Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2007 u 13:49
Hvala voki, ovo je i meni super doslo...ja uvik imam problema sa lukovicama (kao sto znas jos od pocetka) ali evo ucim, ucim....vidjecemo rezultate. smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2007 u 14:15
I ja sam učio na sopstvenim greškama. Najgore je što nigde nema detaljnih informacija tipa Kako, Kada, Zbog čega... Malo sam eksperimentisao i eto rezultata: preko 1000 mladih lukovica
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2007 u 20:58
E Voki zato te obavezujem da sastaviš tekst o amarilisima samo iz vlastitog iskustva(sve ovo i ono što si zaboravio napisati pa da imamo nešto i o amarilisima na naslovnoj)smile138
Mene nešto o njima jako zanima al nikako da se sjetim pitati.Zakaj se lukovice samo do pola sade u zemlju,ili čak i manje??
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 08:37

Voki ti si naš ekspert za amarilise pa te molim za pomoć. Prije par godina dobila sam prekrasan bijeli amarilis, dvije godine mi je cvjetao, međutim ove godine su nakon faze mirovanja samo izašli listovi, a od cvijeta ni traga. Ništa nisam mijenjala i sad pojma nemam  što mu se desiloShocked

Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 13:17
Voki, a da si nabavis jos jedan frizider, pa makar i jedan mali polovni ali da imas mjesto za svoje lukovice. smile190
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 13:39
Aha, mislis jos jedan frizider za tvoje lukovice unio bi dodatan nemir? Jer to bi znacilo jos puuuno amarilisa. Nemoj slucajno zaboravit stavit slike kad procvjetaju. smile212
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 14:19
Imam dilemu šta da radim sa ovim što mi tera pupoljak u bašti? Da li da ga premestim u saksiju ili da čekam da procveta u bašti. Bojim se da ne bude mraza.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 15:48
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Imam dilemu šta da radim sa ovim što mi tera pupoljak u bašti? Da li da ga premestim u saksiju ili da čekam da procveta u bašti. Bojim se da ne bude mraza.


Mislim da je bolje da ga prebaciš u pitar jer ...amarilis dulje cvjeta na temperaturi od 18 do 20 stup., na svijetlom mjestu ali ne na suncu.

Ako je potjerala pupoljak malo je za vjerovati da će kod tebe temperatura u vrtu biti konstantna od 18-20 stup. kroz slijedeći period od tjedan-dva.

Po nekoj logici bi u VIII trebalo obustaviti zalijevanje kako bi lukovica prešla u fazu mirovanja..
U  IX i X lukovice miruju na temp. 15 stup. ,u XI posade se u svježu zemlju do polovice... u XII mladi izboji... u XII i I cvjetanje...

Očito da se i kod tebe priroda poigrala....smile92
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2007 u 20:30
Voki mislim da nisi pogriješio ....izgleda super!!! Još samo da procvijeta!!!
smile94 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 07:22
Malo su mu listovi nastradali od vetra, ali mislim da nije ništa strašno, vidim da se pojavljuje i mlada lukovica pored velike, znači biće i pelcera dogodine.

Evo ga u saksiji, valda mu neće smetati presađivanje iz bašte u fazi pred cvetanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 14:49
Moj amarilis koga sam presadio počeo da otvara pupoljak. Stablo mu je ostalo dosta malo, verovatno zbog niskih noćnih temperatura, a verovatno će još narasti dok se cvetovi ne pojave.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 20:18
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Moj amarilis koga sam presadio počeo da otvara pupoljak. Stablo mu je ostalo dosta malo, verovatno zbog niskih noćnih temperatura, a verovatno će još narasti dok se cvetovi ne pojave.


Dobro da si ga presadio jer je ovaj IX mjesec najhladniji u posljednjih 20-30 godina...bar kod nas ...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 08:15
Izgleda da će imati samo 3 cveta, ali verovatno će biti krupni.

Ovo su lukovice koje cvetaju, povađene iz bašte, označene etiketama da znam koje je boje cvet kod koje lukovice i spremne za sušenje. Ostavljam ih na terasu dok im ne uvenu listovi, a onda ih spremam u kutije za zimsko mirovanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 15:32
Voki svaka čast na pedantnosti u vezi obilježavanja. Svake god. to planiram i uvijek ispočetka to ne napravim pa sadim zajedno i crvene i roze kaj mi baš nije lijepo za vidjeti.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 20:31
Čini mi se da sam baš i ja na taj način poklonila jedini bijeli. Doduše, jedna mi nije ove godine procvjetala pa se još malo tiješim da je možda to bijeli.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 12:14
Definitivno 3 cveta, najveći dobiva roza boju, uskoro će se otvoriti, a onda ga slikam.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 14:16
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Definitivno 3 cveta, najveći dobiva roza boju, uskoro će se otvoriti, a onda ga slikam.
 
Pa baš bi i mogao... kad već ne fotkaš kolače...smile94
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 14:28
Vokismile55Puno uloženog truda da se napravi reda, ali u tolikom moru lukovica drugačije se ni nebi mogao snaći. Svaka čast.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 15:22
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Definitivno 3 cveta, najveći dobiva roza boju, uskoro će se otvoriti, a onda ga slikam.

 

Pa baš bi i mogao... kad već ne fotkaš kolače...[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot148.gif" height="46" width="56" align="absmiddle" alt="smile94" />

Kolači su da se jedu, a cveće slikam...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 17:18

svaka cast voki
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.