Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 18:44
Iako je zima, toplo je i bilo je puno sunca. Povoljni vremenski uvjeti pripomogli su sazrijevanju sjemena hipeastruma. Imam 7 čahura i ovih dana su se dvije (na istoj cvjetnoj stapci) otvorile. Ukupno 80-ak sjemenki, bilo je tek nekoliko sterilnih pa sam požurila posijati ih. Uopće ne znam koje bi boje trebale biti jer sam se malo igrala pčelice pa sam "letjela" od cvijeta do cvijeta jer su nekako u isto vrijeme cvali. Nadam se da će klijanje biti uspješno kao i oprašivanje i sazrijevanje... Napravila sam sve po Vokijevim uputstvima pa  se nadam da ću vam za mjesec dana pokazati novosti...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 21:16
svaka čast.to je entuzijazam.baš me zanima kako će to izgledati kad nikne
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 22:23
Čitala sam prvih 15-ak stranica ove teme, Vokiju je lijepo krenulo ali je nešto pošlo po zlu. Ja baš i ne planiram imati ih tako puno ali nekako me "vuku" ... cvijet im je doista prekrasan ali kratko traje... a meni se to čini još kraćim jer ih se ne mogu nagledati... smile64
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 22:50
Želim ti sreću u nicanju!
Ja sam pred 3 god sijala(u kolovozu)i lijepo su nikli,još su živi....
Sve po Vokijevim uputstvima,doduše nisam ih rasađivala


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 23:17
Vijolice, koliko su veliki nakon 3 godine?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 22:20
Ispravak:sada sam gledala malo unatrag i vidjela da imaju 2 g i 3 mj.
Lukovice su prilično velike,ali im još ne prekidam vegetaciju.
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2013 u 17:49
Pitanje za poznavaoce amarilisa, naime moj je procvetao i ima dve cvetne stapke ali nema ni jedan list jednu sam isekla jer su cvetovi precvetali a druga je sad u punom jeku, sta raditi kad i ova precveta jer sam citala da listovi hrane lukovicu i da se ona zaliva dok listovi ne pocnu da se suse, a sta ja da radim sa svojom kako da je dalje odrzavam i kad prekidam zalivanje. Ovako je izgledao pre desetak dana a sad mu je rascvetana ona druga drska koja se vidi dole na dnu.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2013 u 18:21
milica09, nakon što ti odcvatu možeš odrezati cvjetne stapke malo iznad lukovice, zalijevaj i prihranjuj kad vidiš da je zemlja suha, ako se ne pojave listovi za nekih 10-14 dana izvadi lukovicu iz zemlje i pogledaj da li je zdrava ( da li je možda trula, da li ima crve ili neke druge nametnike... ).
Ako nije zdrava sve što ne valja makni i lukovicu isperi pod mlazom vode te ju pusti da se osuši ( od vode ) pa ju ponovno posadi i lagano zalijevaj.
Trebat će joj malo više vremena da opet počne rasti ali bi trebala napredovati.
Lp
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 11:53
http://s1242.photobucket.com/user/jadran81/media/ba183157-b116-4b5d-9c38-9c2401214392.jpg. -
evo moj... ajde ak mi može netko ukratko objasniti kaj sad s njim... ocvao je i sad neznam kaj dalje.... jel da pustim lišće da dalje raste ili ju spremam na mirovanje... ????? kak?? režem cvijetnu stapku??? lišće?'' neznam ajd onak laički... pročitala sam dosta toga al neznam konkretno...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 15:28
po meni odreži cvjetnu stapku,a lišće ostavi da raste.mora skupiti energiju za cvjetanje na godinu.umjereno ga poljevaj i gnoji do početka jeseni,a onda zasuši i neka miruje.potjerat će oko božića ili kasnije cvijet.
nije to nekakav stručan odgovor.tako ja radim,samo nemam uvjete za cvatnju preko zime pa ih potičem tek pred proljeće
ipak sačekaj da ti se javi netko stručniji
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 17:26
Dobro je ajama sve napisala.
Sve ovisi kad hoćeš ponovnu cvatnju.
Sad ga smjesti na prozorsku klupčicu da lišće ima dosta svjetla.
Cvjetnu stapku odreži malo iznad lukovice. ( oko par cm )
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 00:06
Ok. Znaci lisce ostaje... zbunio me muz kaze da mu cvjecarka rekla kad ocvate izvDit lukovicu i spremit na mirovanje mjesec dana. Tu sam se malo izgubila.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 14:04
Malo je problematično što treba lukovice održavati preko cijele zime. No, to je cijena uživanja u cvjetovima kada skoro ništa ne cvjeta! Moji su rano odcvjetali no moraju ostati na toplome i svjetlome mjestu dok uvjeti vani ne budu povoljni pa da ih mogu premjestiti (što je u mojoj klimi najranije travanj smile48)... trenutno imam pet vaza a to znači jedna prozorska klupica samo za njih... i naravno tu ne želim stati, pa koliko prostor bude dopuštao, toliko ću širiti kolekciju. Imam još jednu lukovicu spremljenu u tami, čeka svoju priliku... Listovi nisu osobito dekorativni ali kada ih ima više zajedno, ne izgleda loše!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 17:40
upravo iz tog razloga moji miruju preko zime.onda ih stavim negdje gdje se ne smrzava,ne polijevam i kad dođe proljeće istjeraju cvijet,a preko ljeta kad su lisnati idu van u laganu hladovinu i tu ostaju do zime
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 17:59
Tako ću i ja sa dijelom mojih lukovica, kada mi ponestane prostora! Approve
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 14:49
Nako tri tjedna sjemenke su počele nicati! smile146 Trenutno mogu izbrojiti samo 7 biljčica no važno je da su krenule...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 23:21
Bravo za nicanje!
Tako sam ih i ja stalno brojila.Bilo ih je 19,onda je neka propala.Sada mislim da ih ima oko 15
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 16:45

Današnje stanje, malo manje od mjesec dana nakon sjetve... ja sam zadovoljna, niču i dalje... nadam se da će većina opstati.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 16:55
Sunceeee, dobro je, spasile smo ih! Malo me mučila ova najdeblja lukovica no onda je i ona potjerala list! 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 19:08
desert rose . smile55Ja za to nemam strpljenja. 
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.