Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 10:03
Veruj mi neće skoro... U kancelariji još nisu uključili grejanje, hladno je da pingvini padaju u nesvest...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 12:36
Ajme, a kad vam ukljuce grijanje? Za Bozic?  smile204  ....a ovdje svi galame na mene da je grijanje prejako, a sve je samo na minimumu...u cijeloj zgradi je vruce kao u stakleniku...doduse, i izgleda tako . 
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 09:16
Prijavljujem da je kod mene krenuo jedan pupoljak zajedno s listicima a druga lukovica i dalje ni mrdacsmile60
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 10:05
Mihaela koje boje je tvoj amarilis koji će cvetati?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 10:15
Nemam pojma koja je koja lukovicasmile183obadva su satirana rozi s bijlim i crveni s bijelim a skroz crveni mi je odcvao s tim da pikitam jos jedan narandjasti kupiti smile184
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 21:31
Danas sam tek videla da je Voki veliki zaljubljenik u Amarilise. Takodje, da je vecito u potrazi za novim i novim...
Mozda si vec naisao na to, ali ako nisi, Voki, imas u novom katalogu (jesen/zima 2007) Flore ekspres (koja se i bavi kataloskom prodajom cveca)u ponudi 5 razlicitih lukovica amarilisa: crveni, beli, roza, crveno-beli i jedan koga zovu Papillo Butterflay,a koji se od ovih razlikuje i oblikom latica, a trobojan je (bela, crvena i zelena), ali jedna lukovica kosta 550,00 din, ako ti to nesto znaci. Uostalom mozes i sam pogledati, ili na kioscima (katalog se dobija uz oktobarski broj Moje lepe baste), ili na njihovom sajtu (preko pretrazivaca, ukucaj samo Flora ekspres)
Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 22:52
Trebao si je vratiti. Reklamacije primaju telefonom u roku od sedam dana po prijemu posiljke, bar tako kazu.
Buduci da imas iskustvo sa Florom ekspres, evo i par pitanja za tebe. (Narucila bih semena muskatli. Kako cujem, ako uspiju, prelepe su, pune krupnih cvetova. Zapala mi za oko ona narandzasta.)
Kako salju? Koliko brzo stizu? I koliko to zadovoljstvo na kraju ipak stoji? Da li se uopste usuditi naruciti tako 'na nevidjeno'? Primetila sam, takodje, i neka nesl*ganja u ceni, u stmpanom i online katalogu. A nemam fiksni tell. da ih pitam: "Imate u ponudi samo ovih 30 vrsta tulipana?"
Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 17:02
Pretprošle godine sam našla dupli prugasti bijelo crveni amarilis i otad stalno tražim još!
Sve potpuno isto kao sa običnima, samo što pojedinačni cvijet traje 2 mjeseca (na hladnijem) Big%20smile
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 08:40
Meni će za koji dan procvetati jedan dupli. Izgleda da će imati samo dva cveta, ali jedva čekam da procveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:32
Voki, gde sadis tolike lukovice?
Aglaja
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:49
U baštu umesto povrća
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:59
Ja pomislila, ako nemas mesta...
Aglaja
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 14:08
Pošto je seme dobiveno ukrštanjem različitih boja čekam da vidim kakve će kombinacije ispasti, a naravno biće mnogo lukovica za ljubitelje ovih biljčica, samo da počnu sa cvetanjem.

Evo malo teksta o oprašivanju amarilisa ili Hipeastruma:
U vreme cvetanja može se četkicom (kistom za crtanje) ili štapićem sa vatom uzeti polen sa prašnika jednog cveta
i preneti na tučak drugog cveta u momentu kada se vrh tučka otvara, kako bi se nakon cvetanja formiralo seme.
Ovako se ukrštaju i različiti cvetovi po boji kako bi dobili nove hibride amarilisa.

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 14:14
Donata ima predivne amarilise, one na 3 stranici ove teme, takvoga nemam.

Semenke se razvijaju u čaurama koje pucaju u momentu sazrevanja semena. semenke su u obliku malih lukovica koje su obavijene crnom pergamentnom semenjačom (kao listići papira). Seme brzo gubi klijavost i zbog toga treba setvu izvršiti odmah nakon otvaranja čaura. U jednoj čauri može biti od 20-60 semenki.

Zelene čaure

čaura puca i iz nje ispada zrelo seme.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 17:42
Napravio sam u računaru mali fotoalbum raznih vrsta amarilisa. Za sada imam slike i nazive oko 180 različitih hibrida, tako ako nekome treba pomoć oko naziva rado ću mu pomoći.

Ažurirao voki - 09 Studeni 2007 u 10:51
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 14:37
Moja dva amarilisa sam s tavana donijela na prozor, ali za sada se baš ništa ne događa.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 15:04
Prvo hladno i tamno, pa toplo i tamno pa tek onda kada potera pupoljak na svetlo mesto!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 19:08
jucer sam vidio u jednom trgovackom centru lukovice amarilisa....crveni i roza 29 kn..ali nisam kupio jer mi ne staneee :(
pun prozor :(
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 07:14
Moja lukovica belog amarilisa koja je nedavno cvetala sada tera treću cvetnu dršku. Pošto je na jednoj imala 4 cv eta, a na drugoj 3 i cvetali su u isto vreme mislio sam da je za ovu zimu završila sa cvetanjem. Odneo sam kući saksiju da je stavim na hladnije mesto do proleća i sinoć vidim da je poterala još jedna cvetna drška.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 07:58

Svaka čast Voki. Uostalom svi već znamo da si ti ekspert za amarilise.

Ja sam sad skroz zbunjena. OK stavila sam na hladno i tamno i nakon toga na prozor na svjetlo, a sad opet kažeš još prije toga toplo i tamno. Mislim da će i moji amarilisi biti zbunjeni.

Slušam dr. Vokija i stavljam ih na tamno i toplo i čekam pupove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.