Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 09:52
wow, prekrasni su ...ja se ne mogu odlučiti koji je ljepši, sva tri su najnaj
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 21:29
 Prvi put vidim cvijet močvarnog hibiskusa,svi su čarobni Tongue ali je bijeli meni ipak najljepši. Možeš li mi reći gdje si kupila.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 22:10
Predivni su smile227
Mogu li se prijaviti za sjeme Bromelija i Sonja?smile143
Molim objašnjenje! Kako se raspoznaje močvarni hibiskus od tropskog?
U trgovini sam vidjela jedan naranđasti dupli i piše samo hibiskus.
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 22:31
Bromi Hugsva tri su mi prelijepi.
 
 
Bijeli-izgleda tako krhko i čisto
 
Roza -nježno i profinjeno
 
Crveni -tako snažan i ponosit
 
 
 
Jesu li tvoji hibi-močvarci posađeni u vrtu ?
 
Ako jesu hočeš li ih ostaviti da prezime
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 08:00
drage moje hvala na pohvalama za hibije....i ja sam se na prvi pogled zaljubila u njih, a dugo mi je trebalo da ih nabavim jer su još uvijek rijetki.....

tikvić možeš se raspitati kod nine tu na forumu od nje sam nabavila crveni a mislim da ima i roza....

lilie nadam se da će sjeme dozreliti pa će ga biti još samo da pčelice odrade posao i na crvenom....razlika između tropskog hibiskusa i močvarca je velika taj što si vidjela u trgovini je sigurno tropski jer močvaraca nema naranđastih a pogotovo duplih...
kod močvarca nadzemni dio je zeljast i preko zime nestaje da bi u proljeće potjerao dok tropski kao što mu i ime kaže voli visoke temp. i čak cvijeta i preko zime ako je na toplom i svijetlom mjestu.

anći39 ove sam godine dva posadila u vrt i riskiraču da vidim hoće li prezimiti, a morali bi jer kažu da podnosi temp do - 30 c svakako ću i malčirati korijen pa da vidimo.



Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 14:16
Močvarni hibiskus dobro podnosi kontinentalnu klimu. U kasnu jesen stabljike podrezati na 30-tak cm od tla, a na proljeće pokratiti do tla.

U proljeće vrlo kasno potjera.

Ovako tjera mlade izdanke - slikano 25-og svibnja.



Moj pomalo odcvjetava, ali se ne stvaraju sjemenke već ostatak cvjetne glavice požuti i otpadne.
S obzirom da imam samo tamno roza, voljela bih si nabaviti sjeme nekih drugih boja - pa ako netko prodaje, molim da mi se javi na pp.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 14:35

Onda je močvarac idealan za mene ,još ako nevoli jako sunce preporučam se za sjeme smile57

Bromi držim ti fige  Thumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 14:45
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Močvarni hibiskus dobro podnosi kontinentalnu klimu. U kasnu jesen stabljike podrezati na 30-tak cm od tla, a na proljeće pokratiti do tla.

U proljeće vrlo kasno potjera.

Ovako tjera mlade izdanke - slikano 25-og svibnja.



Moj pomalo odcvjetava, ali se ne stvaraju sjemenke već ostatak cvjetne glavice požuti i otpadne.
S obzirom da imam samo tamno roza, voljela bih si nabaviti sjeme nekih drugih boja - pa ako netko prodaje, molim da mi se javi na pp.

znači da imaš posađeno u vrtu i prezimiLOLLOL super jako si me obradovala sa ovom informacijom a dali malčiraš ?
 i kod mene neke čahure otpadnu a te pretpostavljam da nisu niti oprašene......meni su ovo prve pune čahure i ako dozrele nema problema bit će za dijelit....

