Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - krema za lice od aloe vere
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


krema za lice od aloe vere

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
cykada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cykada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: krema za lice od aloe vere
    Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 12:24
molim vas, možete li mi napisati kako kod kuće napraviti kremu za lice od aloe vere.
kćerka mi ima problema s tenom (smeđe fleke) i nakon dvije kure antibiotika, doktor me je savjetovao da joj napravim kremu od aloe ali mi nitko ne zna (ili ne želi) reći kako ju točno napraviti (omjer sastojaka i sl.)

unaprijed vam se zahvaljujem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 12:31
Na vrh
cykada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cykada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 12:41
hvala vam na brzom odgovoru...
čitala sam jutros nešto na toj stranici. piše da se može čisti sok stavljati na lice i vjerujem da je to najučinkovitije. nadala sam se da bi mi netko nesebično podijelio svoj recept kako spremiti kremu od te čudnovate biljke. mislim da bi mi kćerka radije i češće koristila kremu (tinejđeri i njihove "muhe")
u svakom slučaju, hvala! smile113
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 21:39
Originalno poslano od člana cykada cykada napisao:

molim vas, možete li mi napisati kako kod kuće napraviti kremu za lice od aloe vere.
kćerka mi ima problema s tenom (smeđe fleke) i nakon dvije kure antibiotika, doktor me je savjetovao da joj napravim kremu od aloe ali mi nitko ne zna (ili ne želi) reći kako ju točno napraviti (omjer sastojaka i sl.)

unaprijed vam se zahvaljujem


Aleluja da je to doktor rekao.
Kad ja to kažem svi su podozrivi, s trista pitanja, ali doktor....to je već nešto.
Nešto se kreće naprijed u državi HRThumbs%20Up

Ovako, draga.Ja pravim razne kreme pa i s alojom.
Ali znam da mlade dame vjeruju samo u Vichy pa im ove moje kreme ne bi bile baš in.
Zato uradite kremu za mladu damu  na prevaru.Ne morate znati recept.
U njenu omiljenu kremu stavite puno aloje (Aloe barbadensis Mill.  i budite sigurni da je to baš ta jer svjedoci smo i ovdje na forumu a posebno u vrtnim centrima da se svaka aloja naziva Aloe vera ).

Učinite ovako : odrežite list, tj. pola lista aloje, uklonite bodlje izrežite je po dužini i izvadite iz lista gel.Stavite ga u visoku plastičnu posudu i  dobro izmiksajte štapnim mikserom da postane kao tučeni bjelanjak.
Taj "bjelanjak" ubacite u vašu kremu i još miksajte dok ne postane glatka ali pomalo sluzava krema.
Ako mladoj dami ne paše, nek se potrudi da ju drži na licu barem preko noći.
Ali, naravno, bilo bi dobro i preko dana , makar u tankom sloju.

Ali fleke bi se najprije izgubile ako bi lice mazala čistim gelom.

Evo vam i link na slike mojih aloja koje su sigurno Aloe vera tj. Aloe barbadensis Mill.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2068&PN=21
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 21:46
Aloe vera su pri dnu stranice, zadnje slike na ovoj stranici na koju sam dala link!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 21:05
Originalno poslano od člana cykada cykada napisao:

molim vas, možete li mi napisati kako kod kuće napraviti kremu za lice od aloe vere.
kćerka mi ima problema s tenom (smeđe fleke) i nakon dvije kure antibiotika, doktor me je savjetovao da joj napravim kremu od aloe ali mi nitko ne zna (ili ne želi) reći kako ju točno napraviti (omjer sastojaka i sl.)

unaprijed vam se zahvaljujem


Smeđe fleke su nastale ili kao reakcija jetre koja je puna toksina ( tome i antibiotici pogoduju) ili kao reakcija kože koja je puna konzervansa iz kupovnih krema i nastala je "trauma" kože ....
Ako ste nabavila zaista pravu aloje veru ( ne gel iz apoteke sa konzervansima i ne tek kupljenu u cvječarni jer je gnojena umjetnnim gnojivima)  neka si maže čisti gel kombiniran sa par kapi ulja od koštica grožđa
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:07
Fermina Daza i Griva1978 ja sam u nedostaku Aloe vere upotrijebila Čuvarkuću,mislim dodala je kremi od Nevena i odlično se pokazalo kao lijek.

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.