Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - staklo i ja,...a možda i još ponešto
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


staklo i ja,...a možda i još ponešto

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: staklo i ja,...a možda i još ponešto
    Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 02:04
Napravila sam jednu sliku na staklu, i stavila je u galeriju u salvetnoj tehnici.
Kad sam krenula dalje, bio je red da otvorim novu galeriju ovdje.
Počela sam zahvaljujući savjetima od nesebične i,sa mnom, poprilično stripljive OTOK- i na tome joj puno zahvaljujem.

Ovo je bila prva slika na staklu:



...ako idemo malo detaljnije:





Nakon toga, krenuli smo dalje.
Ovaj okvir nije ovako mračan uživo, al, jednostavno mi se ne da uslikati onakav kakav zaista je:



...moja mater ima jednu prijateljicu kojoj sam ovo obećala, ovo je...mislim..točno onako kako ona želi:



idemo dalje, svega ponešto:






ovo je bila, za mene početnicu, najteža slika...izdušila sam dok sam je napravila....netko iskusniji ne bi imao problema...al ovo su moji prvi koraci



...i to je to, zasad,.... još neke završavam   
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 11:08
Baš si raspalila i puno toga napravila. Točno znam kako je to, vidiš nešto što ti se sviđa, jedva čekaš da to nacrtaš.

Slike su ti jako lijepe, boje lijepo ukomponirane.
Krasan mi je ovaj konj u sivo-smeđim tonovima, nije te odvuklo da dodaš malo življih boja, pa je baš dobro ispalo  i paše mi u ovaj okvir.

A i hrabra si, odmah na komplicirano, jer na ovoj zadnjoj slici ima dosta posla, puno detalja, a boje si baš pogodila.

Ako sam imalo pomogla, drago mi je.
A vidim da ću se i ja morati sada malo više potruditi LOL

Nadam se da će ova tvoja  galerije kao i sve ostale pod razni hobi privući više posjetilaca nego do sada, jer tu zaista ima krasnih radova. 
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 11:40
jako lijepi uradci :) ako može samo da nakon linka staviš [/IMG]
trebale bi ti se slike vidjeti onda
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 12:13
Malo prije su se slike vidjele, a sada ne
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 14:31
Hvala OTOK i Ultra!
Ma, naziv galerije mi je bio predug-oko 1,5km
pa sam ja to išla skratit...bar malo...i onda zabrljala, nestale slike...evo, popravila sad   

OTOK, imam ja još puno do onih tvojih slika, kao što je npr.onaj swap, s manistrom-ono mi je super!!!!!!
Ona zadnja je zaista za mene bila...ufff, igra živaca.
Nakon nje sam napravila dvije za odmorit se-onako, jednostavne, trebam ih stavit u okvire.

Ja sam slabo zalazila u razne hobije, radila sam salvetnu, pa kako mi je galerija bila tamo...tamo sam pregledala i druge galerije.....i onda ne bi imala vremena za negdje drugo, van salvetne, povirit.

Al, u ovim raznim hobijima ima zaista fantastičnih stvari za vidit, tim više što su razni hobiji.
Tek nakon koji mjesec sam otkrila ovaj dio ...i oduševila se viđenim
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 16:00
Nakon ove Gospe s Isusom i društvom od tri anđela, puno detalja za mene početnicu...malo smo se odmorili s jednim "iskusnim" starim morskim vukom   



okvir na ovoj slici, za razliku od onog kod jedrenjaka, je ovakav i uživo...i nešto mi ne štima kod njega...hm....ima li netko bolji prijedlog od ovog mog?

Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 16:54
Vidi ti morskog vuka, on se lijepo kupa, šta kod vas ne divlja bura?

Dupini se igraju, dobri su. Okvir? Ma dobar je, ali možda bi bio bolji malo veći kontrast u odnosu na sliku. Probaj sa bijelim, možda.
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 20:06
A vidiš da je more malo uzburkano na slici, al nema veze-glavno je da je on ostao flegma!
OTOK, idem sad trkom bijelom bojom prema okviru!

Ma ovakav mi baš ne sjeda-siva boja dupina (ili srebrena)...nije valjalo, kao ni prirodna boja drveta kakav je bio okvir...a nema smisla da opalim sad ...recimo ljubičastu .
A i inače ti ja nisam baš neki maher za izabrat okvir.
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 21:14
išla sam povirit šta ima nova...i imam šta vidit smile93prekrasni radovi...svaka čast...smile141




Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 01:00
Hvala valliSa! Uhodavam se lagano
OTOK, prefarbala sam okvir dupina bijelom, plava se malo prozire, tako da je sad taman kako treba-bar se meni čini.
Bila si u pravu!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 16:23
Ja radim na faze-kad počnem, ne znam stat, umorim sama sebe...a onda napravim pauzu......umjesto da pametno radim malo po malo

Napravila sam ove dvije slike, imam još jednu započetu...i onda bi mogla malo odmorit.
Od slika koje sam napravila, ova donja s labudovima mi je nekako najdraža.
Ova prva...hm...malo mi je ruka bila nemirna kod ocrtavanja konturom...tja!!!:



Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 17:19
Evo još jedna koja je bila započeta (da ne zaboravimo bajkere...jel..)...i sad bi mogla malo odmorit

Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 23:10
Wooow!!Wooow!!....MaredM.... ostala sam paf... je da sam vidla Janisicu u decoupagu dijelu i zadivila se tvojom slikarskom vještinom, a danas sam malo skoknula i do ovog dijela foruma, svako toliko ga obilazim, moram priznati da jako volim slike naših cura... i iznenadila sam se tvojom novom ljubavi... slike su fenomenalne, i meni se silno svidja konjek, ali zalazak sunca, Majka Božja s malim Isusom i andjelima, te labudovi toliko su dobri da nitko ne bi rekao da si tek počela... odlično uskladjuješ boje, nema mrljanja, a ako ti ponekad ruka i zadrhti kod konture to svemu daje poseban draž, ne bi opet valjalo da su slike apsolutno perfekcionističke, djelovale bi previše industrijski... ovako, vidi se ruka autora i čestitam ti na ovako krasnim radovima... prelijepooo Love%20YouLove%20You
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 00:01
Hvala Primavera!
Drago mi je da imam galeriju u ovim Raznim hobijima, jer ovdje zaista ima prekrasnih stvari...kad malo gledam šta sve ljudi rade....koje sve ideje imaju, ma to mi je nešto fantastično.
Kraj svega viđenog, iskreno..osjećam se totalno amaterski..al gode pohvale od pravih majstorica i majstora.
Naravno, u moju galeriju svatko može napisati i kritike i greške koje uoči...mani to ne smeta, već mi pomaže da uočim nešto što prije nisam...i da napredujem, naravno.
Zato, ako se nekome nešto ne sviđa, PLEASE PIŠITE MI I TAKVE STVARI!
Sad češće pogledam ovdašnje galerije, iako mi je teško komentirati jer ih pregledavam cijele..jednu po jednu..
Uvijek je lakše komentirati radove kad si u toku, a ovako....
Jako mi se sviđa ova raznovrsnost u ovom dijelu foruma.
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 15:44
O slikanju na staklu ovako sa konturama neznam ništa, dali za motive koristiš predložak, ako sam dobro vidjela slikano je sa prednje strane.Dupini i labudovi su mi najljepši.
Čestitam na svestranosti.
U kraju odakle ja dolazim je poznata škola naive pa sam malo gledala kako se tamo radi na staklu sa krive strane zato sam te pitala kako ti radiš.
Nemoj krivo shvatiti ja nikako nisam mislila omalovažiti tvoj rad i dati prednost drugoj tehnici.
Na vrh
Biljana 59 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljana 59 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 18:53
smile94 ajme kako si ti svestrana, radis prekrasne slike na staklu, svaka cast majstorice smile169
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 00:05
Ha,ha,ha,našla sam te,a ja mislila samo jedna na staklu koliko kukaš da si početnik ovo je više nego dobro,ti si pravi vicemajstor.Bravo-
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 10:37
draga mare,pa ima li ista da ti ne znas? a svestrane zene,majko mila.
krasno mare,cestitamsmile169
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 01:09
Nada, Biljana, Sara, KIKA...
Nado, poznato mi je da se slike naive rade s krive strane (za razliku od ovih mojih), i ne bi mi smetalo i da sam čula od Vas kritiku-tim više što bi to bilo od osobe čije radove izuzetno cijenim i kojima se divim.
Naiva me do sada nije, da budem iskrena, zanimala ni privukla, iako se divim strpljenu i svim detaljima na takvim slikama.
Ovom tehnikom s konturama me nenamjerno zarazila OTOK-divila sam se njenim radovima, koji su daleko ispred mojih.
Koriste se predlošci, a sad sam se već počela ohrabrivat da ih mijenjam, a uskoro ću raditi i sama jer mi s ne sviđa uvijek izbor predložaka.
Idem korak po korak-uvijek sam volila crtuckat, pa ću se uskoro i sama upustiti u izradu svojih predložaka.

I kad su oni u pitanju, boje koje ću ja staviti mogu imati sasvim drugi efekt nego boje koje bi netko drugi upotrijebio na tim predlošcima, i to takoreći iste slike može napraviti sasvim različitim.
Sad sam nekako u "staklenoj fazi"...a sutra...tko zna!

OTOK, Janis Joplin mi je otputovala u Nizozemsku!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 19:58
Bravo Mare,naćini svoje predloške i upotrebi svoje boje, Ja se također divim radu slikara naive , ali ni mene nisu privukli, i nebi ni pokušavala, ali volim pogledati ,i to pejzaže vrhunskih majstora (neponovljive nijanse, sitni detalji, jedna prelijepa Generalićeva zima)Ni ja
ne volim slijediti ničije predloške , i skrenula bi već u prvoj minuti.
Dakle slijedi svoje ideje,svoje nadahnuće i uspjeh je zagarantiran jer si to TI.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.