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 14:55
Da, u vrtu mi je normalno prezimio bez malčiranja, ali pročitala sam da neki preporučuju malčiranje u hladnijem podneblju. 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 15:01
evo ovako izgleda prazna čahura koja otpadne



a ovako puna


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:02
Ajmeeeee! Divno, krasno, prekrasno! Ja bi isto to molim vas!!!! Sjeme plaćam, i poštarinu ako treba , ja bi sve boje, molim javite mi se na pp.smile211
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:56
bromelija, pun ti je sandučić-ne možeš primati više priv poruka :-(.
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 19:52
Kupila ga danas, crvenismilie_girl_089.gif
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 19:55
U Vrtnom centru u Velikoj Gorici imaju roza i rozacrvenie močvarne hibiskuse. Koštaju nešto manje od 50 kn.












Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 21:55
Moj je bio okruglo 50, i teško da bi mi ga itko oteo kad su mi rekli da ide na -30. Inače ga zovu kanadski hibiskus.

Danas me strašno prepao, sav se objesio iako mi zemlja nije izgledala suha. Nakon zaljevanja se podigaoTongue
Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.

Imate li kakve dobre savjete za tu biljkuSmile?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 10:48
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Nakon zaljevanja se podigao[IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" />Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.Imate li kakve dobre savjete za tu biljku[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />?


Ni u kojem slučaju ne stavljaj najlon u rupu gdje ćeš ga posaditi, samo bi ti istrulio.

Močvarac treba dosta vode, u vrijeme rasta,naročito u prvoj godini od sadnje i dobro drenirano tlo, a zimi kako mu bude. U nekim zemljama bude prekriven snijegom sve do proljeća.

Možda je već kasno da ga stavljaš u zemlju. Bojim se da neće imati dovljno vremena da se "uhvati" tj da razvije korijenov sistem. Naime, sad svu svoju energiju biljka troši na cvjetanje a ne na razvoj korijena.

Možda bi bilo bolje da ga presadiš u dosta veću posudu,sa dobrom drenažom i držiš negdje gdje ne smrzava i presadiš u zemlju tek na proljeće kad prođe opasnost od mrazeva.

Druga opcija je da ga posadiš odmah u zemlju i prije prave zime dobro malčiraš tlo u prvoj godini sadnje ( poslije neće trebati) dodavanjem nešto stajskog gnoja ili stajskim gnojem prekrivenim lišćem ili granama crnogorice.

Ako je posađen na cjelodnevno sunčanoj lokaciji, prije će potjerati.

Kad mu otpadne lišće i kad su grane očito mrtve, odreži ih na visinu od 10-tak cm. Inače, da se ne razočaraš, oni dosta kasno "ožive", negdje u 5. mjesecu ako se tlo dobro zagrijalo, a ako nije, onda tek u 6. mjesecu. Cvatnja započinje u sredinom ljeta i traje do prvih mrazeva.

http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 14:42
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

evo i bijelog pa izaberite najljepšeg


e ja glasam za ovaj bijeli  fenomenalan je da se razboli čovjek.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 19:03
jaoj sto je dobar ima li ko za mene koju sjemenku....smile93
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 20:41
I ja se upisujem kod onih koji su sakuplili sjemenke, pliz tako mi je prekrasan.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:18
Sonja

Ovo sa najlonom mi se pokazalo izvanrednim sa hortenzijom i kineskim šašom. Znate koliko se hortenzija mora zaljevati, a na tom sistemu sam je zaljevala samo jednom tjedno, s tim da sam joj prema korjenu zabola bocu kroz koju sam nasipala vodu prema korjenu i direktno ga napajala.

Vrećica je od đubriva te je jača i na dnu prema zemlji je isječena da bi voda otjecala. Biljka razvije korjenje prema dubini i đubrivo koje se nasipa oko biljke se ne rasipa okolo kad je kiša. Postoji geo folija koja je za takve stvari.

Danas je već u zemlji, pa tko živ tko mrtav. Poslušala sam savjet od Hoje te napravila blato i u to ga posadila. Tako se korjen najbolje prilagodi i u korijeni.

Sad moram biti strpljiva do proljeća, a kod mene će najkasnije nići što je moguće jer su gorski uvjetiEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.