Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sa lišćem?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sa lišćem?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta sa lišćem?
    Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 22:58
Kako je jesen stigla i vjerujem da smo svi(aj oni u stanu ne tolikoLOL) zasuti lišćem.I šta sad sa njim? Treba ga maknuti jer ,osim što i nije previše lijepo za vidjeti dvorište zasuto lišćem,smeta travnjaku,i niskim grmićima ako ih prekrije.
Možemo ga naravno baciti susjeduLOLLOL,a možemo ga i iskoristiti za kompostBig%20smile.Što i nije tako teško i komplicirano.Pokupimo ga,stavimo u vreče(na vrečama izbušimo par rupa da ima zraka) ili negdje na vrtu,ako imamo mjesta,napravimo žicom malu ogradu i tu ga spremimo.Za 2godine(lišće se puno sporije raspada od biljaka,trave i sl. zato ga ne mješamo zajedno) imamo kompost.A možemo ga sakupiti(i ujedno sasjeći) ako imamo kosilicu sa košem za sakupljanje traveWink.
E sad,kaj ova tema tu radi???? Pa osim što večinu lišća možemo iskoristiti kao kompost,sa lišćem se može i nešto napraviti.
Ne znam šta vi možete(nadam se da ću tu saznati) no ja volim svake godine nove košarice od lišća raditi.Embarrassed
Ni to nije nešto komplicirano.Sakupite lišće(ja se trudim ono veće sakupiti,ne baš neko sitno) stavite ga u posudu sa vodom na par sati...(tih par sati, dok čekate, možete tu laprdati i kavicu popiti ili pripremiti neku posudu,zdjelicu koja će vam poslužiti ko kalup .
Treba vam još ona prijanjajuća folija(aj može i najlon vrečica) drvofix ljepilo,voda i dobra volja(to vam i na početku treba samo sam zaboravila reći).Lišće ste u vodu stavili da malo omekne(jer je suho)da se ne trga.E sad kad je omeklo,uzmete zdjelicu-kalup stavite na nju foliju ili vrečicu.U nekoj maloj posudici pomješate drvofix sa malo vode i tu namočite list po list i stavljate na kalup.Možete još usput na kalupu premazati malo drvofixom.Kad završite prekrijete folijom i tako ostavite da se suši.Treba mu najmanje 24 sata.I etooo,imate košaricu od lišćaBig%20smile.Kad se sasvim osuši možete je i prefarbati no meni ovako bez farbanja lijepo izgleda.
Al me danas pisanje ide(pukla sam od peglanjaLOLLOL)...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 23:02
smile55 to moram probati... Kod mene lišće završi pod biljkama i zemljica preko toga.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 00:15
Zgodna ideja...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 17:02
koje,prvo ili drugo probatismile187
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 17:33
za obje ideje
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:34
super je ovo s košaricom!Clap
imaš koju slikicu?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:28
Imam jednu staaaru,par godina.Mislila sam da ću danas stići  napraviti ali nisam.Kad napravim naravno da ćete vidjetiWink
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:30
super! jedva čekam smile186
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:38
cekamo shasha
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:47
Dok čekate moju možete i sami probatismile187Da vam velim za šta se može koristiti,možda bi je onda radilismile198
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 16:40
Za šta Shasha? Odaj nam tajnu dok još ima lišća.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:37
Zato i sad pišem jer ima lišćasmile225.A koristiš je za šta ti trebasmiley_147smiley_147,u stvari ja znam šta mi treba pa mi je lakše raditi jer znam kakva treba biti.
Ja si napravim jednu ovalnu da imam za Božić za voće i neku malo dublju pa u nju stavim kukuruz,pšenicu i sl(za ispod bora)smiley_158
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:40
a jel bi bilo moguće koristit ih za ukrasne pitare za cviće? kako propuštaju vodu? i ako propuštaju jel se može što poduzet?
ps. baš mi je tužno kad ne mogu upisati smajlije


Ažurirao Arwen - 08 Listopad 2007 u 17:49
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:49
Ako uzmeš tako nešto veliko za kalup,može biti i ko ukrasna tegla ali na dno moraš staviti podložak za vodu.Treba ipak gledati da je to lišće i ljepilo i da bi s vremenom propustilo vodu
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 19:19
smile79 odoh ja brati lišće....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 21:54
Kako se moje košarice suše pa ih ne mogu još uslikati evo još jedne "prerađevine" Možda nije prava tema al ne znam kud bi(valjda bi novi post trebala otvoriti,ali onda bi trebala i pisati kako se to radi.A to mi se nedasmile198)
Danas sam vadila kompost da ga malo presušim i prosijem,pa evo kako to izgleda(a i Aurori sam negdje obećala sliku) nakon,aj nekih godinu dana(ovo je od bilja i sl.ne od lišća)
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 21:59
smile55smile55smile55smile55 na trudu....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 22:20
Je malo više posla sa tim no ionako kad počupam u jesen sezonsko cvijeće,porežem ruže i sl.toga bude hrpetina i onda ne znam kud bi sa tim.Ovako usitnim i imam barem 5-6 puta manju hrpu a i kompost badavasmiley_198(ovo mi je najluđi smajlić koji sam vidjela)
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 22:26
zakon shasha! smile186
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 10:24
Ono o multipraktiku i dalje stoji. Shasha, ja bi tebe usvojila. smile96
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.