Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:00
može, srce si, pa tko bi tako nešto lijepo odbio....bit će to pravi "trio fantastikus amarilikus", Voki, Teak, LanaWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:01
e pa voki, to i ja isto tvrdim ... jer pazi sistema: prodaju kapulice onako lijepo upakirane, predivan cvijet na slici...fantazija...zaljubis se odma ... i kupis ti to i uradis kako su napisali i cekas pet-sest tjedana i vidis da od cvjetanja nema nista (garantiraju za 6 tjedana da ce cvjetati)...i onda se vratis opet u trgovinu i ides po one kapulice koje prodaju onako otvorene (kao sta sam ti slikala) i onda biras jednu po jednu i trazis di se vidi pupoljak - e one ti cvjetaju ... dakle, one prve si kupio, a nista od njih...a proizvodjac ih je prodao....
..a kladim se da su i one druge lukovice od istog proizvodjaca ....to su trikovi samo da se sto vise proda 

...i zato po ne znam koji put kazem: hvala ti puno na pomoci i savjetima, nadam se da ce ovdje biti jos lijepih amarilisa...mozda se i lana odluci da ponovo kupi kojeg ....smile187
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:01
Obično to tako bude, da biljke sa duplim civjetovima, manje cvjetaju,
Sigurno im treba puno više energije i snage za razvoj samog cvijeta, pa ih zato manje stvaraju.
 
Iako taj jedan cvijet da lijepote vise nego dva obicnaTongue
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:02
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

može, srce si, pa tko bi tako nešto lijepo odbio....bit će to pravi "trio fantastikus amarilikus", Voki, Teak, LanaWink


e super...tvoj ce cvjetati za koji tjedan (rekla bih), a ja mislim, ali nisam sigurna, da je isti kao Tea ... kupila ih onako refuzo pa nisam sigurna u boju...Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:08
MOžda u idealnim uvjetima....
 
Nevezano za temu:
Ja sam citao u uđbeniku za srednju skolu za cvjecare, kako krizantema procvjeta za 4-6 tjedna. pa to naprosto nemoguce, biljka nestigne ni narasti a ne procvjetati za tako kratko razdoblje!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:26
to je istina, ja vec dugo godina radim sa cvijećem, mogu reci skoro od rodjenja sam povezan s njim. I znam da nitko od kolega s kojima radim sa cvijecem nece otkriti svoje tajne. reci ce sve ono opcenito sto svi znaju a one male tajne nece reci.
 
Zato je prije svega i nasta ovaj forum da se pravi ljubitelja cvijeća udruže i podjele svoje zananje jedno drugom. Da nema konkurencije i strha ako nekom kazes svoju tajnu. jer stvarno zelis pomoci drugom clanu.
 
a za amarilise ti u potpunosti vjerujem, jer najbitnije je iskustvi, a naravno da se netko nece sloziti i da ima svoje nacin rada. Jer svatko nesto isprobava i na kraju nadje svoj nacin koji mu je najbolji.
 
 
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 11:14
hehe, a nemate pojma kakva sam ova dva dana - kao malo dijete kad mu okitis bozicno drvce i upalis lampice...tako i ja blenem u ove moje amarilise smile71
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 11:18
Voki će biti ponosan na tebe...kao na svoju učenicu...smile217 a znaš da nekad vremenom učenici budu bolji od učitelja...smile96
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 19:03
aurora ja sam sigurna da ce procvjetati
a kako fin neki gazda
sigurnas am da mu nisi zamjerila sto ti prvi nije cvjetao
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:27
pa nije mi se dalo, to znas, ali htjela sam (a i to znas zasto)....i isplatilo se...kad mi je rekao da mi je poklanja ja mislim da su mi oci zasjale kao macku kad vidi slaninu smile94....
...i mislila sam da ces to reci, vec sam ja osisala listove i spremila kapulicu u kutiju i eno je u frizideru...a pupoljka nema nigdi na vidiku (vec provjereno) smile187
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:52
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

kao malo dijete kad mu okitis bozicno drvce i upalis lampice...tako i ja blenem u ove moje amarilise smile71
 
Sjecam se kada sam ja prvi put vidio kadko se je rascvjetao  moj prvi amarilis. jednostavno kada god prođeš pokraj njega moraš zastati i gledati ga!!! smile71
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2007 u 21:31
Kako li sam samo PJEKJASNA!!!!! smile71

A ni Voki nije za baciti.....
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2007 u 21:37
stizete sutra oboje u novom izdanju...poljepsali ste mi se u ova dva dana....ni kozmeticki salon ne bi bolje uspio smile187smile187
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 10:02
smile213i ja ga imam(mislim da ti je Vepar poslao sliku mog,Aurora)
Slikat ću ga kada procvate,za koji dan.
Još jednom hvala Adminusmile211 što je mislio na nas(ok,neću hvaliti cvijet samo AdminaLOL)
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 21:11
Joj , joj da sam tako zgodna i u pravom izdanju smile86
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 18:07
Moj amarilis počeo otvarati cvijetsmile213(poslije stavim slikicu)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 12:02
Lana,ja nemam amarilise(divim im se kod mame,njoj i zimi i ljeti cvatu) ovaj sam dobila i već je imao pupoljak.Tako da nisam neku brigu sa njime imala,samo mu se divim.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 20:41

A dali ima lišća lana??

Jer prvo istera lišće a tek kasnije cvijet, i to dosta kasnije!! tako ako je lijepi zeleni i super raste, nista se ne sekiraj!!

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 23:38
zar nije da prvo potjera pupoljak koji se rascvjeta pa tek onda lišće?!?
ili sam ja nešto krivo skontala.......

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 23:56
meni su uglavnom izrasla hrpa lišća i tek onda izvbije cvijet
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.