Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 45>
Korisnik
Poruka
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:52
Sada vidim da ste pitale za Perlit, bude ga u Bauhausu, Gramatu...ima ga i u Srbiji, tamo ga je lakse naci nego kod nas ...Perlit vreca 100L je nekih 150-200 kn  ovisi kako gdje, ovisi o granulaciji itd...Boja kod mojih tufa je boja za cement u prahu koja se mjesa u smjesu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 12:13
S čim miksaš papir?Je li s onim što se mješa boja prikazano na prvoj stranici?Oprosti ako je blesavo pitanje.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:59
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

Ksan, jako zanimljive posude! Nisam probala tu tehniku sa papirom za sada se drzim Hypertufa smjese :) Vidim da su dosta tanjih zidova nego kod Hypertufe ali vjerujem da su ipak dosta teze. Hypertufa posude se dosta lagane bas radi perlita koji je kao "perije" :) Fini su ti kalupi, svidja mi se taj pravokutni oblik!
Ova tehnika sa papirom je i jeftinija jer ne moras kupovati perlit kojeg i nema bas svugdje kupiti. A ni treset ne ide kao obvezan sastojak, tako da ti je investicija uglavnom samo cement...


 Zbog ovog jeftinije - trenutno se bavim njima. Embarrassed Da tanke su ali sam primijetila da ako ih malo deblje napravim lakše se brusnim papirom izgladi rub tj bude ljepši rub. Nisu teške osim kad se napiju vode.


Originalno poslano od člana Nina22 Nina22 napisao:

S čim miksaš papir?Je li s onim što se mješa boja prikazano na prvoj stranici?Oprosti ako je blesavo pitanje.
 

Ni jedno pitanje nije blesavo Smile da s njime, stavi se na bušilicu i Wacko ožeži.


Na vrh
triggi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje triggi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 13:58
u kojim uvjetima je najbolje sušit posude?
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:26
Izradila sam hipertufu od papira i bijelog cementa.
Stavila sam teglu sa cvijetom u nju tj. služi kao ukrasna tegla.
Zanima me što bi se dogodilo s teglom ako bih posadila u nju cvijet. Da li bi upila vodu prilikom zalijevanja i promijenila boju.
Ima li tko iskustva s tim?
Evo slike.Malo je lošije kvalitete, slikano mobitelom. :)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:36
Predivan radClap.

Moraš pokušati što će se desitiWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:58
danica41....bravo, jako lijepo. Navodno je nepropusna, zbog papira - celuloze i ako nisi dolje napravila rupicu....napiši svoje iskustvo ako pokušaš Thumbs%20Up
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:16
Recepture za izradu hypertufe se međusobno razlikuju, kako u potrebnim sastavnicama tako i u omjerima. Razlikuju se i samim načinom oblaganja smjese. Smjesa se moža nanositi s vanjske ili unutarnje strane kalupa. Bez obzira na te razlike izrada hypertufe me oduševila. O toj sam tehnici prvi put čula na ovom forumu što me potaknulo da malo više naučim o tome. Sviđa mi se što ova tehnika dopušta mogućnost eksperimentiranja kako s materijalima, tako i s omjerima. A o oblicima i namjeni da i ne govorim. Kad god naiđem na temu o hypertufi, pročitam. Tako sam i sada pregledala ovih sedam stranica. Lijepe ste stvari izradili, uživala sam.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 02:21
Originalno poslano od člana danica41 danica41 napisao:

Izradila sam hipertufu od papira i bijelog cementa.
Stavila sam teglu sa cvijetom u nju tj. služi kao ukrasna tegla.
Zanima me što bi se dogodilo s teglom ako bih posadila u nju cvijet. Da li bi upila vodu prilikom zalijevanja i promijenila boju.
Ima li tko iskustva s tim?
Evo slike.Malo je lošije kvalitete, slikano mobitelom. :)



Moje teglice imaju rupu i služe mi za sađenje cvijeća direktno u njih. Kad zalijevam cvijeće popiju dosta vode ali sam primijetila da se i zemlja u njima prije osuši ( što se pokazalo dobro kod cvijeća koje ne voli puno vode). Kad se napiju vode potamne i osjeti se pod rukom da su vlažne ali se već sutra osuše. Ova tvoja je prekrasna.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 03:06
Čitam već treći put ovu temu.
Super tegle, teglice, tanjurići. Clap
Sad ste i mene navukli. Morat ću i ja po cement Wink.
Učim, učim. smile78

Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:01
Nešto novo kod mene!

Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:04
Uh Danice, krasne su. Da li one tako pobijele same od sebe kada se osuše ili u njima ima dodatka boje? Ja se spremam za jedno tjedan, dva na isprobavanje mojih vještina.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:08
I još...




Hvala svima na pohvalama i pomoći! :)
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:09
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Uh Danice, krasne su. Da li one tako pobijele same od sebe kada se osuše ili u njima ima dodatka boje? Ja se spremam za jedno tjedan, dva na isprobavanje mojih vještina.


Same pobijele kad se posuše.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:10
Napisala si ranije da koristiš BIJELI cement? Nisam još ranije vidjela nikada? Tko je proizvođeč i gdje se može nabaviti?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:19
danica41...to su prave kreacije, Radila si ih kao ukrasne posude za cvijeće ili si direktno u njih posadila cvijet? Lijepo ti pašu uz kamenu oblogu na kućiBig%20smile
 
Odavno se već spremam u akciju izrade cvijetnjaka. Kupila sam portland cement, papir imam i samo moram malo vremena uloviti i napraviti prvi uradak. Imam i biljku koja čeka svoj pitarić Big%20smile
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:17
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Napisala si ranije da koristiš BIJELI cement? Nisam još ranije vidjela nikada? Tko je proizvođeč i gdje se može nabaviti?

Nemam pojma! Ja samo kažem mužu da kupi bijeli cement, a poslije ne gledam što piše na vreći.
Dobro pitanje! Budem ti pogledala pa ti napišem. ;)
Na vrh
danica41 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica41 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:22
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

danica41...to su prave kreacije, Radila si ih kao ukrasne posude za cvijeće ili si direktno u njih posadila cvijet? Lijepo ti pašu uz kamenu oblogu na kući[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />
 

Odavno se već spremam u akciju izrade cvijetnjaka. Kupila sam portland cement, papir imam i samo moram malo vremena uloviti i napraviti prvi uradak. Imam i biljku koja čeka svoj pitarić [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />

Neke su ukrasne, a u neke ću posaditi cvijeće.
Samo kreni. Ja sam neko vrijeme proučavala, a sad ne mogu stati s izradom. imam puno ideja i sve bih ih htjela odmah isprobati. Evo upravo sada idem opet u akciju!;)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 23:15
danica41....LOLpotpuno te razumijem
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 07:01
Sanja123 bijeloga cementa bi trebalo biti gdje i običnog.Samo što je bijeli skuplji.Nisam ni ja znala,ali namjeravam isprobati ovu tehniku,pa se polako pripremam i prikupljam podatke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.