Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2010 u 23:42
Ali je danas srijeda?
Ja sam penzionerka, ne znam koji je dan.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2010 u 23:47
Evo novo pitanje.Ne baš tako lako kao prošli put.

Koja je ovo ljekovita biljka:


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 00:10
povratić,lat.tanacetum parthenium
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 09:28
A joooooj!!!smile42 mea culpa!! plavuša!!Confused Thanks Fermina!! :)


Bravo Rose!!! :))))))))))))))) Daklem tko ima problema sa migrenom nek žvače po par listića dnevno ( po zimi u prah samljeveno)... osjetljivi želuci i žuči - oprez!
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 09:31
Evo da se iskupim za sinoć......


http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 16:20
Rose, moje cestitke!

Ako ne znamo koja je biljka neko odredjeno vreme, da li ce biti male pomoci?

Evo ja bih da pitam da nije ovo neka rodjaka steze (neka potentilla vrsta)?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 13:08
Bravo cenarius, lijepo si to pronašao, :)) to jest jedna od potentilla vrste:)
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 23:04
A rosina nagrada?Na PP!
Čestitam rose, nisam mislila da će ići tako lako.
Napisala bih nešto o ovoj biljci o kojoj ima bezbroj stranica sa referencama  na engleskom jer je jako puno istraživana u svijetu a kod nas se premalo zna o njoj.
Međutim u nas je berba grožđa u tijeku.Kad završi i...padne kiša onda.
Vrijedi...?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 11:02
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

Rose, moje cestitke!

Ako ne znamo koja je biljka neko odredjeno vreme, da li ce biti male pomoci?

Evo ja bih da pitam da nije ovo neka rodjaka steze (neka potentilla vrsta)?



hajde, hajde Smile  malo detaljnije Tongue smisliti ću ti neku lijepu nagradu....hm... evo, exclusivna nagrada ( kao novom i ipak aktivnom članu :))) možeš birati sjeme bilo koje (divlje) ljekovite biljke koja raste na našem podneblju... :)...ako ga imam naravno, i ako se razmnožava sjemenom..... LOLLOL
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 16:54
Uh, bas sam pretrazivao intrenet i nekako mi najvise lici na Potentillu anserinu. Bar po listu... Jel ima ovo nekog smisla???
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 17:00
hvala na čestitkama. nije bilo lako,pretrazivala sam sve po internetu,nikako nać pravi naziv,a odgovor nisam htjela pisat dok nisam bila sigurna sto je.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 20:35

Ajde ajde cenarius, ne budi skroman, znamo mi da ti to znaš!!!!TongueLOL  i poooooogodak :))))))))))))))))))))))))     smile164Tongue



rose, svaka ti čast smile55smile79  to je ono što se traži, aktivacija :))) jel da da si putem dosta toga saznala :))))  eto za nagradu ti mogu poslati sjeme te biljjke :))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 22:34
Rose već dobiva nagradu od mene budući da sam ja stavila sliku povratića.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 23:02
griva hvala sto si se ponudila,al netreba. meni sjemeke ne uspjevaju tako da bolje da ih posijes za još biljčica ili posaljes nekom tko to trazi.

hvala još jednom!
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 17:40
griva, nagrada je stvarno izuzetna i meni najinteresantnije! Hvala puno!!!! Za sada zaista necu nista, mozda kasnije neku divlju biljku iz familije Lamiaceae koja ne zivi u mojoj zemlji. U svakom slucaju u skorije vreme nista. Posto planiram da otvorim temu o ovoj familiji bio bih prezadovoljan ako ti, Fermina i bilo ko ko ima iskustva sa divljim biljkama, ucestvujete u njoj. I evo ovde kratko da kazem, bas me zainteresovala Salvia brachyodon za koju kazu da zivi samo na planini Orjen i na Peljescu! citao sam da ima prelepe velike plave cvetove! Bilo bi interesantno ako je neko poznaje da recimo stavi slike ovde... Citao sam i o nekoj vrsti cubra, vecem od ostalih, koji raste pored mora gde duvaju jaki vetrovi. Bilo bi zanimljivo videti i tu biljku...
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 18:32
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

