Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 45>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 20:24
Perlita je bilo u Bauhausu, ali ti je papir jeftinije koristiti.

Posude su superClap. Kako je postignuta ta crvena boja?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 22:08
perlita ima i u bricu
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 23:10
Originalno poslano od člana bili cvitak bili cvitak napisao:

perlita ima i u bricu



Hvala za ovo, njega ima i kod nas Smile
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 08:34
Posude su vam prekrasne. Clap To moram probati na proljeće. Zanima me mogu li i po zimi oststi vani ili popucaju? 
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 00:55
Evo moje grnčarije  smile61 Nisu još gotove, treba ih još malo izšmirglati i mislim da će biti spremne. Ima ih još po kući, suše se a u većima i mace spavaju smile39




Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 01:23
Ksan - odlične su posudeClap
Cijelu zimu se brusim i jedva čekam da krenem s izradom. Sviđaju mi se oblici i upravo te glatke plohe.
Još se premišljam da li da radim onu papir-cement ili perlit, cement, treset.
 
Gdje sušiš? Da li si nešto dodala u ove posude koje su malo nijansirane?
ClapClapClap
 
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 09:15
Ksan posude su ti super možešli mi malo pojasniti tu teh papi beton ne kužim.posude nisu teške predpostavljam.dali je skup taj materijal.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 18:20
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:

Ksan posude su ti super možešli mi malo pojasniti tu teh papi beton ne kužim.posude nisu teške predpostavljam.dali je skup taj materijal.
 
Na 4. str. smrcko je stavila link, a ispod njega i recept kako izraditi posude u toj tehniciWink, dok ti ksan ne odgovori, možeš pogledatiSmile
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 18:24
Hvala na pohvalama smile211
Rađene su tehnikom papir betona, detaljno opisano u Hoyinom postu na početku ove teme. Neke moje posude su rađene s bijelim cementom a neke s običnom.  Ako ništa drugo ovo je jeftinija tehnika, kupi se samo cement, a uvijek se da skupiti nešto starih novina smile55 i posao može počet. Sve što sam naučila o posudama i toj tehnici je tu na forumu. Pošto smo se tek nedavno doselili u kuću svega mi fali tako i posuda za cvijeće i na ovaj način sam odlučila s malo novaca do proljeća biti spremna Embarrassed

Pošto je sad hladno pravim ih u kući i u kalupu ostaju jedan dan, nakon toga ih vadim tj kvrckam malo po njima dok ne ispadnu i još se nekoliko dana suše po kući (u svakoj sobi ih ima po nekoliko)i u to vrijeme se s njima mora lagano jer se vrlo lako raspadnu ako ih se premješta s jednom rukom. Nakon toga ih spremam u garažu i čekaju proljeće. Još ih treba malo izgladiti brusnim papirom, pogotovo rubove i isprat pod vodom, no taj dio ću ipak radit na dvorištu.

Još malo slika sa sušenja. Kad ih izvadim iz kalupa sušim ih koji dan naopako.





Darijaz  posude nisu teške, nisam radila tehnikom hipertufa ali mislim da su puno lakše ove moje i ako ništa drugo mogu se napravit puno tanje. E sad kako će se držat dalje ne znam ali čula sam samo dobre komentare.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 20:52
Predivno Clap

Sad fasadnom bojom možeš pofarbati u kombinacije koje ti pašu.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:15
Divno si to napravila Ksan,

stvarno si bila vredna...koliko ih samo imas smile39
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:25

Meni su lijepe baš takve kakve jesu, no to će ovisiti o vlasnici i njenom ukusu. Vidjela sam kako ih tretitaju sa zemljom i mahovinom, pa se dobije lijepa prirodna boja - kao starinska

Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:26
ksan  znaći premažeš posudu cimentom i složiš preko toga novine i onda opet ciment ako sam dobro svatila, nije teško, a i jeftinije za đep. Jer takve samo malo obrađenije koštaju ola la.Probat ću
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 22:30
Hvala  vam Embarrassed

Smrcko  hvala na savjetima, sve primam i isprobavam  smile78

Olja hvala, tu nisu sve ima ih  još i na proljeće će biti pune cvijeća smile169

Moon je da lijepe su u biti izgledaju prirodno čak i s običnim cementom što se više suše to su svjetlije smile94

Darijaz ovako pravim, ali nemoj da ti bude teško pročitaj cijelu temu i pogledaj link u vrtlarici mislim da je 18.12.

Ja u svoju smjesu stavim i Siku 1 ali ne svaki put jer zaboravim smile60

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

-Znači 3 lista papira potrgati na trake, namočiti u vodu

- Miksati 10 - 15 min

- Prebaciti u posudu sa rupama, zbog cijeđenja

- Ostaviti da prenoći

- Uzeti 6 mjerica namočenih novina, 6 mjerica bjelog cementa

- Mješati i nakon tog imamo 2-3 sata za oblikovanje

- Kalup namazati čarlijem

- Oblikovati od dna prema gore

- Da se suši 24 sata ili duže

- Kad je suho brusiti rubove

- Na kraju kolorirati ili namazati tresetom i mahovinom

Smile

Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:03
super...svaka cast na volji i stpljenju...smile126
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:45
Ljudi moji, ja sam naprosto oduševljena ovom tehnikom i vašim uratcima. Čim malo zatopli pridružujem se družini u proizvodnji hypertufe. Skupila sam već mali milion sličica sa interneta i sa foruma i samo čekam da se snijeg otopi. Hvala vam na ovoj prekrasnoj ideji i savjetima.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 18:23
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Ljudi moji, ja sam naprosto oduševljena ovom tehnikom i vašim uratcima. Čim malo zatopli pridružujem se družini u proizvodnji hypertufe. Skupila sam već mali milion sličica sa interneta i sa foruma i samo čekam da se snijeg otopi. Hvala vam na ovoj prekrasnoj ideji i savjetima.


Znači li to ti kađeš kako a muž napravi?Wink
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 18:25
Ne. Najvjerojatnije ću ostati koji dan u Batini, pa ću se onda baciti na izradu. Počet ću sa manjim stvarima da vidim kako će to meni ići. Kada budem pravila nešto veće može mi on pomagati.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 18:28
Pitanje za one iskusne....Jeste pokušali umjesto boje za beton ubaciti pigment za boju za zidove (Jupol ili neki slični?) Izbor boja je daleko veći, a mislim da je i cijena puno povoljnija i pakovanja manja. Jedino me muči da li je boja kompatibilna s ostalim materijalom.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:27
Ksan, jako zanimljive posude! Nisam probala tu tehniku sa papirom za sada se drzim Hypertufa smjese :) Vidim da su dosta tanjih zidova nego kod Hypertufe ali vjerujem da su ipak dosta teze. Hypertufa posude se dosta lagane bas radi perlita koji je kao "perije" :) Fini su ti kalupi, svidja mi se taj pravokutni oblik!
Ova tehnika sa papirom je i jeftinija jer ne moras kupovati perlit kojeg i nema bas svugdje kupiti. A ni treset ne ide kao obvezan sastojak, tako da ti je investicija uglavnom samo cement...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.