Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 45>
Korisnik
Poruka
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:35
Hoya, ti imaš puno iskustva u hipertufi pa mi molim te daj savjet: htjela bih napraviti potočić koji bi se prelivao iz jedne zdjele od Hipertufe u drugu. Da li mi je za nepropusnost zdjela dovoljno staviti u smjesu taj proizvod od Sike ili da ih još betoniram iznutra?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 06:03
Oblak, nemam ti tako puno iskustva, ali sam probala vodonepropusnost posuda od smjese sa papirom. Bilo je OK.
Koliko sam čitala i što sam naučila sa ovo malo prakse bitno je osim što se dodaje sredstvo za nepropusnost da se:
- što bolje izmješa smjesa
- što više nabije smjesa
- što duže posuda suši pod najlonom
 
Mislim da bi hypertufa ipak bila bolja za potočić.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 23:50
Evo, uvježbavam se.Danas sam zamijesila dva važa, u jedan veći sam za armaturu stavila mrežaste trake za gipsane ploče. U zadnju nisam stavila ništa i prerano sam je izvadila iz kalupa pa mi se raspala u rukama. Ako ove uspiju stavit ću sličice. Hipertufa mi se baš sviđa, izgleda prirodno i jednostavno.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 21:16
Pozdrav ekipi, da se pridruzim i ja, ova tehnika izrade kalica mi je predivna, ovih dana nabavaljam sav potrebni materijal i krecem u akciju :). Totalno me zainteresiralo :))), Hoya super su ti prvi radovi i bas su ti najbolji ti nepravilni! Oblak i tvoj kalic je odlican. meni se svidja ta tamnija varijanta!
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 21:38
Pokušavam i dalje. Stavit ću sličice (čim prebacim na komp). To je vrlo zahvalna tehnika.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 05:29

Ajde Oblak da vidimo kreacije. Dok su bili topliji dani spremila sam sav materijal misleći kako ću zimi biti više u podrumu, ali malo druge obaveze, malo hladnoća, a sad i prehlada ... nisam napravila niti jednu posudu.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 20:04
Hoya, oblak ... gdje nabaviti perlit?
Na vrh
IVANA IVA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IVANA IVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 22:43
ma jedva čekam da zatopli, pa da isprobam sama, baš mi se sviđaju posude, super za kamenjar...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 11:32
Radi li itko ista :), ja sam se totalno zakacila za hypertufu, uskoro stavim slikice, Ivana Iva sada je dobro vrijeme za raditi hypertufe radi sto laganijeg susenja, jedino ako moras to vni raditi, onda ti je naravno hladno :) Moje prizemlje je trenutno moja radionica :)
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 09:21

Evo kako to kod mene izgleda...

Tufica u kalupu ...
 
jos jedna, cetvrtasta..
 
izvadjena iz kalupa, ali i dalje se susi...
 
tekstura...
 
jedna sa crvenim pigmentom..
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:15
Bravo odlično izgledaClap

A što ti je crveni pigment, možda zemlja crvenica ili neka boja?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:21
Boja za beton ;)
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:21
Hvala, smrcko :)
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 21:24
Maso, teglice su ti prekrasne! Ja trenutno radim jednu veliku za vodopad i bojim se izvaditi iz kalupa da mi ne pukne. Nekako se sporo suši.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 22:25
Napravila sam tri zdjele za vodopad i svima su popucali rubovi kad sam ih pokušala preokrenut da izvadim kalup. Strašno se sporo suše. Bojim se da je to zbog sike plastiment. Sve sam nadogradila i popravila. Prva se osušila i jučer sam je probno napunila s vodom da vidim da li stvar "drži vodu" i ljudi stvarno drži vodu!LOL Skužila sam da mi okapnica nije dobra pa voda curi po zdjeli umjesto da pada kao slap.Shocked MM je rekao da će to popraviti!Clap za njega!
 Moram ovo podijeliti svama, samo da se sjetim kako se ono prebacuju slikice.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 22:54
 Evo probala sam, pa da vidimo (kriza srednjih godina-brzo zaboravljam stvari koje ne koristim često):
923d860e-IMG_4861.JPGCryCryCry
Opet ništa.
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:15
Na vrh
Oblak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:17
smile141  JA!     Uspjela sam staviti sličicu! Na slici se vidi kako mi je okapnica loša (to je ono s desna). Nadam se da će moj dragi to popraviti. Za zadnju zdjelu sam zamisila da pustim u sredini lavor i kroz njega probijamo sistem koji će puniti vodu. To bi zapravo trebala biti prva zdjela, na najvišoj razini i najklompliciranija. Priznajem da sam mislila kako će to puno brže ići ali sušenje dugo traje, a još mi preostaju zidarski radovi kamo ću staviti zdjele i moram planirati i prostor oko zdjela gdje ću posaditi cvijeće.Wink  
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:52
smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 01:36
Oblak jako ti je lijepo ispala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.