Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sok od bazge
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sok od bazge

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sok od bazge
    Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 17:49
Mi savke godine pravimo ljekoviti sok od bazge  pa sam vam htjela to malo i pokazati
 
 
 ][
 
]
x
[]
 
Nabrali smo cvijetove bazge ,natopili ih u vodu i sad ih cijedimo.
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 17:55
Pripremili smo šećer
 
][]
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 17:58
Limuna
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 18:00
Konzervans i limuntus
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 18:03

Procijeđujemo tekućinu u kojoj je stajao cvijet od bazge sa jednim dijelom limuntusa da odstranimo cvijetove

URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/maslacak7/bazga/11456.aspx][/URL]
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:40
Sipamo šećer
][/URL]
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:42
Narežemo limun
 
][/URL]
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:45
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:48
Gnječimo limun da iscuri što više soka
][/URL]
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:51
URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/bazga/11473.aspx][/URL]
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:54
Pomješali smo sve
][/URL]
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 19:56
Sve je sam miješala kada god sam se sjetila stavila konzervans i još limuntusa, procijedila i sipala u boce.
I sok je spreman i već ga pijemo na veliko
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
jelika View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 509
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:54
evo baš si to lijepo prikazala i potrudila se.... i mi radimo sok od bazge, ali na drgačiji način i nikako ne u tolikim količinama, ove godine mi je ispalo 6l..Smile Ne vidim da kuhate sok, mi nakon 24 sata stajanja cvjetova u vodi , procijedimo i kuhamo sok...
Vito 2008.
Hana 2009.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 23:00
Moja mama pravi sok od zove,bez kuhanja..Pravi ga na sličan način kao Anči.Ona ne stavi limun.Pokiseli zovine cvjetove i ostavi 24 sata da odstoji.Onda doda limuntos i šećer,procjedi ga,dobije se odličan sirup koji može da se konzumira odma..Taj sok je omiljen kod mojih ukućana..Najbolji i najzdraviji sok!!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 15:38
Jelika - ne kuhamo sok
Ne radimo po tom receptu ,a mislim da dobra svojstva bazge nestaju kuhanjem.
Ja sam od 40 kg šećera dobila 63 l soka
Naravno nešto sam poklonila ,a moji toliko piju sok od bazge da nema šanse da nam potraje 12 mj.Tongue
 
Alisa-zanači tvoja mama i ja pravimo sličan sok ,samo mi dodajemo svježeg limuna (što je jako zdravo) i limuntus ,i isto ga jako volimo i ne može nam sok potrajati  do slijedeće berbe Wink
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 22:22
Ja radim malu količinu..par litara samo za nas..bez limuntusa i bez konzervansa...samo domaći ( moj, nešpricani ) limun i cvjetovi bazge, šećer i voda...i limuntus i konzervans smatram nepoželjnim tvarima u našem tijelu, posebice od kad je mojoj kćeri dijagnosticirana bolest bubrega i stavljena stroga zabrana na konzevanse i masu E- brojeva pa sam naviknuta već na provjeravanje svega...
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 21:52
Frida žao mi je zbog bolesti tvoje kčerke.Ermm
 Na žalost u mom receptu nalazi se konzervans ,jedino da njoj praviš  bez konzervansa  a vama s konzervansom
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:03
 Recept  za sirup od bazge : 10 l vode
                                             100 velikih cvijetova
                                             200 gr limuntusa
                                             10 kg šećera 
                                             1  1/2  konzervansa
                                             2 kg svježeg limuna
 
 I dan   : natopiti cvijetove u vodu i dodati 100 gr limuntusa  neka odstoji 24 h
 
 
 II dan  : cvijetove procijediti kroz gazu staviti šećer,konzervans, limun nasječen  na četvrtine (izgnječiti ga ) 50gr limuntusa ,povremeno miješati da se šećer otopi , neka odstoji 24 h
 
 
III dan : procijediti kroz gazu dodati još limuntusa po želji .
        
Puniti oprane boce , spremiti ih na hladno i tamno mjesto !
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 00:13
 anči39, ma ja sam na osnovni recept samo izbacila limuntus i konzervans, a sok ulijem u male plastične boce ( 0.50 l) i spremim u ledenicu - tako dvije tri litre da ga imamo i zimi jer, kako sam rekla nemogu doći do velikih količina bazgina cvijeta...kad pola litre izvadiš iz ledenice to se brzo popije i ne stigne se kvariti...
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 00:23
Frida možda bi mogla zasaditi bazgu u svom dvorištu i onda je brati kada procvijeta .
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.