Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čajne gljive
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čajne gljive

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čajne gljive
    Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 08:00
Čajna gljiva je naime vrsta bakterije koja stajanjem u čaju fermentacijom proizvede izvrstan ,osvježavajuć i zdrav sok. Zovu ju još i KOMBUCHA.

U temi mliječne gljive sam pisala o mliječnoj gljivi koju imam ,a ova je isto tako slična po djelovanju,samo je drugačija izgledom i tekučini u kojoj stoji.

Naime "gljiva"izgleda kao palačinka ,stoji u crnom ili zelenom ćaju koji se procijedi kroz plastičnu cjediljku ,a gljivu treba dobro isprati u mlakoj vodi može se dirati rukama(samo moraju biti higijenski čiste),i taj sok držati u frižideru,i po potrebi ili želji piti .Izvrstan je !!!

Ja ju imam i pre zadovoljna sam s njom,imam ju i za podjeliti.

Naime koliko sam primjetila(na netu) puno njih čajnu i mljijećnu gljivu prodaju i to od 150-200kn. Po meni to nije u redu jer to su gljive koje se prenose tj.poklanjaju jer služe zdravlju.Takvo nešto nikad nebih mogla nekom naplatiti. Ako mogu nekom pomoči ja ću pomoći ako ne neču na nekom zarađivati.

Imate li ju ,kako vam se čini ,kakvi su vaš dojmovi i mišljenje o njoj?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 08:31
Moja majka ju je imala. Od nje se dobije zdrav i ukusan napitak. Samo treba dobro paziti kod pranja. Mami se je ocjedilo malo gljive u odvad, pa je narasla u cijevi, morali smo štemati i mijenjati cijev. Majka je tada od srditosti bacila gljivu.
Na vrh
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 09:31
Ma da ,istina  ! al ja pazim tako da je sve u redu ,još nismo zvali majstoraSmile
 to isto kažu i za kefirnu gljivu da se treba paziti da ne upadne u odvod!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 08:50
Nisam vidjela da ti je netko poželio dobrodošlicu. E, pa dobro došli kolega(ica) Sun Of Eart na ovaj forum. Veselim se ugodnom druženju na obostranu korist.
Na vrh
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 09:17
Ma jesu ,jesu pod temom predstavite se čak sam dobila i lijepi buket ruža.
Hvala na dobrodošlici ,i ja se nadam da ćemo se ugodno družiti na ovom forumusmile186
Na vrh
Maja1979 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maja1979 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 14:02
Ima li tko kombuchu viska? smile159
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 23:30
Da oživimo temu? Ja imam kombuchu negdje u špajzi osušenu. Kad smo adaptirali kuću, osušila sam je jer nisam imala uvjete za njeno održavanje. Onda sam zaboravila na nju. Ako nekome treba, pronaći ću je i revitalizirati. Već sam jednom to radila. Bila je suha nekih 5 godina i opet oživjela. Nasljedila sam je od mame, a ni ja nisam više mlada Wink
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 09:10
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Da oživimo temu? Ja imam kombuchu negdje u špajzi osušenu. Kad smo adaptirali kuću, osušila sam je jer nisam imala uvjete za njeno održavanje. Onda sam zaboravila na nju. Ako nekome treba, pronaći ću je i revitalizirati. Već sam jednom to radila. Bila je suha nekih 5 godina i opet oživjela. Nasljedila sam je od mame, a ni ja nisam više mlada Wink
Anabistrica, ja sam zainteresiran, imao sam ju davno, uopće se ne sjećam niti odakle niti gdje je završila, ali tada samo je održavao iz vica,sad sam ozbiljniji, probao bih uživati u njenoj ljekovitosti
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 10:34
Upravo sam i ja nedavno postala vlasnica ove korisne i ljekovite gljive Kombuche!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 11:21
Pozdrav! Nemojte baš svemu vjerovati što ljudi govore o kefirnoj kulturi (tibetanskoj gljivi), imate internet i malo potražite druga mišljenja. Evo i jednog od tih: http://istineilaziohrani.blogspot.com/2011/04/kefir-cudesna-hrana-sa-kavkaza.html
Imam kefirnu kulturu iliti gljivu i ako nekome treba, poklonit ću mu je, neću prodavati.
Za ovu čajnu gljivu nisam još čuo, ali sigurno je interesantna! 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:30
Gorane, ovo što ja imam nije kefirna već čajna gljiva. Da ne bi bilo zabune, ne treba mješati ove dvije gljive, jer nisu iste. Također nedavno sam saznala i za vodenu kefir gljivu no o tome ćemo jednom drugom prilikom. Čajna gljiva Kombucha je kultura kako joj i sam naziv kaže, gljiva koja živi u čaju.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:34
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/kombucha


Evo nešto da ne bi bilo zabune..Ova gljiva je također postala jako cijenjena i omiljena među sportašima i glumcima..Pošto baš neću reći da ne volim mlijeko,ali između mlijeka i čaja uvjek rado biram čaj. Tako sam i sada odabrala ovu čajnu gljivu. Ako gledamo druge strane mlijeka i mliječnih proizvoda, oni u tijelu stvaraju prekomjernu sluz, što baš u ljudskom tijelu i nije previše poželjno..nije s ničime dobro pretjerivati, pa to isto tako vrijedi i za čajeve. Sve je stvar navike i onoga što ili volimo ili ne volimo...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:43
Prva tura čaja je danas popijena. Mada ima neki specifičan i za nas pomalo čudan miris, moram priznati napitak je fenomenalan!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 17:44


Evo, ovo su čajne gljive, Kombuche.. ( slika je posuđena s neta).. ...Uskoro ću staviti slike svojih gljiva..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 19:59


Ovo su moje mlade Kombuche...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 20:32
Nije mi nešto jasno vezano uz ovu gljivu...rečeno mi je i napisano negdje na netu kako ova gljiva ne može preživjeti u uvjetima ispod 20°C ni do i preko 30°C, jer jednostavno ugine. Moje pitanje je: Kako onda može preživjeti u odvodima?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:22
monstera nje mi jasno o kakvim odvodima pišeš.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:31
Pa ljudi stalno pišu; Ne daj Bože da ijedan komadić padne u odvode ( vodovodne cijevi,npr. sudoper, umivaonik, školjku i sl..) kako onda uopće ta gljiva može preživjeti,ako joj temperatura ne odgovara za njezine uvjete da bi dalje rasla i razmnožavala se?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:40
ja sa tom gljivom imam veliko iskustvo i sada ju imam osušenu i nisam još čula da bi ona nešto napravila u odvodu,nije mi jasno, narasla bi?što li?
njoj za rast i stvaranje ljekovitog čaja trebaju isti uvjeti kao čovjeku.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:16
Eeeehhh draga moja, ma ljubim te! Konačno da se netko javio tko zna malo više o toj gljivi..Već me počeo hvatati strah! Nekoliko ljudi je reklo da navodno ako padne u odvod, gljiva nastavi nesmetano rasti i onda stvori probleme da začepi odvode i cijevi, jednostavno zaštopa sve ...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.