Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 21:46
Monna očito mi nema druge...ovi ostaju za iduću godinu...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 22:56
agava1504, pogriješila si u tome što si ih stavila na toplo i počela zalijevati.
Da ih nisi počela zalijevati najprije bi ti istjerala cvjetna stapka - kad ona počne rasti onda počinješ sa zalijevanjem i stavljanjem na toplije i svjetlije mjesto, a za njom kreću listovi ili oboje zajedno.
Sad ih pusti neka rastu, zalijevaj, hrani...možda će se ipak pojaviti i cvijet- to su ti malo čudne biljčice.
 
               smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:13
Moje amarilise koji su u teglama, nisam vadila iz njih nego ih nisam uopće zalijevala. Još su uvijek u tamnom prostoru i čekam cvijetne stapke. Ustvari jedan je i potjerao cvjetnu stapku i sad je na svijetlom mjestu i lagano ga zalijevam. Imam nekoliko amarilisa i u vrtu. Još nema nikakvih znakova života...
Imam pitanje za znalce. Koje gnojivo koristite za amarilise?
sutra je novi dan
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:19
A, joj, jagoda- nisam neki znalac samo ih imam već jako dugo, no svejedno...
Ja ih prihranjujem kao i svo ostalo ljetno cvatuće cvijeće u teglama, bilo koje tekuće gnojivo za cvatuće biljke, čak ih ne prihranjujem redovito preko ljeta već samo kad se sjetim, ali ja ih imam oko 18 tegli po bar 3 lukovice ( sve je poćelo s 4 srednje lukovice prije 25 g. ) tako da ni ne pazim da mi svaka lukovica cvate.
Kad ti procvate smjesti ga na hladnije mjesto da ti dulje cvate.
 
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:49
Hvala ti Sunceee na odgovoru. Pa ti imaš bogatu kolekciju. Ja ih imam nekih desetak u teglama i 5 u vrtu. Imala sam ih još u vrtu, ali lani nisu nikli..Volim te ljepotane, ali ne vodim baš neku veliku brigu o njima..
Ovo za gnojivo sam pitala, jer ja ih baš ne gnojim često, a trebala bi...
sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 06:17
Ja ih nemam puni, samo 2, i iskreno i ne mudrujem puno oko njih. Rozi sam nedavno kupila i taj mi je već cvao, ali sad opet tjera novi cvijetni pup. A crveni je bio u suhoj zemlji u jako hladnom hodniku. On malo kasniza ovim novim, ali i on bi mi sad svakog trena trebao cvijetati, izbacio je čak 2 cvijetne stapke. Negdje sam čitala da ih treba saditi u male cvijetne lončiće , baš kao i kale. A za gnojivo isto i ne mudrujem puno, kupim najobičnije neko za cvijetnice .
belica,zagreb
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 19:46
hvala sunceeee,šta je tu je, ako ne procvijetaju ove godine...ostaju za slijedeću ...a kako kažeš  možda još i koji procvijeta..
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 01:34
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Ja ih nemam puni, samo 2, i iskreno i ne mudrujem puno oko njih. Rozi sam nedavno kupila i taj mi je već cvao, ali sad opet tjera novi cvijetni pup. A crveni je bio u suhoj zemlji u jako hladnom hodniku. On malo kasniza ovim novim, ali i on bi mi sad svakog trena trebao cvijetati, izbacio je čak 2 cvijetne stapke. Negdje sam čitala da ih treba saditi u male cvijetne lončiće , baš kao i kale. A za gnojivo isto i ne mudrujem puno, kupim najobičnije neko za cvijetnice .






Belice oni novi obavezno uvijek cvjetaju. Ovi naši koje imamo doma ponekad ne cvjetaju i onda se pitamo zašto. Njih očito preko zime treba držati u suhom i mračnom i ne nikako zalijevati. Saditi ih treba u male lončiće, nikako ne u velike. Kad krene pup lagano zalijevati i gnojiti i uskoro eto veselja...To je pravi recept za uspjeh
sutra je novi dan
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 15:07

bebolina vidi me,imam četiri pupa
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 16:32
super bude :) meni za sad samo naranđasti potjeral stapku..ostali još miruju :)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 17:03
kod mene 10-tak pupova
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 01:07
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:


bebolina vidi me,imam četiri pupa
Eeeeeee ovo veselismile91
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 07:49
Biti će krasan kad se otvori , to je jedino kaj mi sad cvijeta i veseli me onako za pravo Tongue.


belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 07:58
ovo mu je druga cvatnja ove zime Heart



belica,zagreb
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:15
o pa taj je stvarno plodan.svaka mu čast
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 13:40
prekrasan je
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 12:19

danas sam prekrasan
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 15:42
lijepo smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 17:34
Belica i Štefica, prelijepi su !

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 20:19
štefice krasno
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.