Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - molim za savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


molim za savjet

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: molim za savjet
    Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 22:08
prijateljica mi ima kuću pa me pitala što bi joj bilo najbolje od sobnog bilja uzet da može na sjeverni prozor? cvjet neće odmah bit uz prozor već nešto niže.

što bi mogla uzet da joj stoji na radijatoru do zime,a poslje ce to lako sklonit kad dođe zima. u hodniku ima mali prazan prostor koji je izložen suncu.

traži nešto sto bi mogla posadit u širi pitar što može direktno na sunce a da opet neide puno u visinu i širinu? traži nešto što može lako održavat jer nema iskustva sa cvjećem.

ja nisam sigurna u izbor takvog bilja,pa su mi svi savjeti i pomoć dobrodošli
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 09:47
Pozdrav! Ja san bila jako zadovoljna marantom, samo ne smije na direktno sunce. Vrlo lijepe listove ima, nejde u visinu već u širinu i prema dolje. Pa neka s njom nešto iskombinira. Maranta nije zahtjevna, kad raste ide ko luda dok joj ne dođe kraj, ne voli premještanje, znači odma s njom na mjesto gdje će biti. Zapravo rijetko koja biljka voli pramještanje. Ima kućnih ciklama, ljubičica a mislim da bi i orhidejama tamo na sjeveru pasalo. Razne paprati uspjevaju na sjevernoj strani... za sunce nisam sigurna jer većinu biljaka njegova svjetlost ofuri ako su preko dana dosta izložene njegovoj svjetlosti. I ja sam ti laik u tome ali neke stvari znam iz iskustva. Tongue
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 08:38
vodenike svih vrsta za sjever, za direktno sunce čuvarkuće, prkosi, sukulente i bilje za kanenjar pokrivačice tla.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 12:37
turski karanfili koje sam vani sijala su nestali, valjda su ih pojeli puževi, ali niknulo mi je nekoliko u tegli - šta da radim s njimaQuestion preslabi su za presađivanje, i ne znam bi li podnijeli zimu, da li da ih ostavim u zaštićenom do proljeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.