griva, nagrada je stvarno izuzetna i meni najinteresantnije! Hvala puno!!!! Za sada zaista necu nista, mozda kasnije neku divlju biljku iz familije Lamiaceae koja ne zivi u mojoj zemlji. U svakom slucaju u skorije vreme nista. Posto planiram da otvorim temu o ovoj familiji bio bih prezadovoljan ako ti, Fermina i bilo ko ko ima iskustva sa divljim biljkama, ucestvujete u njoj. I evo ovde kratko da kazem, bas me zainteresovala Salvia brachyodon za koju kazu da zivi samo na planini Orjen i na Peljescu! citao sam da ima prelepe velike plave cvetove! Bilo bi interesantno ako je neko poznaje da recimo stavi slike ovde... Citao sam i o nekoj vrsti cubra, vecem od ostalih, koji raste pored mora gde duvaju jaki vetrovi. Bilo bi zanimljivo videti i tu biljku...



cenarius,  nema ti kod mene na veresiju ništa! Ako koje sjeme želiš sada ti je vrijeme da kažeš inače prošla baka sa kolačima smile172

što se tiče bilja koje navodiš ... ja se bavim (u praksi) ljekovitim biljem i ne zadirem u endemične, rijetke ili ugrožene biljne vrste jer mislim da ih treba pustiti na miru.... ima i ljudi kojima su baš takve grupacije biljaka zanimljive za sakupljanje ali to je  meni) kao lov na bijelog tigra...čemu?......
...općenito, moje je osobno mišljenje da je potrebno ovaj forum bazirati na upotrebi i prepoznavanju  našeg najučestalijeg ljekovitog bilja.....zašto? zato jer na taj način možemo pružiti najviše upotrebljivih informacija  ljudima koji ga čitaju i danas i za 5  godina.... dakle način kako će si ljudi prepoznati ljekovito bilje u prirodi uokolo sebe ( razviti veći suodnos sa prirodom) i način kako će i za šta upotrijebiti to bilje, dakle lokalno i regionalno bilje, uporabne informacije.... 

Što se tiče tvog poziva da sudjelujemo u novoj temi koja objedinjuje porodicu usnatica, ja ti mogu odgovoriti samo u svoje ime... to je jako velika porodica, u Hrvatskoj je jako zastupljena i mi smo na ovom podforumu ljekovitog bilja obradili relativno velik  (s obziroma na broj tema u podforumu) broj vrsti, no svaka aktivacija je hvale vrijedna smile78  ....... no nemoj me kivo shvatiti, ako budem ocjenila da trebam reći nešto za što smatram da će zaista uporabno pomoći najvećem broju ljudi koji čitaju forum , onda ću napisati .....al neću obečavati da ću pisati općenite informacije o nekoj porodici bilja:)
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 18:37
Dobro, dobro Fremina..... samo sam se htjela iskupiti jer sam zaboravila u srijedu na igru a ti si me izvukla... a i znam da ste sad u jesenskim akcijama :))))))))))))

rose, imam  toliko tog sjemena da više ne znam kud sa njim, šaljem ga već 2,3 god na sve strane tko god ga hoće...zapravo sam ga se htjela riješiti :))))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 20:01
E nema veze, neka prodje baka sa kolacima!
A sto se tice one moje teme, nista ne shvatajte kao obavezu... Ja je otvaram za svoju dusu... A naravno, svaki komentar je dobrodosao!
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 13:17
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

E nema veze, neka prodje baka sa kolacima!
A sto se tice one moje teme, nista ne shvatajte kao obavezu... Ja je otvaram za svoju dusu... A naravno, svaki komentar je dobrodosao!



more! :))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 00:04
Uh, zar opet srijeda.Što dani lete.

Malo kasno ali evo novog nagradnog pitanja.
Koja je ovo ljekovita biljka:



Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.