Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 01:44
Dakle, oduševljena sam svime što si napravila!Nisam ni sumnjala da nećeš sve skockati kako spada! Prekrasno! Od svega što si donjela samo smo dio vidjele a nadam se da se se ostalo dobro drži. Lavanda je, predpostavljam ona iz mog vrta i drago mi je da je tako bujna i kd tebe. Polica i kaktusi su ti super,... ma sve!!!! A ovo je onaj očekivani Krčki vrt! Prava si majstorica!Clap 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 07:07
Curo draga, polica je super!! Odlično izgleda i uklopila se samo tako uz kuću. Ideja za pet, a realizacija isto tako i čestitke na tome! Naravno da sam i u svim ostalim slikicama uživala, i prisjećala se naše nedavne kavice u tvojem divnom vrtiću.
U radosnom isčekivanju novog skorog susreta šaljem smile78
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 16:00
Vrijedna free......
Polica ti je ispala k'o da si profesionalac!
Samo vidim da ćeš ju brzo morati produžiti od tolikog broja kaktusa!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 16:18
Freee, na prvi pogled ja bi rekla da je to jedna od aloa!!!!
Čekam dok svrate pravi znalci, oni buju rekli po istini!!!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 17:42
Miro, Anaida, Bergenija, Lovro, hvala na posjeti i dakako pohvalama!!

Sve vas lijepo pozdravljam a sada idem malo šetati vašim vrtičima!!smile219
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 18:39
Free prekrasno ,stvarno si majstorica Clap
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 00:48
Free malo sam svratila da vidim kako si udomila primorske biljke...Sve ti je lijepo i mislim da će biljke uživati u tvome vrtu...Orhideje si sredila baš kao na radionici kod Mire, super....Koliko ih samo imaš...Mogu ti reći da sam i ja svoje sredila po tvojim uputama, nadam se da će lijepo rasti i možda ponovo procvjetatiWinkWinkWink...
sutra je novi dan
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 07:28

Ej, Free...pa koliko to imaš orhideja. Žao mi je što nisam prisustvovala tečaju kod Mire.
Nikako da stavim sliku monarde. Embarrassed
Možda je sada već kasno, no evo kako izgleda lišće ljubičaste monarde:




a ovo je lišće roza monarde




Smile
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 12:22
Freelanad,sve Ti je lijepo ali imam i jedno pitanjce ,da li svake godine učiniš sa orhidejama ovo kao što si sad,dakle dal li ih ovako presađuješ.smile137
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 13:29
opet sam setala,i uzivala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 14:35
smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 15:32
Bergenia, anči39, jagoda, nataly, silvestra, gioiaa i milica, hvala na vašoj posjeti, obradovale ste me vrlo!!!
Ja jednostavno, ni ne stignem uzvratiti sve posjete, neznam kaj mi se događa, ili sam se zatrpala sa previše posla ili sam postala tako spora, ali zbilja molim za oproštenje ako nekome ne uzvratim, ali drage volje bih htjela, a još bi rađe da sve vrtove vidim u živo, ali hvala bogu da je to nemoguće jer ....ufufuf!!

Bergenija-za kaktuse ne mislim raditi još jednu policu, jer i ove kaj imam kćer seli k sebi "kada" će se seliti preko puta, nekako mi kaktusi nisu...ćef, ali za aloice i sekulentiće, hhmmm, vrlo lako moguće je da se rodi još koja polica!! Nekako su mi stvari bez bodljica slađe!! Dobro, bodljice od alojica još idu!! Pa ako tko ima kaj od takvih stvari biljčice viška, rado ću napraviti još koju policu!! Ako ne padnem mrtva od pogleda mm i djece, jer vele da dvorište počinje lićiti na dvorište iz filma "Tko to tamo peva"!!!!

Jagoda-ako pratiš stanje korjenja, redovito ali ne prečesto ( ja zalijevam jednom u 10 dana) zalijevaš i ponekad prihranjuješ, cvijet bi bio neizostavan!!! Jednostavno, ako biljčici daš osnovne potrebe, za ostalo će se sama pobrinuti i nagraditi te cvijetnom stapkom!! Samo mi je žao da nisam slikala stanje kore koju sam izvadila iz tegli kod presađivanja, mislim na suhoću, da Mira K vidi, orhideje je bolje zalijevati manje nego više, jer ako fali vlage one će izbaciti korjenje iz tegle i crpiti vlagu iz zraka, a od previše vode nemogu pobjeći iz tegle, dakle utopit će se!!

Nataly, već sam rekla da je tečaj kod Mire ispao sasvim slučajno, ona je donijela jednu svoju da je ja vidim, pa još jednu, pa još jednu....ni sama neznam koliko ih je bilo,i dobro da ih je donijela jer bi otišle sve, i bila bih najsretnija ako uspije ono kaj sam s njenim uradila, ali iskreno, jako se bojim za njene, jer neznam kako su dugo bile u vodi, korjenja je jako puno bilo trulo, vidjele su cure sa tečaja, bojim se da za neke neće biti spasa, ali ako barem mjesec dana ne bude zalijevala, možda se oporave. Ako su orhideje u takvom stanju, tj vlažnoj kori duže vrijeme, najbolje je koru baciti i posaditi u novu, ali bez zalijevanja nekoliko dana, tek onda početi zalijevati svakih 10 dana!!

