Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hormon za oziljavanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hormon za oziljavanje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
2006985 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 13 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 2006985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hormon za oziljavanje
    Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 19:58
da li postoji neko sredstvo u koje se umacu pelceri radi uspesnijeg oziljavanja,naravno kako se zove?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 20:30
postoji, hormon za zakorjenjivanje
smile221
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 21:42
Da,hormon za zakorjenjivanje.Ima ih za razne vrste bilja.Ja ih u baumaxu kupujem jer ih tamo uvijek ima i najveći je izbor,no ima ih i poljo apotekama a i vrtnim centrima.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:02
a mozes koristiti i grancicu vrbe
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:38
Dina jel si ti vrbom uspjela išta zakorjeniti?(opet smo van teme aj na zakorjenjivanju mi odgovori)
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 11:37
Ja sam kupila u apoteci fitohormon ali jos nis nisam uspjela s njim zakorijenitismile45
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 16:21
Kod nas se prodaju tri vrste od Plantele: za drvenaste, poludrvenaste i zeljaste reznice. Treba odabrati odgovarajuci.
Treba paziti da se reznica ne umace direktno u posudicu sa hormonom, jer se on tako zagadi i krace traje, vec se istrese malo hormona na najlon ili nesto slicno, i onda se umace u to.
I jos nesto, kad umocite reznicu u prah (hormon moze biti u prahu ili tekucini, ovaj Plantelin je u prahu), stresite visak tog praha tako da tucnete krajem reznice o tvrdu podlogu, jer visak praha otezava zakorjenjivanje.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
pidoca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2008
Lokacija: Bahrain
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pidoca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 14:32
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

a mozes koristiti i grancicu vrbe

Na koji način se zakorenjuju biljke sa grančicom vrbe. Čula sam da može ali niko mi nije znao reći kako....
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 16:11
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Dina jel si ti vrbom uspjela išta zakorjeniti?(opet smo van teme aj na zakorjenjivanju mi odgovori)
dobro, malo ste skrenule s teme, jer o tome smo već razglabali. Pridružiti ću vam se: ipak zakorjenjivanje sa vrbom ima smisla, ja sam bar imao uspjeha.
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 18:20
sjećam se u školi da smo reznice krizantema uvijek stavljali u hormone neznam kak se zvao ali je bio sivi prah Geek  da me to tada zanimlo vjerovatno bi zapamtila ime ovako čvarak Nuke
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 18:48
Originalno poslano od člana pidoca pidoca napisao:


Originalno poslano od člana dina dina napisao:

a mozes koristiti i grancicu vrbe
Na koji način se zakorenjuju biljke sa grančicom vrbe. Čula sam da može ali niko mi nije znao reći kako....
ja sam jednostavno uzeo grančicu vrbe i pelcer koji sam htio zakorjeniti i oboje stavio u istu čašu s vodom.. i čekao.. prvo je vrba počela puštati korijenje a potom i pelcer.. dalje je jednostavno...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 20:41
Zakorjenjivanje s vrbom ima smisla jer ona ima navodno u sebi taj hormon za zakorjenjivanje i rast. Tako mi rekla moja šogi koja ide u poljoprivrednu školu.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 15:30
Ali ja sam već isprobala nešto zakorijeniti sa zrnom pšenice!!!
Isto jednostavno i biljka se primi...
Tongue
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 17:21
jel isto staviš u vodu i čekaš korijenje
sutra je novi dan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 20:26
Ne, nego reznicu koja nema korijen pri dnu malo zarezeš i stavim jedno ili dva zrna pšenice u taj prorez i zasadiš.I kako pšenica brzo proklija tako ti i cvijet dobije korijen!!!
I to je to!!!
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 20:50
Zanimljivo, stvarno zanimljivoEmbarrassed
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 21:23
Supač probat ću
sutra je novi dan
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 19:10
Psenicu sam koristila za drvenaste pelcere(dracena)i svaki put je uspjelo.Vrbu koristim za obicne pelcere ili je stavim u vodu sa reznicom ili ako ide reznica u zemlju iskidam malo vrbe u malo vode i stavim pelcer sat-dva u tu vodu.Poslije u zemlju.Do sada mi je uspjevalo.smile99
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 10:35
Ne zaboravi samo pogledati za koje biljke je hormon.Imaš za lisne,drvenaste.....zavisi šta ćeš saditi. Nije nešto jeftin pa da se ne zezneš.Iskreno, meni se nije puno više cvjeća primilo sa tim hormonom u usporedbi sa klasičnom sadnjom.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:22
Ja sam hibiskus  probala i sa hormonom i "obično"-po svom.Nije razlike bio.Ovako,grančicu(dobro bi bilo da nije drvenasta previše,no ja sam i takve pelcala)koso odrežem.Listove,odozdo porežem do grane a 2-3kod vrha,samo na pola odrežem.Ako grana imam pupoljak,obavezno ga makni.Stavim u zemlju,zalijem i pokrijem,ili staklenom flašicom  ili stavim dva štapića uz rub tegle i gore vrečicu(onu za smrzavanje)Tako ostavim barem mjesec dana.Vidi se ako tjera ,e onda na vrečici probušim rupe(ne skidam je cijelo to vrijeme).2-3 pa za par dana još 2rupe,da se biljka privikne na zrak.Ako staklenkom pokrijem onda i duže ostavim pokriveno ,čak i do 2mj,i onda svaki dan na 1-2sata otkrijem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.