Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 13:44
Administratoru selidba je bila prije godinu dana pa mislim da to vise nije razlog...
Evo stavila ga kraj tv-a. Baš me zanima hoće li biti napretka.... Napišem ako se šta dogodi...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 08:23
dakle, moj spatifil je krenuo propadati
najprije je na jednom listu dobio kao izgorenu fleku, a sada se to proširilo i na ostale
kao da se suši
nije mi jasno zašto
Cry
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 09:36
tako je i mome bilo... jesi mu davala gnojivo, meni su rekli da ne podnosi baš gnojivo...
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 22:31
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

dakle, moj spatifil je krenuo propadati
najprije je na jednom listu dobio kao izgorenu fleku, a sada se to proširilo i na ostale
kao da se suši
nije mi jasno zašto
Cry


joj i moj na poslu ima ovakve nedaće. kako da ga spasim. ni ovaj doma nije baš neki.
Life is like box of chocolate...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 22:47
To će ti Triša reći kakav je njen sigurno i iskustva sa njima ima.Moji su jad i bjedasmile196
Ja sam te htjela pozdraviti usput i zaželjeti ti dobrodošlicu tusmile75i sretno sa cvijetomWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 19:48
Hvala vam svima. Iz mog iskustva ta biljka i nije tako zahtjevna. Ali mislim od kada sam ju stavila u zaista veliku teglu, a i stoji mi na cca 1,5 m od velikih staklenih vrata, koja su na južnoj strani, stvarno je posebna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 09:42

 Donjela siroticu iz Slo ( sa 5 * C , lošeg zaljevanja ). Ima li pomoči , savjeti poželjni
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 09:53
Baš je sirotica. čini mi se da je i negdje do prozora ili vratiju bila.Takvi listovi budu(ovo tamno zeleno,skoro crno) kad je nagla promjena temperature.Jel ima neki listić mali? Tjera li negdje?Mislim da nebi bilo dobrostaviti je odmah u toplu sobu(na više od 20 stupnjeva).
Ne znam,Hele.probaj je presaditi,sve listove koji su jako ili u cijelosti oštećeni,odreži.stavi je negdje u blizinu zračenja da ima i svjetla,naravno.I ništ nadajmo se da će se oporaviti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 09:59
Stvarno je u gadnom izdanju. sve zavsi koliko je sama biljka i srce osteceno, pa se mozda oporavi!!!
 
Sve u svemu nista neces izgubiti ukoliko ju pokusas spasiti. jer da je ostala tamo gdje je bila i u istim uvijetima nebi prezivjela sigurno!!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 09:59
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Baš je sirotica. čini mi se da je i negdje do prozora ili vratiju bila.Takvi listovi budu(ovo tamno zeleno,skoro crno) kad je nagla promjena temperature.Jel ima neki listić mali? Tjera li negdje?Mislim da nebi bilo dobrostaviti je odmah u toplu sobu(na više od 20 stupnjeva).
Ne znam,Hele.probaj je presaditi,sve listove koji su jako ili u cijelosti oštećeni,odreži.stavi je negdje u blizinu zračenja da ima i svjetla,naravno.I ništ nadajmo se da će se oporaviti.

         Ma utopljena je u vodi, a da stvar bude gora teglica nema rupe za vodu. Sinoć sam ju stavila na hladnije , a danas ću ju presadit samo ne znam koliko svjetla voli. Nisam optimist. Čak sam joj malo žicom povezala stabljike da se ti listovi malo dignu i stabljike manje lome.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 10:06
Izvadi je iz te mokre zemlje,očisti zemlju i presadi. Svjetlo je ok svako samo da je sunce ne sprži,znači ne na prozor di sunce tuče.
Listovi,koji su oštećeni,se neće oporaviti.To što je crno(tamnozeleno) ili ako je suho(ko na dracenama) to treba maknuti. Bitno je da ima koji mladi list,znači da je skoro živa. Tu žicu makni,samo je još više možeš oštetiti.Ako je koji zdravi list klonuo on će se sam dignuti(neće se slomiti) kad se oporavi.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 10:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Izvadi je iz te mokre zemlje,očisti zemlju i presadi. Svjetlo je ok svako samo da je sunce ne sprži,znači ne na prozor di sunce tuče.
Listovi,koji su oštećeni,se neće oporaviti.To što je crno(tamnozeleno) ili ako je suho(ko na dracenama) to treba maknuti. Bitno je da ima koji mladi list,znači da je skoro živa. Tu žicu makni,samo je još više možeš oštetiti.Ako je koji zdravi list klonuo on će se sam dignuti(neće se slomiti) kad se oporavi.

         Super savjeti - hvala , budem tako pa kako bude.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Spužva Bob View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Spužva Bob Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 22:49
imam i pitanje za nekoga tko zna. Zašto mu je vrh lista pocrnio?


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 23:05
vrhovi žute najčešće zbog suhog zraka,Povremeno je orošavaj.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 23:13
hele, ima li napretka kod tvoje biljčice?
mom spatifilumu se isto javljaju fleke po lišću, probat ću s orošavanjem
trebala bih ga presadit....je li mi još rano za taj poduhvat?

Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 23:17
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

hele, ima li napretka kod tvoje biljčice?
mom spatifilumu se isto javljaju fleke po lišću, probat ću s orošavanjem
trebala bih ga presadit....je li mi još rano za taj poduhvat?

             Ma moj je za bacit ali nemam srca. Ostao je na jednom listu , a ni taj nije najvitalniji.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 08:44

 Fleke na listovima su od sunca,trazi svetlo mesto ali bez direktnih suncevih zraka. Evo mog koji me veseli svake godine svojim cvetovima.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Spužva Bob View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Spužva Bob Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 09:09
Ovaj je zbilja lijep.
hvala na savjetima. pokušat ću ga špricati.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:16
Mom spatifilumu spata pocrni. Zna li neko zbog cega se to dogadja?
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:47
mimar gdje si kupila te žute pitare za cvijeće?..takve sam jedino zelene vidjela...baš su mi fora za zelene biljke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.