Hvala na sličicama tvojih monardica, naravno da nije prekasno, ali kod mene je već sada takva gužva da je sve teže pratiti gdje je što, tako da u jesen svakako moram pretumbati opet cijeli vrt, i početi saditi sa sistematikom!! Ovo je sada salata, ali to znači da će sljedeće godine opet biti novih slikica iz novog vrta, što mene osobno jako veseli!!

Silvestra- ovo kaj sam sada učinila orhidejama, presađivanje, ne radim svake godine, i sada sam htjela presaditi samo neke, ali kada sam vidjela da je više biljaka u zraku nego u tegli, sa punim teglicama korjenja, morala sam ih presaditi! A ciklus presađivanja orhidela- vidiš kada je potrebno, a večinom zavisi od dužine cvjetanja, iako sam sada ja presadila i 3 sa cvijetom, jer sada je bilo pravo bojno polje u zimskom vrtu, rađe sam presadila sve nego da se bakčem sa time kada ocvatu!!

Ovaj post sada liči na roman, iako mi je skrenuta pažnja da ljudi nemaju vremena čitati duge postove, da ih preskaču, ali kada ja neznam stati, ili sve reči u tri riječi, molim za oproštenje zbog dugog posta!!

Jagoda, sada bi ja do tebe u vrt, ali gdje da te nađem!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 15:47
Sve ti je tak krasno .
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 23:17
Draga Free,
Prošetala sam opet malo tvojim vrtom,ima se tu i čega vidjeti i naučiti.
Orhideje su sve na stolu,a sada je sve u sretnim prsićima.
Dovukla si silno kamenje,ali ti bi još,ima ga navrati.
Sada i moj vrt diše drugim plučima,ali ima se što još raditi.smile55Hug
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 00:21
Uh, načitala sam se ...Wink
Draga, orhideje se sve drže osim jedne mladice zasađene, druge su spašene! Hvala ti na tome!
smile79
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 05:21
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:


A svako jutro kada izađem sa velliikoommm šalicom kapučina, sjednem kraj mog Krka, sjetim se kako sam svako jutro čekala dok se Mira K probudi i profunkcionira (baš mi je drago kaj se ta 3 dana barem naspavala kak spada), sjetim se Hamare, Jagode, Moon, Blanke C, Korjenka i Nataly, baš mi uljepšate jutro i izmamite divan osmjeh na lice!!


Uploaded with ImageShack.us
Prije svega je prelijep ovaj kamenjar, a onda si me podsjetila kako i sama ponekad tako zastanem pred nekim cvijetkom koji je stigao paketu iz daljine iz nekog vrta kroz koji šetam samo virtualno i s toliko dobrih želja..
Time is something you can never get back..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 07:50
Free - i volje i vremena imamo za čitati duge postove, gledati lijepe slikice i uživati u cvijeću! Pa ovaj je forum naša mala sretna cvjetna oaza, tu punimo dušu lijepim mislima koje jedni drugima pišemo, tu punimo i srca slikama prirode i biljkica.. Nemoj se sputavati niti ograničavati u izricanju svojih misli i osjećaja! Ako ti je za to potrebno 1000 riječi - neka ih je! Zato smo tu! Heart
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 07:58
Vidiš kako to naša mala Anaida zna lijepo napisati,zahvaljujući tebi i moje su orhideje žive i cvatu.A kako ćete danas lijepo brbljati ja se unaprijed veselim.Heart
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 11:14
Kako dobra ideja Fee,divno si poslagala biljcice u kamenu basticu...to ti dodje kao nekad ''spomenar''...sednes kraj nje i svega se setis..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 12:10
Mira K, neopisivo sam sretna kaj su orhidejice spašene, jer bilo me je jako strah za njih, nisam znala kako su dugo stajale u vodi i kolika je šteta!! Baš si me sada obradovala, beba

Olja, i imam se ćega sječati jer cure iz 051 ekipe su...Mrak!!   od prve do posljednje   A nije samo "Kamena baštica" za prisječanje!! Cijeli moj vrt se pretvorio u spomenar, jer svaka biljčica koja je stigla u njega ima svoju priču o divnoj osobi od koje je stigla!! Za poneku biljčicu priču stavim odmah, a neke biljčice ćekaju da njihova priča bude ispričana kada procvatu, jel da [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" /> Mira!! To će da bude roman!!

Anaida i mali kaktus, nikako da spremin ručak, a već sva treperim a u mislima sam već tamo!!

Jedno pitanjce: kome i kamo da pošaljem ovu kišicu koje će nam kvarit razdledavanje i brbljanje kod malog kaktusa? Jel kod Otok? Ili da osvježi Muhlenbergijine biljčice? Bilo kome samo da ne ostane danas sa nama!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.