Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
Korisnik
Poruka
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 22:21
Alokasia Odora je "pravo ime" Adama . Adam je nash , domaci naziv..

Bitna je druga rech Odora jer Alocasia ima mnooooogo
 
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 13:00

mom adamu su rubovi lišća počeli žutit.tjera on mlado lišće,ali listovi polako počnu žutit.to se prije nije nikada događalo.uvijek ima po tri lista i onda tjera novi,a jedan se suši.nema nikakvih nametnika po njemu.smile43znam da dolazi jesen,ali u zadnjih par godina to se nije nikada desilo.kakvo je to gnojivo za lišće?

Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 14:06
Pa kikina sjeti se da si ga nedavno presadila i očerupala.....
daj mu malkice vremena da dođe ksebi...
a gnjojivo za lišće to ti može biti i obično tekuće gnjojivo koje razrijediš po uputama samo što umjesto da ga zaliješ tom tekućinom prskaš biljkama po lišću...Wink
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 14:38
Originalno poslano od člana Brbe Brbe napisao:

Pa kikina sjeti se da si ga nedavno presadila i očerupala.....
daj mu malkice vremena da dođe ksebi...
a gnjojivo za lišće to ti može biti i obično tekuće gnjojivo koje razrijediš po uputama samo što umjesto da ga zaliješ tom tekućinom prskaš biljkama po lišću...Wink

Ako dopustish dodatak...
postoji gnojivo za biljke koje su cvetnice  i za one koje su lisnate lonchanice ( drugi  odnos makro i mikro elemenata)
.
To za "lishce" kako kazu, moze se dodati i u vodu kojim se zaleva biljka ili se dodaje u prskalicu kojom se prska biljka ali se razlikuju po razmeri

ili evo malo detaljnije
http://zelenillo.blogspot.com/2008/02/gajenje-saksijskog-cvea.html

Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 20:53
stavila sam ga uz rub ograde koja me dijeli od  susjede.čak mi je palo na pamet da ga nije s nečim pošpricala.sada sam ga stavila na drugu stranu.brbe puno puta sam ga ja presađivala,ali ovaj put je koma.možda bi ga morala prihranit.sutra je dan d za sve cvijeće selidba,sin okreće očima.popodne selimo u stan i mami u njeno sigurno stubište.poslikat ću ga sutra.Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:38
Originalno poslano od člana kikina kikina napisao:

mom adamu su rubovi lišća počeli žutit.tjera on mlado lišće,ali listovi polako počnu žutit.to se prije nije nikada događalo.uvijek ima po tri lista i onda tjera novi,a jedan se suši.nema nikakvih nametnika po njemu.smile43znam da dolazi jesen,ali u zadnjih par godina to se nije nikada desilo.kakvo je to gnojivo za lišće?



... ja sam gledajući vaše slike se sjetila da mi je prije 5-6 god gospođa koja mi je dala bebu adama rekla da ih ima muških i ženskih....??.. i da jedni imaju cvijet a drugi ne.... eto ne znam dal je to istina ali moj adam nikad nije imao cvijet.....a velik je :)

.... skoro do pred god-dve uvijek je imao po 3 lista kao i tvoj i kad bi istjerao novi slit najstariji bi se počeo pomalo sušitit?? i ja bih ga odrezala...tako mi je ta gospođa rekla da činim ako hoću da što više razvije korjen i "deblo" ... i onda sam slučajno skužila da je jadničak cijelo vrijeme bio pod-dehidriran!!!..on je živio ali nije bio sočan, praskav... nije imao pravu vibru živog bića.... i od kad sam ga počela svaki dan zaljevati po nešto vode - pola čaše - zimi, čaša-dve ljeti naprosto se preporodio!...listovi jedri, baca mlade ljeti, trenutno ima 4 razvijena lista i formira smotuljak 5.-tog.....
...nikad ga nisam ničim prignojila.... ne koristim te preparate, ponekad ga zalijem čajem koji sebi skuham pa ostane.... kamilica, preslica, kopriva, i sl....
.... zemlju stavljam šumsku.....

