Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 21:25
Hvala ti puno Voki ! Sutra u jutro cu to odmah uciniti ! Mislis da ce i moja albicija dobiti cokoladnu boju ili ce za uvijek ostati zelena ?

Mira , tvoja albicija je prekrasna !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 07:09
Čokoladne albicije se ne razmnožavaju semenom. Ja sam nekoliko puta sijao seme, ali uvek budu obične, zelene. Mirina je sigurno Albizia julibrissin "Summer chocolate" i ona će na suncu dobiti čokoladnu boju listova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:19
Hvala ti Voki , vidim da vrijedi ici k tebi "u skolu" !  Nek ona bude i zelena samo nek raste i bude lijepa ! 
             
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:25
Voki  ,

zaboravila sam pitati , ostavim ju onda i na jesen u zemlji ili ju moram natrag izvaditi ?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 08:03
Ako je sada posadiš vani, do jeseni će razviti korenov sistem i onda lakše prezimljava nego kada se posadi u jesen. Kod mene obična albicija prezimljava vani, u proleće orežem izmrzle vrhove (nekoliko cm). Predprošle zime mi se biljka smrzla do nekih 20 cm iznad zemlje, ali je prošle godine isterala grane koje su sada oko 2,5 metra.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 09:12
prije mjesec dana posadila sam Albiciju, kupljena u rasadniku, i izgledom nije obečavala, (samo suha stabljika, barem je meni tako izgledalo), ali sad sam primijetila da  cijelom dužinom ima sitne pupove..pretpostvljam da če se tako i granati, a mene zanima smijem li joj pri dnu odrezate te grančice, za koje se nada da če izrasti:)...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 10:08
Kada biljka potera, možeš slobodno na donjem delu stabla odstraniti pupoljke i mlade grančice da formiraš krošnju na određenoj visini.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 11:10
..o baš super...tako ču i napraviti, jer na kraju krajeva i posadila sam ju zbog njezine lijepe krošnje..voki hvala..
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 00:55
Hvala ti puno Voki ! Ako budem jos nesto trebala doci cu te opet pitati !    
                                                                                                                                   natur-0055.gif von 123gif.de Download &amp; Grußkartenversand
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 08:49
ja imam dvije albicije, jesenas smo ih presadili i dugo im je trebalo da krenu ali evo jedna od njih


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 23:45
Nona , tvoja albicija super izgleda , moja je jos malena !

Voki , imam osjecaj kao da je pocela dobivati cokoladnu boju ! Sanjam ili je to stvarno u iznimnom slucaju moguce ?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 08:10

Jednu čokoladnu albiciju sam posadio u dvorištu, a jedna je u saksiji. Na ovoj slici se vidi koliko se razlikuje boja listova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 08:41
Ah, ta priroda...moja je preprehladnu zimu 2011/2012 preživjela vani, a ovu 2012/2013, koja nije bila tolko hladna nije! A jednako su bile "tretirane"!Disapprove
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 08:55
Obična albicija je izmrzla zime 2011/2012 na nekih 20 cm, prošle zime je odlično prošla, ali su zato ove zime izmrzli vrhovi na Clerodendrumu i na Melii. Čak su i hortenzije ove zime lošije prošle nego 2011/2012.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 00:09
Vidi moju čokoladu Voki!
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 00:11
Čuvam je još u tegli do jeseni a onda ide u vrt.
 
Pokušala bih je cijepiti na običnu pa te molim za savjet, kada i kako.
 
Voki hvala od Heart
Rijeka

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 11:58
moje su dosta narasle, još nisu cvjetale, možda nagodinu ?

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 09:36
Prije par dana sam presadila albiciju ( oko 1m visoka) pa mi se nešto objesila i pokunjila. Dajte cure, koje ste već presađivale, recite, jel to normalna pojava ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 14:49
ja mislim da je to normalno i moje su pokunjene iako ih nisam presađivala, lišće im otpada, vidjet ćeš tek na proljeće dali se primila
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 23:11
OK, vidjet ćemo na proljeće, hvala ti !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.