Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 20:22
Voki danas sam u baumaxu vidjela da su dobili lončanice amarilisa a ima i nekoliko duplih.Nisam previše gledala no ako ti je baumax blizu skokni i pogledaj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 07:20
Hvala shasha, sledeće nedelje idem za Osijek pa ću pogledati. Bio sam neki dan na brzaka u Ipercoop-u i Pevecu, imali su sijaset lukovica, ali ne i amarilise.

Procvetao jedan cvetić na mom amarilisu, ostala 3 pupoljka će za koji dan.
Na terasi mi se suše prošlogodišnje lukovice, a ovogodišnjima ne prekidam vegetaciju nego do proleća ostaju u žardinjericama, a onda ih sadim u baštu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:00
Da i ja sam danas pročešljala Pevec ima samo tulipana i nešto narcisa...
drugih gomoljika nema...smile60
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 09:42
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Procvetao jedan cvetić na mom amarilisu, ostala 3 pupoljka će za koji dan.


Bravo voki...eto konacno smo i njega docekali....prekrasan je. Clap Clap
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 09:50
Bravo Voki, čak mi je i ljepši nego na slici, uostalom nije prvi put da kupljena biljka bude sasvim drugačija nego na etiketi.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 09:55
Ovakav nisam imao u svojoj kolekciji, a crvene imam, tako da je odlično što su pogrešili sa slikom
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 10:54
Prekrasan jesmile94E ovakav roza što si kupio,sam vidjela dupli,da nisam orhideje uzela njega bi(al nemrem baš sve odjednom)
Još malo pa moj(20ti)rođendansmile96 možda ga onda kupim(ako ga bude.
Još nešto,Voki,koliko puta godišnje cvatu amarilisi?
Gledam kod moje mame sad tjera 4 puta(od proljeća) pupoljak,pa se malo čudimsmile181
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:01
Obično cvetaju jednom ili 2 puta godišnje. Ovaj moj je proletos imao 3 cvetne drške, a sada jednu (za sada). Ako su velike lukovice ima i više cvetova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:17
Nisi me razumio.Nije stvar koliko cvjetova ima iz jedne lukovice već da on četvrti puta cvate.U proljeće pa kad mu se cvijet osušio on je opet potjerao.Ispada da svakih mjesec i po cvate.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:24
Razumio sam te, to mora da je neki fenomen, jer obično cvetaju ili samo u proleće ili u proleće i u leto. Mora da mu odgovara i mesto i zemlja i društvo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 10:52

Voki kakav je postupak kad odcvjeta,sta onda s njim i onom cvjetnom stapkom.Dali on na njoj moze potjerati jos cvjetova ili se mora odrezati?

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 13:51
Kada se cvetovi na cvetnoj stapki osuše, ako je došlo do oprašivanja čaure postepeno rastu i formira se u njima seme. Ako ne želiš sakupljati semenke onda možeš odrezati cvetno stablo. Ja ostavim da se ono samo osuši na lukovici, jer tako se deo hranjivih materija vraća u lukovicu.

Spremam lukovice kojima se osušio list u kutije i mislim da ću ove zime imati oko 40 lukovica koje će cvetati. Znači treba mi 40 saksija za amarilise...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 17:38
Ako nece biti dosta teglica i mjesta ima ovdije puno dobronamjernih udomitelja smile188

Inace ja sam svom odrezala cvijetnu stapku i posadila ga s jos dvije likovice u teglicu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:40
smile176 znači da ih danas izvadim iz zemlje i pustim da se osuše i onda kutija , mrak, podrum i čekanje?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:47
Očisti im svu zemlju sa korena, kako bi se što pre osušili listovi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:52
smile176 krečem šefe i nadam se da ću ovaj put uspjeti. (ali kad popijem kavu)

Ma Voki stvarno si smile86. Toliko su mi lijepi , ali po pitanju njih sam totalna neznalica, a inače sam vizualac (znam što vidim) . Hvala ti puno na pomoći.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 10:49
Kod mene su tri u istoj tegli...jedan je odcvao i ostali su listovi,jedan miruje u obliku lukovice i opce ne izgleda ko da namjerava mrdnuti a treca lukovica je potjerala izboj (mislim list) oko 2 cm i danas sam vidla da je jedan listic strunuo a ni drugi nije bas dobrosmile43
Da li sam ih previse zalila?
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 07:08
Voki, koliko zapravo lukovici treba vode ili koliko vlazna zemlja oko nje treba biti, a da se ne dogodi kao ovo gore, da pocne trunuti? Koliko cesto je treba zalivati? Ili koliko rijetko, bolje receno? 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 07:56
Otvaraju mu se drugi i treći cvet. Jedva čekam da okačiš slike svojih procvetalih amarilisa.

Lukovice ne vole previše vode, jer može doći do truljenja korena, pa i samih lukovica. U vreme cvetanja biljka treba najviše vode, a nakon cvetanja zalivanje treba da bude umereno. Između dva zalivanja treba ostaviti da se zemlja malo prosuši u saksiji.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 08:02
I ja isto....ovo je prvi put da pokusavam sa amarilisima...sad treba strpljenja.
Kad ce nova slikica? Cekas da budu tri otvorena cvijeta?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.