...možda je tvoj adam žedan ili je iscrpio svu zemlju pa mu treba nova.... možda mu se nova ako si ju stavila ne sviđa( kakve bakterije... crvići...) ili ga je sunce spržilo... moj nikako ne voli direktno sunce iako se naginje n prema njemu... ma svi su adami na svoju ruku :_)))
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:37
je li netko pokušao sadit adama iz sjemena?Negdje sam vidila da kad adam ocvate ostanu nekakve bobice!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 13:06
Kada sam jednom presađivala adama, u zemlji uz korijen sam našla puno malih kuglica .Nisam znala šta je to i kako sam tu istu zemlju koristila za presađivanje drugog cvijeća za neko vrijeme su mi niknuli mali adamčići.Ne znam da li iz sjemena cvijeta hoče niknuti novi adam.Nisam probala.
Moj adam cvate i ako je po lijeti vani u hladu i jako ga zaljevam ima i po 7-8 listova.
Ove bi godine imala mamuta od adama da mi ga nije bila tuča uništila
puštao je 7.list
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:24
Pogledat ću i ja svog na proljeće kad mu budem mjenjala zemlju,možda mi se posreći pa i ja nađem kuglice.Danas sam čula da je jedan dida jutros na pijaci prodavo male adame,pojede se što nisam otišla.Ja sam na pijaci samo u proljeće u potrazi za cvijećem.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 16:44
Do čitam komentare pala mi je napamet priča djevojke iz Vukovara.
Kaže da njena mama nikada nema adama, a da kraj njega ne posadi cvijet pod imenom eva.
Zna li itko kao se još naziva taj cvijet jer meni nije poznato ?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 18:43
Ja sam čula da je kala eva,pa da postoje muški i ženski adami,jedni cvjetaju,drugi ne,jedni daju pelcere drugi ne i da ne dužim,svog adama sam okružila sa 3 kale i još jednim adamom nebi li se sjetio isterat koji pelcer i od toga ništa,tako da u to ništa ne vjerujem.Što ja više čekam to se njemu sve više neda.Neki teški tvrdoglavac! 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:13
hehe imam i ja Adama, dobila mladi pelcer. al već tjera sastrane jednog mladog Adamića....bude on sutra sklonjen u kuću, na sigurno...bojim se mraza, bio je cijelo vrijeme na terasi, valjda mu je godilo s obzirom da se nije bunio i tjerao list za listom....
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:22
baš ti zavidim,i ja sam svoja 2 jutros u 6 unela u kuću sa balkona,jako je puhalo i pljuštalo a susjeda me čudno gledala kroz prozor preko zavjese(misli da ju nisam skužila)
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 21:45
moj daje ko lud pelcere,ali ne cvate.lišće mu se malo popravilo,ma bit će on dobro,ali nebi vjerovali šta su susjedi u stanju napravit,pa me hvatala lagana panika.ja sam svoje jučer spremila na sigurno u sobu.Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 09:38
Jučer sam svom adamu morala odrezati jedan list koji je požutio i kad sam ga odrezala vidjela da kreće još jedan novi. Opet ima 7 listova. 
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 11:49
vaooo. kad će moj imati toliko.... al na dobrom smo putu, kreće peti list.... ako se koji ne osuši....
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 12:59
Obečaj da ću danas do svoje amame pa vam poslikam njezine... ogromni su i svako prolječe i jesen je problem tko će ih iznjeti ili unjeti iz/u kuće!!
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 13:10
jedva čekam slikice!
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 16:43
imam problem... na adamu su mi se pocele skupljati neke sitne  bijele nemani. vec su i prije bile, ali sam ih posipala nekim prskom za usi i otusirala pa je neko vrijeme bilo sve ok i evo ih opet. u istoj prostoriji imam i veliki kaktus i crassulu i po njima nema nista. pliz help!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 12:39
Probaj mu opet dobro oprati listove i onda ga našpricaj sprejem protiv ušiju.Valjda če pomoći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.