavim.Ako sam u photobucket stavila onda vam ubacim(ne da se hvalim nego da vidite da se stvarno može to izvesti)Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:11
samo je jedna,sutra ću ih uslikata obje
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 18:14
Bravo shasha, eto nama ideje, a koliko lišća ima u jesen mogli bi i zaraditi nešto od tih ukrasnih košarica
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 21:11
koliko bi tek mogla zaraditi od cvijeća koje sam danas bacilasmile220
Ja si to napravim,košarice,za sitnije plodove i sjemenke(žir,šipak..) da imam pri ruci kod mojih"radova" sveg i svačegsmile187
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 20:44
SHASHA smile55smile211
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 14:44
smile226Shasha, ubit ćeš me. Što god da otvorim ne znam čemu bih se više divila.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 19:45
Xenia,hoćeš reći,šta god da otvoriš eto opet menesmile226
smile156smile156
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 13:11
Ne, Shasha, divna si. Nego ,već mi je dosadilo da svugde to pišem. Reći će ljudi "Ova baba mora na svaku odgovorit!"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 15:17
Baš se pitam šta je Shasha po zanimanju, mora da je cvjećarka i sigurno je bikica u horoskopu, ali da je nadarena to sigurno jest i previše.Skidam kapu i moj duboki naklon!!!smile141
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 13:55

Evo još malo ideja: kombinacija das mase, akrila i lišća....


[/IMG]
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 14:29
Evo još malo ideja...preuzeto sa foruma Nakitsnova

[/IMG]








Više na http://forum.radionicasnova.com/index.php?topic=1263.35

Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 19:58
Stvarno jako puno ideja!!Clap
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 20:14
Posto sam nova na forumu,tek SAD gledam ...ovo je prekrasno ...sva sreća okruzena sam šumama ...hvala ti puno na ideji ...jooj kad jesen hehe
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,782 sekundi.