Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Polyscias fabian
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Polyscias fabian

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Polyscias fabian
    Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 18:08




Evo jedne nove biljke u mom domu.

Pronašla sam različite podatke o uzgoju - od toga da traži puno sunca, do toga ne smije na sunce, samo na svjetlo mjesto, da traži vlažno, ali ne mokro tlo ....

Zato molim ako netko ima ovu biljku - kako je održavati
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimi 45 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 111
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi 45 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 18:55
Ja sam je imala prošle godine....sada je više nema. ...bila su neka događanja da nisam par dana bila kod kuće i nije dobila vode. Iz mog iskustva,treba joj vlage ne previše ali redovito(češće po manje)..kod mene je bila blizu TV,ne direktno kod prozora i super je napredovala...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 20:58
Imala sam ju prije par godina oko godinu i nešto je izdržala. Imala je dosta svjetlosti (pored prozora - jug), ali nije bila izložena direktnom suncu. Zaljevala sam ju jednom tjedno i sve je bilo super, izdržala je oko godinu i pol, a onda kad sam otišla na godišnji i bila je prepuštena tuđoj brizi (da li od malo zalijevanja pa onda najednom preobilnog, jednostavno je lišće opalo, a i zgnjilila je.....ah....inače prekrasna biljka - stabalce sa zanimljivim listovima
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 18:35
krasna ti je otok ova biljcica .... :)
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 14:30
Evo da malo obnovim temu


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Evo slikica mog Polyscias Balfouriana, negdje se navodi i kao Scuttellaria
Ljepa i nezahtjevna biljka, voli ovlaživanje listova, zaljevati toliko da se korjenje ne posuši, ljeti i obilnije uz prihranu, ne držati na direktnom suncu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.