Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 45>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:39
Ova je ovogodišnja, samo sam ju "zablatila", baš me zanima kakva će biti nakon zime ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:48
I još ove , malo "dotjerane" koje su za u kuću preko zime:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 13:59
Super izgleda Glikice. Stvarno su najljepše kada dobiju tu patinu. A ti si postala stvarno majstor za posude koje su prava mala remek djela svaka za sebe.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 14:17
Sanja, samo isprobavam. Pokušavam ih praviti različite, ovisno o namjeni. Sad sam se bacila na papir-beton, to mi se nešto dopalo.
Ma bitno da se nešto radi, da se igramo, zar ne ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 14:18
O da.....i kako se igramo....Niakko da ja probam papir-beton. Kako se one ponašaju vani?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 14:56
Ja svoja osobna iskustva nema,. ali moji bonsaisti ih masovno prave za sebe i sve prezimljavaju vani, dakle.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 15:04
Doći će i to na red. Za sada sa kupila dvije velike vreće perlita. To namjeravam sve potrošiti u što kraćem roku.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 15:25
E pa sad si i meni dala nogu u dupe, pardon, vjetar u leđa, pa me ulovila inspiracija da radim. Baš ti hvala. Papir je natopljen, samo mixam, ubacim cement i pičim !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 15:31
Hajde, hajde samo.....čekam slikice
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 08:13
Sanja,Glikice prekrasne su vam posude..........

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 14:01
Moj prvi pokušaj završio je katastrofalno.Jeli to zato što sam stavila umjesto cementa finu žbuku od "Samoborke".Što je to Portland cement?Ima li toga u Bauhausu i koliko je pakiranje?Treset je zemlja za cvijeće onako suha i sipka?
Na slikama se vidi pedancija,veliki trud,izgubljeno vrijeme i nakon 3 dana katastrofa.




Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 14:08
Kad uhvatim vremena moram pročitati sve postove.Možda nađem sve odgovore.
Glikice,ova bakrena mala..ajme...smile91
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 14:11
Ajme Kiki-ko....koja šteta.....a baš je divno izgledala. Da, da, greška ti je upravo bila u tome što nisi koristila cement (koji je vezivo). Portland cement ti je onaj naj...naj...najobičniji sivi cement i nikako one gotove smjese što postoje. Imaš ga na svakom stovarištu. To je onaj što je 25 kg oko 20 kuna. Postoji i bijeli cement, ali on je otprilike dvostruko skuplji. Meni osobno najljepši onaj svijetlije sivi od Našice cementa (jer imaš i tamno sive vrste od Lukačića ili Mađarski). S tim od Našice cementa smjesa ispadne neke bež boje. Ne vidim u tvojoj smjesi perlit. Jesi ga stavljala? Treset možeš kupiti u Baumaxu. Imaju jednu jedinu vrstu i na vreči piše : Torf. To nije obična zemlja za cvijeće, već kako kažeš suha je, sipka i ima veće komadiće u njoj. 
Nadam se da sam pomogla. 
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 14:24
I još jedno pitanje...da li si svoj rad umotala u najlon nakon što si ga završila? Tako umotan mora stajati od jednog do 4-5 dana, ovisno o veličini posude. Nakon toga se vadi iz najlona (slika za forum), očetka žičanom četkom i ponovo vraća u najlon na 2-3 tjedna sporog sušenja. Ovo je bitno kako bi sušenje išlo polako i kako bi se spriječilo pucanje.

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 16:37
Kiki-ko, evo Sanja123 ti je rekla gdje što možeš kupiti, a evo ti jedan link među mnoštvom koji ti ovako zorno dočarava ovaj teoretski dio, omjere i način izrade, a tebi mašte i kreativnosti uopće nenedostaje tako da se unaprijed veselim tvojim radovima klik: hipertufa
Na vrh
triggi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje triggi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 14:08
Hm.. generalno je ovo sve dosta zanimljivo.. Sanja123... Kak izgledaju kalupi za ove tegle koji su na fotkama na predhodnoj stranici.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 14:16
Triggi...nešto su obični kalići za cvijeće (u ovom slučaju jako veliki), Ona niska velika je plastčna velika savitljiva posuda sa ručkama (tzv "ceker) - kada se puste ručke raširi se i postane velika posuda. Ma može se raditi u čemu god želiš. Radila sam tako npr. i u ambalaži od jupola, u raznim kantama....Bitno je da se dobro obloži posuda i preporučljivo je da se barem malo može savinuti zbog izbacivanja gotove posude iz kalupa (zbog toga preferiram plastične kalupe)
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
ante2233 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ante2233 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 02:43
Pozdrav ljudi :), evo ovako molim vas za pomoć, napravio sam smjesu od papira i cementa kako ste opisivali gore u postupku, uzeo kalup staru teglu i sve normalno napravio i namazao carlijem  prije nanosa smjese i sad nikako ne mogu izvadit van haha, a vec se suši 4 dana, molim pomoć :D  Smile
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 07:41
Ajoj Ante....ja nisam nikada radila sa cement papirom, pa ti ne mogu dati baš neki savjet. Znam samo da meni deteržent za suđe u hypertufama nije puno pomogao. Ja stavljam najlon. Zbog rustikalnog izgleda naguram više najlona, ali može i ona tanka folija. Od čega je tegla? Ako je plastična pokušaj ju malo savinuti i kuckati...(vjerujem da si to već i napravio). Inaće su ti za takve stvari najbolji malo savitljivi plastični kalupi (po mom iskustvu keramički kalupi i metalni nisu nikako za ovakve stvari)

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
ante2233 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ante2233 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 12:25
Ma stavio sam u keramički kalup, to mi je prvi put da radim ovako nesto i eto :), a u pravu ste od sad ću stavljati u plasticne kalupe imam ih dosta i pokusat napravit :))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.