Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 96>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 07:19
Pozdrav barek i dobrodošao, ovdje ćeš se sigurno osjećati dobro, a ima puno obožavatelja čuvarkuća.
Ja baš ne znam mnogo o vrstama, ali imam ukratko zelene i crvene (crvenim se jako veselim jer su mi nove i poklon od jedne članice).
Ne znam gdje živiš, ali kad u Zagrebu  bude u 6.mj izložba flora art, vjerujem da će se tamo naći ono što ti želiš.
Ja sam iz Rijeke i nisam baš ru vidjela neke različitosti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 08:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mrav, nisam kod decore primjetila baš neki izbor čuverkuća. 3 ili 4 ih imaju i nisu nešto"egzotične".
Kloi,istina da nitko nije odgovorio baš tebi no odgovora ima,samo ih treba pročitati. Nadam se da će ti lijepo rasti i puno mladih bitiTongue


Istina shasha ove su godine podbacili. Puno je siromašniji izbor nego prošllih godina. Wink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:29
upravo sam danas dobila čuvarkuću prvi put
baš me oduševio
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:31
Ja sam jučer jednu hm, ukrala, od prijateljičine svekrve.smile130 Ostavila je veliku teglu punu čuvarkuća, pa me jednostavno natjerala da joj maznem jednog maleckog. Sad je u mom vrtu na kamenu. Frendica je umirala od smijeha kad sam joj rekla da drži stražu.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:49
ines neće ona ni primjetiti, zapravo si joj učinila uslugu sad će joj se ostale čuvarkuće više razvijati jer imaju više mjesta a u mom kraju kažu da se cvijeće bolje prima kad je hm ukrano.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 06:26
Znači imaču pravog bodyguarda u vrtu smile198
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:45
ja sam svoje nanovo aranžirala u pliću posudicu koja će stajati na stolu na balkonu da se svima hvalim kako sam to lijepo složila (uh jesam umišljena). slikam kad uhvatim vremena.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:52
kada se stavi cuvarkuca na krov kuce ne morate se brinuti niti kucu osiguravati...
 
ne prijeten nikakve nepogode od požara,poplava ili ne daj Bože lopova... čuvarkuca sve rjesava!!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:40
evo slike mog novog "aranžmana"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 18:28
baš je krasan smile55
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 19:23
evo i mojih sustanara




Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 19:55
Friško posađeni, tako su krasni, smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:14
Joj baš su lijepi i ovaj veliki ima mladog Embarrassed
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:34
alkemičar super ti izgledaju, ja sam imala puno muke dok sam ih posložila, ma smotana sam, uvijek mislim da ih trebam dublje "udubit" u zemlju. ako ti treba još ovakvih primjeraka javi, u MM na selu ima koliko hoćeš.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 09:58
hvala hvala
javim ako ću se još širiti Wink
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 10:57
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

alkemičar super ti izgledaju, ja sam imala puno muke dok sam ih posložila, ma smotana sam, uvijek mislim da ih trebam dublje "udubit" u zemlju. ako ti treba još ovakvih primjeraka javi, u MM na selu ima koliko hoćeš.


Čuvarkuće uopće ne treba " udubiti " u zemlju. Dovoljno ih je samo položiti. Iskreno previše si im zemlje i stavila s obzirom da one vole pustinjske uvjete. Jednoj susjedi čuvarkuća doslovno visi na zidu, uhvatila se za neki slučajni kamenčić i raste. Savjet za čuvarkuće je vrlo jednostavan : Što ih više zanemarujete one su Vam ljepše.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:51
Ja sam jučer kupila crvenog. U baumaxu ih ima nekoliko vrsta. Čak i neki koji izgleda kao da ima paučine po sebiEmbarrassed
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 13:56
I ja sam uzela od svekrve jedan komad, pa zasadila sa ostalima!
 
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 20:44
pozdrav

vidim po ovim fotkama da je cijela hrvatska okupirana klasičnim zelenim s crvenim vrhovima, no primijetio sam da se čak i one s obzirom na geogr. položaj i očito neke druge uvjete ne ponašaju baš isto, puno sam se puta zakleo samome sebi da su to drukčije nego što ih imam i kad sam ih nabavio opet sam primijetio da su ipak iste.kad se moje malo više razviju, a uskoro mi dolazi novih 18 vrsta iz njemačke, stavit ću fotografije pa bude li se tko htio mijenjati, ovdje sam.pozdrav svima
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 20:59
Super, čekam slike...
Dobrodošao Barek! smile73
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.