Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Spathiphyllum
    Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 16:13
evo moja! Smile
imam ga prvi put. odvojila sam gomolj na poslu u nadi da će uspjeti iako me bilo strah jer je imao 2 cvijeta na sebi.
Oba su se osušila, ali za sada moj spatifil lijepo napreduje.
ovo je upravo izrastao još jedan novi list - konačno
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 21:58
Prekrasan spatifilum - mirni ljiljan ... imala sam ga...Dohrana jednom u dva tjedna...osiguraj joj dobro otjecanje vode....

Informacije sa net.hr

Mirni ljiljan, peperomija, difenbahija i sobni filodendron imaju sposobnost upijanja štetnih zračenja. Držite ih kraj televizijskih i računalnih ekrana. Više zračenja – biljka bujnija.


Neke biljke imaju sposobnost upijanja štetnih zračenja koja emitiraju električni uređaji. Na listi biljaka koje je dobro postaviti kraj računala ili televizora su peperomija, mirni ljiljan (Spathiphyllum Wallisii), difenbahija (Diffenbachia) i sobni filodendron.
Zrak se oko računala ili televizora ionizira zbog fluorescentnog zaslona i visokonaponskog dijela ekrana. Ove biljke ga upijaju i pretvaraju u kemijsku energiju koju koriste za metaboličke procese i rast, jednako kao što koriste energiju dobivenu fotosintezom.

Što je zračenja više, biljka će biti bujnija i imat će više cvjetova.

Možda ti ovo pomogne u odabiru mjesta...smile103

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 07:36
S obzirom na to da smo okruženi silnim računalima što u uredu, a što kod kuće trebala bi nam mala prašuma spatifilasmile188
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 20:45
inače spathifilum (kak se to pišesmile208) voli biti kraj kompa,televizora ili aparata koji zrače.Probaj ga staviti kod kompa,svjetlost mu nije bitna,kod mene na poslu doslovno divlja (okružena kompjuterima) a nije kraj prozora
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 12:20
kad nisam bila u mogućnosti redovito ga prskati, stavila sam prema savjetu drugih, ispod njegovog tanjurića još jedan puno veći podložak s vodom i kamenjem. Čini se da mu to jako godi Approve.
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 13:05
Oceana,odlicno.
To ce mu svakako goditi.
 
Uvijek ce imati vlaznost a nikada previse..
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 13:10
Čak i sad kad sam doma, držim tu posudu s vodom i ne prskam ga često. Što se tiče zračenja, na najjačem je mjestu - na mom radnom stolu - između routera, mobitela, laptopa, kompa i zilijun kablova Wacko.
Poručuje da mu je jako fino! Approve
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 13:37
smile173Cudna li cuda... Ja imam dva spatifiluma i totalno su razliciti!!! Jedan je manji (visine cca 40 cm), gust poput prasume i redovito daje cvijet, a ovaj drugi veci (visine cca 60 cm) nekako kao da se sav "dao" u listove koji su mu ogromni a od cvijeta vec 2 godine nista! Ovaj drugi je i dosta rijedji (ima otprilike nekih 30-ak listova), ali onaj malac pravi mangup! Ne kontam sta im je! Veliki stoji u sp.sobi pored komode sa televizorom i doduse malo je njom zaklonjen od prozora al obzirom da je velik dodje do njega dovoljno svjetlosti (bar mislim tako), a ovaj malac stoji u dnevnom boravku tik pored uticnice i telefona i naspram balkonskih vrata i prozora... Pojma nemam u cemu je fazon, isto se ponasam i prema jednom i prema drugom!
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:03
Edda, moj je isto niži i isto kao mala prašuma.
Viđala sam po netu svakojake (za neke čak ne bih ni rekla da su iz iste obitelji), pa i takve s velikim listovima kao taj tvoj drugi. Možda se radi o različitim podvrstama ili je stvar u "zrelosti" biljke (blebećem), a možda je samo stvar u tome što su i oni jedinke za sebe i razvijaju se drugačije.Ermm

Sličnu situaciju opisala sam na temi o lavandi (jednako stare, isto izgledale,kupljene od iste osobe-  jedna završila u Zagrebu, druga u Splitu - slično ih se njegovalo i nakon mjesec dana jedva da čovjek može reći da su ikada nalikovale jedna drugoj! Jedna otišla u širinu, druga u visinu... listovi drugačiji...
Prilagođavaju se, mijenjaju...kao i ljudiWink
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:15
Edda,Oceana,upravo kako ste i rekle.
U pitanju su razlicite vrsteEmbarrassed
 
Ima sitnolisnih,grmolikih,krupnolisnih..
 
IMA PRIMJER GIGANTSKE SORTE na pronalazak cvijeca sto sam neki dan uslikao u jednom trgovackom centru..
cvijet mu je velicine sakesmile39
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:38
Tibore, hvala na pojašnjenjuHug!
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:59
Ma nema na cemu,zato smo tu da si pomognemo međusobnoEmbarrassed
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 15:53

Oceana, Tibor, hvala na pojasnjenjima! Bice da je to u pitanju!Approve

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 17:22
Da Tibor je kao i obicho u pravu ...evo slike dve vrte koje imam
veci




manji





Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
bernini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bernini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 14:57
Stvarno je prelep.
Na vrh
kloi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kloi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 18:50
kod mene je vec god.dana.kupljen je sa cvetom,kad je cvet prosao vise nikada nije cvetao.stalno daje nove listice,lepo napreduje,ali cvet...nigde.sta da mu uradim pa da pocne cvetati?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 12:54
ukoliko su mu idealni uvjeti, trebao bi da cvijeta. Na kakvome je mjestu, dali mu sve odgovara???
 
A nekada je i to problem jer ako su mu idealni uvijet, biljka nema potrebu za cvijetanje, tako da ga ponekad treba malkice i zanemariti(ali ne pretjerati). Te ga možda to potakne na cvjetanje.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 22:09
I ja ga imam i bio mi je super i onda je postao jadan kad smo se preselili u kucu (u stanu je stalno cvjetao), sad se opet malo oporavio ali je jos uvjek jadan.... možda zato sto sam mu davala gnojivo mada malo, cula sam da nevoli nikakvo gnojivo.... probat ću ga staviti di zrači kako je rekla hana pa možda opet podivlja....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 10:12
možda se je sokirao tjekom transporta, toplo-hladno!
 
A mozda mu samo fali zračenja i radijacijesmile186
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:54
To sam ja cuo od jedne zene na placu,ali nisam probo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.