Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - CVJETNI PLODORED?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


CVJETNI PLODORED?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: CVJETNI PLODORED?
    Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 21:26
Zanima me da li postoji nešto kao cvjetni plodored. Znate kad u povrtnjaku zamjenjujete mjesto povrću jer jedno iscrpi nešto iz tla, pa ga sadite na drugo mjest. Ima li takvo nešto kod cvijeća.
 Naime ja sam prvu godinu u novozasađenu stazu oko moje sjenice posadila vodenike i bile su divne, cvijet na cvijetu. A sada evo već dvije godine za redom samo propadnu. Znači prvu godinu sve ok, a druge dvije koma. Kod ostalih biljaka nema neke promjene u ponašanju. Gnojila sam različitim gnojivima, stavljala kompost u proljeće i ništa nije pomoglo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:21
Nitko nema bilo kakav savjet?Unhappy
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:37
Ne znam za cvjetni plodored.

Ali vodenike su i meni ove godine jako loše (a vidim isto i kod susjeda). Bile su u početku pune cvijeća, a kasnije su ugibale jedna za drugom. Tek su ove koje su same iznikle po vrtu lijepe i zdrave biljke.
A to s plodoredom sigurno nema nikakve veze, jer su moje zasađene u teglama, što znači da nije niti ista zemlja kao prošle godine.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:38
Odustani od vodenika Wink i stvar riješena, a za cvijetni plodored nisam čula.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:59
Takvih problema nisam imala sa vodenkama ali sam zato sa lijepim katama i negdje pročitala da nakon više godina sadnje na istom mjestu bude problema....i hoću neću odustala od njih, a dobre su mi bile za vazu jer dugo izdrže svježe...
prije bih rekla da su vodenkama naštetile ove obilne kiše bez obzira što vole vlagu ipak je bilo previše kišnih dana....
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 15:12
Da, postoji, samo bolje reći pravilo. Trajnice je dobro nakon nekoliko godina, kad popusti cvatnja izvaditi i razdijeliti, staru korijenovu balu bacamo, a mlade biljke sadimo na drugo mjesto, pa bilo to i metar dalje, a na ispražnjeno mjesto posaditi neku drugu vrstu. Neke biljke su veliki potrošači hranjiva, a neke mali. Sađenjem na isto mjesto došlo bi do prevelikog iscrpljivanja tla, a i koncentracije određenih štetnika. Stoga je važno voditi računa da se npr. ruže nikad ne sade na isto mjesto, jer se u tlu dugo zadržavaju nematode.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 21:19
Ma šta da posadim umjesto vodenika?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 21:31

tu ti je zgodan katalog http://www.decora.hr/katalog/katalog.htm sigurno češ nešto naći.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.