Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2018 u 22:02
Još jedan crvene boje... Ovaj je malo zvonastog oblika....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2018 u 00:05
Krasna boja! Ma svi su ti prelijepi!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2018 u 15:49
Andina, hvala ti....Hug   Imam još neke za koje ne znam koje su boje i jedva čekam prvo cvjetanje  da vidim kakvi su.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2018 u 08:20
Jutros procvjetao i ovaj....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2018 u 15:45
i ovaj prekrasan, milice pravi si kolekcionar
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2018 u 19:01
Nisa, zaista su mi svi dragi... Ne znam koji je ljepši... Još neki trebaju cvjetati prvi puta pa ću vidjeti kakvi će biti....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2018 u 19:49
Procvjetao jedan novi... Cvijet je baš velik a i visok je više od 1,50 m... Baš me veseli...Tako velik cvijet nisam do sada imala....




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2018 u 12:05
Pozdrav! Evo da se I ja prikljucim raspravi.
Citam da dosta uzgajate mocvarce iz sjemena, a negdje sam citao(al opcenito o hibicima) da nisu onda ko maticna biljka, jel to istina?
Ja imam bijeli, a borim se sa crvenim, posadim iz sjemena al mi uvijek nesto krene po zlu nakon sto biljcice malo porastu, sad sam po treci put posijao sjeme I jako brzo su niknuli, al sam I narezao par grana koje su pustile listove u vodi, sada su u teglama pa cekam.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2018 u 18:37
Aco, pozdrav, ne znam kakve su bile matične biljke od kojih  je sjeme. Sve sam dobila sa foruma, sa ovoga i sa drugoga i bila sam sretna što imam različite. Kod sijanja , kada niknu, treba paziti da ih polijevanjem ne ubiješ jer jako velika vlaga ih uništi. Nisam razmnožavala reznicama jer su mi svi ovi koje imam jako dobro izašli iz sjemena. Tako, sjemenom, najviše volim razmnožavati sve biljke, volim gledati kako rastu od početka....Stavi sliku tih što si stavio u tegle da puste korjen....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2018 u 20:07
milice opet su ti prekrasni.drago mi je da imaš i novih.pa ti si stvarno pravi kolekcionar.meni je ostao moj veliki crveni i dva zvonolika roza.ostale su mi pogrizli žile oni debeli bijeli crvi.tako je vjerojatno stradao i onaj čisto bijeli od tebe.sad sam sijala tamno crveni,roza dvije boje i dvije bije šatiranih pa ćemo vidjeti kad procvatu kakvi su.moram odgovoriti i aci.koliko sam god sijala i dijelila sjeme uglavnom od crvenog svi su bili identični matičnim biljkama.bila bih zadovoljna da su drugačiji.imali bi više vrsta

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2018 u 22:00
Ajama, hvala ti.....Puno mi je dvorište procvjetanih... Ima ih još puno koji su isto lijepi ali ne može se sve nabaviti....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 12:45
https://shack.com/i/playaotpj -
Ovi listici su potjerali u vodi, sada su malo klonuli u zemlji, a reznice sam inace bio skroz ocistio od lisca i cvijetova. Pitam za sjeme jer za ruze je poznato da nisu ko maticna biljka, a za neku vrstu hibiskusa sam isto procitao da nisu isti, samo nisam znao da li je i za ovu vrstu.
A kako pripremate sjemenke? ja sam svoje malo zarezao nozicem prije stavljanja u zemlju, crveni su mi inace imali puno bolju klijavost za razliku od bijelih.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 18:56
Aco, koliko vidim sa slike, ovi će se oporaviti, samo ih nemoj držati na suncu i ne previše zalijevati. Meni ovi listići izgledaju kao da su reznice vrtnog hibiskusa (hibiscus syriakus ) a taj je više drvenast... Možda nemam pravo ali tako mi se čini-...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 19:13
Nisu na suncu, drzim ih na balkonu sjeverne strane.
Ovo je "mama" tih reznica:
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 19:37
Krivo sam procijenila koji su hibiskusi....Mislim da je i moj jedan takav.....

Kod mene sada cvjetaju i cocineusi, za sada samo crveni a trebao bi  cvjetati i bijeli....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 19:47
Milica prekrasan ti je, takvog jos nisam vidio.
Da, htio sam se nadovezat na prijasnje postove, volim I ja uzgajat iz sjemena, uzgojio sam tako jednu ruzu, limune, narance I grejp, al kad neke biljke neidu ko maticna iz sjemena, a ja zelim bas takvu.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 19:49
Ovo je moj:
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 20:02
Postoje toliki raznih boja i sve se poželi imati.... Ja imam negdje oko desetak boja, baš i ne znam točno koliko a želim i druge boje, možda ih nabavim.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2018 u 20:43


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2018 u 09:19
Jutros me obradovao novi cvijet, prvi puta cvjeta.....Ovaj je visok oko 60 cm... isto je velik cvijet.....



Pijani Tvor - p1010201-jpg.112032
 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.