Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 45>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 11:47
predivno,jos samo kad bi bila talentovana
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 02:17
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 01:54
sin_titulo

Click%20here%20to%20see%20a%20large%20version
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 01:32
-Znači 3 lista papira potrgati na trake, namočiti u vodu

- Miksati 10 - 15 min

- Prebaciti u posudu sa rupama, zbog cijeđenja

- Ostaviti da prenoći

- Uzeti 6 mjerica namočenih novina, 6 mjerica bjelog cementa

- Mješati i nakon tog imamo 2-3 sata za oblikovanje

- Kalup namazati čarlijem

- Oblikovati od dna prema gore

- Da se suši 24 sata ili duže

- Kad je suho brusiti rubove

- Na kraju kolorirati ili namazati tresetom i mahovinom

Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 01:27
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 21:11
smile113Divim se vašim radovima!Clap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 19:29
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 14:37
Hvala Lavandablue!
U ovu zdjelu nisam dodavala nikakve boje, to je boja treseta i pijeska. Što se tiče boje za cement ona je u prahu, ja imam crvenu, i stavlja se vrlo malo jer je jaka. Neznam da li postoje bijela,ljubičasta i crna.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 16:59
Pitanje za one koje vec izradjuju ove posude, ako sam dobro shvatila, u masu za modelovanje se mogu staviti boje za beton, i time se postize potpuna obojenost konacnog proizvoda?
 
i da li postoje bela, i ljubicasta, i mozda crna boja za beton? i koje jos?
 
(iz mog iskustva, videla sam samo zelenu, i sada ovde na ovoj temi sam shvatila da postoji nekakva crvenkasta nijansa.)
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 16:54
Originalno poslano od člana danica41 danica41 napisao:

Ja nisam imala nikakvih problema sa sušenjem i sl. Iz kalupa ih vadim odmah sljedećeg dana. Moje hipertufe i recept po kojim sam ih radila su u ,,Daničinom vrtu,,

Evo fotkice jedne zahtjevnije. [...]

 
Danice, i ovo tvoje je nemam reci smile93 smile211
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 16:46
Originalno poslano od člana Oblak Oblak napisao:




Moja prva Hipertufa
 
 
Ljudi, ovo je predivna tehnika odusevljena sam!
Moji rodjaci se inace profesionalno bave izradom figura i posuda od gipsa i betona (imaju svoju porodicnu radionicu), ali mi se njihove saksije od betona nikada nisu dopadale kao ove vase nepravilne i rucno radjene.
Naravno i moji rodjaci rade rucno i odlivaju u gipsane i ostale kalupe, ali sve su 'pod konac', i to je ono sto se meni ne svidja, nema onu draz unikatnosti, kao sto ovde vidim da sve imaju.
 
 
a ovo Oblacicu tvoje je pravo remek delo!
mozes li objasniti sa kojim materijalom si postigao/la ovako predivnu braonkastu patinu i sjaj  i kakvim kalupom si izradio/la ovaj oblik?
 
 
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 00:33

Ja nisam imala nikakvih problema sa sušenjem i sl. Iz kalupa ih vadim odmah sljedećeg dana. Moje hipertufe i recept po kojim sam ih radila su u ,,Daničinom vrtu,,

Evo fotkice jedne zahtjevnije.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 13:52
Bravo za sve vas koji ste napredovali! Ovo je prekrasno!!!
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 14:59
Oblak, pa tek sada vidim ...woow super je zdjela, bas divno izgleda! Da sporo se suse, oko 3 tjedna bi se trebale drzati u najlonu zatvorene...Koliko si je drzala u kalupu? MJa svoje drzim 24-36 sati , ovisi o smjesi ako je mekanija duze drzim i bez problema se vade...
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 01:36
Oblak jako ti je lijepo ispala!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:52
smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:17
smile141  JA!     Uspjela sam staviti sličicu! Na slici se vidi kako mi je okapnica loša (to je ono s desna). Nadam se da će moj dragi to popraviti. Za zadnju zdjelu sam zamisila da pustim u sredini lavor i kroz njega probijamo sistem koji će puniti vodu. To bi zapravo trebala biti prva zdjela, na najvišoj razini i najklompliciranija. Priznajem da sam mislila kako će to puno brže ići ali sušenje dugo traje, a još mi preostaju zidarski radovi kamo ću staviti zdjele i moram planirati i prostor oko zdjela gdje ću posaditi cvijeće.Wink  
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:15
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 22:54
 Evo probala sam, pa da vidimo (kriza srednjih godina-brzo zaboravljam stvari koje ne koristim često):
923d860e-IMG_4861.JPGCryCryCry
Opet ništa.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 22:25
Napravila sam tri zdjele za vodopad i svima su popucali rubovi kad sam ih pokušala preokrenut da izvadim kalup. Strašno se sporo suše. Bojim se da je to zbog sike plastiment. Sve sam nadogradila i popravila. Prva se osušila i jučer sam je probno napunila s vodom da vidim da li stvar "drži vodu" i ljudi stvarno drži vodu!LOL Skužila sam da mi okapnica nije dobra pa voda curi po zdjeli umjesto da pada kao slap.Shocked MM je rekao da će to popraviti!Clap za njega!
 Moram ovo podijeliti svama, samo da se sjetim kako se ono prebacuju slikice.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.