Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Albizia julibrissin - Albicija
    Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 23:06
Ovo je moja albicija koju sam odgojila iz sjemenke.Ove godine mi je prvi puta cvjetala, imala je samo jedan cvjetic.
albic.jpg%20image%20by%20cvijet-info
 
 
Albizia julibrissin (Albicija)
 
Domovina drveta je: Azija, Afrika, Australija, kultivirana u toplijim krajevima Europe u 18. stoljeću.

Albizia je vrlo neobično, egzotično, listopadno drvce sa prekrasnim cvjetovima pa je zovu i roza mimoza.

Drvo naraste 10 do 15 metara visine, široke je krošnje u obliku kišobrana. Listovi su zeleni, dvostruko perasti s neobičnim obilježjem: noću i kad je oblačno se skupljaju (spavaju).

 Cvijeta  sredinom ljeta, cvjetovi su oko 5 cm ,  izraženih prašnika i cvijet je u  kiticama. Cvijet ima blagi miris a kada je pogodna godina cvatnje prekriju čitavu krošnju. U kasnu jesen  dobiva mahune, plodove  duge 15 cm u kome je sjem

Odgovara joj sunčani ili sjenoviti položaj, dobro podnosi sušu i nije zahtjevna po pitanju tla ali više voli propusna tla ngo glinasta.

 Sadi se ispred terasa zbog dekoracije i i ugodnog hlada ali kada počinje opadanje lišća i pera lišća, naoružajte se strpljenjem za čišćenje.
Podnosi orezivanje i to krajem zime pa ga možete formirati po želji.
 
Klimatska zona 6 - 9, ne podnosi  temperaturu ispod - 15.  U hladnijim područjima preporuča se sadnja u proljeće i štiti po zimi prve dvije godine. Saditi uz južni zid kao zaštita od hladnih vjetrova.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 23:20
Napiši nam nešto o ovome drvetu! Kako se razmnožava... održava i slično!!!
Jako je lijepo iako jako malena slika!!!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 00:00

Ja sam svoju iz sjemna dobila,a evo pokusavam iz reznice da eksperimentisem.

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 00:09
Fatka, gliciniju ti je najlakše zapelcat povaljenicom. Kad razvije žile, jednostavno je odvoji od matične biljke.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 00:37
kika, ovo je albicija gore.ali ja pokusavam da je ozilim iz reznice.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 10:16
 Fatka, hvala ti kaj si me upozorila da sam skrenula s puta.
Shy%20Whistler Shy%20WhistlerShy%20Whistler
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 19:41
Evo kako izgleda cvijet.
albicija.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 21:04
krasan jesmile89
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 11:28
smile93sad sam jako dobre volje, ovo je smile227, a sjeme je na putu prema meni.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 14:25
Samo ne moj sijati preko zime moj je savjet.Zimi kada se sije biljke niknu bez problema, ali onda se samo poviju i uginu.
Zelim ti dobrusmile186 srecu i da uspijes da je odgojis vecu nego moja sto je.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 15:23
Ja sam skromna - suzdržati ću se do proljeća.
Na vrh
kamelija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 17:39
Puno pozdrava iz Kotora!
 
Na vrh
kamelija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 17:48

Ovom prvom porukom samo sam provjeravala da li je sve ok. Skoro sam se registrovala i nadam se da će mo se lijepo družiti.Ovo je drvo Albicije na mojoj ponti (manje ima i veće) i kod nas jako dobro uspijevaju i ima ih jako puno.Cvijetaju od Maja do kraj Septembra i jako lijepo mirišu.Ako prolazite Bokokotorskim zalivom,svratite na kafu!smile142

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 18:49
Baš je predivna!!! Puna cvijeta i lijepo razgranata!!!
 
Koliko je stara???
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 18:55
kamelija ovo je prelijepoooooo



dobro nam dosla
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
kamelija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 19:07
Hvala Vam na dobrodošlici! Iskrena da budem neznam tačno koliko je stara ali mislim da ima negdje oko 4-5 godina. Jako puno je zastupljena ovdje u našim krajevima,samonikla je na ovom mjestu gdje sam je i ostavila da raste (a mjesto je bilo namjenjeno nekoj drugoj biljci) tako da stvarno neznam koliko je stara. Iskren pozdrav za sve!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 19:10
Kao da je znala gdje treba niknuti!! Tocno na pravo mjesto!!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 19:29
KAko je krasna smile93
Na vrh
kamelija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 20:16
O Vi ste svi tako Krasni,Hvala Vam puno na tako prijatnoj dobrodošlici,evo još malo slika ove divne biljke prekrasnog cvijeta i opojnog mirisa (nadam se da nisam pretherala sa slikama)smile42
 
Iskren pozdrav!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 20:17


Originalno poslano od člana kamelija kamelija napisao:

Puno pozdrava iz Kotora!
 


Ovakvi pozdravi mi se sviđaju!!! Baš je posebna albizia!!! smile141
Dobrodošla u naše rascvjetano društvo!!!! smile73
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.