Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 10:22
Hvala Voki. Očito sam prerano donijela lukovice s hladnog i tamnog mjesta. Ništa učim se na greškama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2007 u 20:16
Voki, odi na Google, pa ukucaj: prodajem lukovice amarilisa.

Aglaja
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 07:47
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Voki, odi na Google, pa ukucaj: prodajem lukovice amarilisa.


Zvao sam u Savino Selo, ima samo dve vrste amarilisa, a te obe imam. Hvala svakako za informaciju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 08:47

Ja bih voljela imati amarilis...smile61Ali ovdje kod nas nikako ne znam gdje da ga nadjem!

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 18:10
Originalno poslano od člana Edda Edda napisao:

Ja bih voljela imati amarilis...[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot118.gif" height="55" width="66" align="absmiddle" alt="smile61" />Ali ovdje kod nas nikako ne znam gdje da ga nadjem!





imas u Parkovim cvjecarama   neki dan sam bas gledala
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 11:42

Jooooj Dino, hvala na informaciji!!!!!!! Ako ti nije tesko de mi reci u kojoj si cvjecari tacno vidjela? Hvala ti puuuno!smile78

Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 17:14
Originalno poslano od člana Edda Edda napisao:

Jooooj Dino, hvala na informaciji!!!!!!! Ako ti nije tesko de mi reci u kojoj si cvjecari tacno vidjela? Hvala ti puuuno![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot133.gif" height="53" width="64" align="absmiddle" alt="smile78" />




U Saracima odmah na pocetku (kad se ide od platoa bascarsije)
ako hoces mogu ti sutra provjeriti pa da ti javim

a ako hoces imas i na pijaci Telali ciko sto drzi cvjecaru on ti moze naruciti samo raci kad ces ici pa mozda ugovorimo kaficu i odemo zajedno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:11
Za koji dan će mi procvetati jedan beli sa roza vrhovima i jedan roza boje, onda čekam dva crvena, jedan čisto beli, jedan dupli beli sa roza i jedan dupli belo-crveni...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:28
Zaboravih reći dok ti budu cvetali posadiću sledeću grupu lukovica... Imam još preko 20 koji čekaju da cvetaju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 10:04
I ja tražim žuti amarilis. Ima ih limun žute boje, ali oni su više zelenkasti nego žuti, a čisto žuti amarilisi su jako retki. Vidio sam u Rusiji jednu kolekciju gde ima jedan žuti amarilis, ali kažu da cveta već više od 10 godina i nikada nije isterao mladu lukovicu. (trebaju ga dati meni na dresiranje).

Ažurirao voki - 23 Studeni 2007 u 10:04
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 11:37
Voki moj bijeli amarilis je definitivno odlučio da ove godine ne cvjeta. Istjerao je samo tri lista. Od pupa ni traga. Da li da ga izvadim iz posude i opet stavim lukovicu na "prisilni odmor" do daljnjega?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 12:41
imam ja rozi ako trebaš.
i hrpu crvenih.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 12:47
ma svima nam je amarilis asocijacija na Vokija, uopće nema dileme po pitanju imena .... Voki je zaslužan što aurora sada ima model za fotkanje
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:54
Stvarno Voki svaka ti čast. Čitam tu malo poruke što su objavljene i tvoje su me ugodno iznenadile. da netko toliko obožava amarilise i da ih toliko ima je čisto nevjerovatno!!!!

Jednom riječi: BRAVO!!!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:11
imam jedno pitanje: da li ste kad kupili lukovicu amarilisa, postupili po onome sta je proizvodjac preporucio i na kraju imali samo listove ali ne i pupoljke i cvjetove? ili ste vidjeli kod nekog drugog da se tako dogodilo?

nemojte me pitat zasto to hocu znati....Angry
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:42
Ja sam dobio ih od tetke, i sada su se namnožili kao blesavi, svake godine ih presadim i dobijem nove lukovice, po ljeti mi vani a preko zime ih držim u stakleniku. I skroz cvjetaju...

Ne mogu biti objektivan pri ovome odgovoru, jer stvarno nisam procitao sta su napisali na deklaraci.

no u vecini slucajeva kod cvijeća je krivo napisano. Osim kod prof. i F1 sjemena.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:55
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

imam jedno pitanje: da li ste kad kupili lukovicu amarilisa, postupili po onome sta je proizvodjac preporucio i na kraju imali samo listove ali ne i pupoljke i cvjetove? ili ste vidjeli kod nekog drugog da se tako dogodilo?

nemojte me pitat zasto to hocu znati....Angry
Ja sam proljetos dobio od frenda sa Korčule ,cijelo ljeto samo listovi,prije 5 tjedana ih izvadio stavio u karton.kutiju i na hladno.Za tjedan dana ih vadim i sadim ,unosim na toplote se nadam da će u 1. mj procvjetati.Ako su mladi prvo tjeraju listove,moraju se prisiliti da prvo potjeraju cvijet.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:57
ako potjeraju prvo listove,ništa od cvijeta,treba ponoviti postupak,prvo cvijet,slušaj voki što kaže.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:59
a eto, citaj gore sta sam ti napisala...to i radim ali imam dezurno njakalo tu ... umjesto da me pusti da uzivam u ovima sto cvjetaju, zvoca mi za one sta nisu cvjetali ... sutra slikam jos jednog rozog smile213
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 07:56
Nemoj me slikati dok ne namestim frizuru...
Aurora, upravo se ljudi teško opredeljuju za gajenje amarilisa zbog neredovnog cvetanja, a ako sam ja svakako prolazio sa njima, što da i drugi greše!? Zato sam sve ovo i pisao da drugima olakšam put do predivnih cvetova. Dosta sam pričao sa proizvođačima lukovica i niko neće da kaže kako postupaju sa njima... svima njima je u interesu da prodaju lukovice, a ne da one cvetaju kod novih vlasnika.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.