Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Planika maginja - Arbutus Unedo L.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Planika maginja - Arbutus Unedo L.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 17:29
Miro, od kad sam je posadila do danas nisam joj posvetila niti pet minuta.
A ona raste bez vode, bez okopavanja i dohranjivanja.
Pustila sam je da se sama bori kao i u Dalmaciji. I ona raste.
Sad čekam da vidim njen prvi cvijet i plod.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 17:57
Gdje si je kupila hoya? U MBM -u ili?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 18:46

Da, u MBM-u. Nisu skupe, a dosta su velike sadnice.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 19:26
eh,blago si ga vama. Ima i u Vž MBM ali nema skoro niš ko zagrebački,nema šanse naći limun,naranču,maslinu, ne daj bože kaki a da o planiki ne govorim - ne znam kak su tak ignorantni
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 01:22
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

eh,blago si ga vama. Ima i u Vž MBM ali nema skoro niš ko zagrebački,nema šanse naći limun,naranču,maslinu, ne daj bože kaki a da o planiki ne govorim - ne znam kak su tak ignorantni
 
hana, ja ću izviditi pa kada ti pošaljem ono što sam obećala možda i ovo bude u paketu Wink
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 11:11
Ja sam plod planike brao jednom u Bergamu u Italiji oko nove godine, Bergamo je bio pod debelim snijegom....
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 11:36
Ajme šta su te planike dobre smile41 prošlo ljeto sam ih se prejeo da mi je došlo slabo.. a imaju krhke grančice,pola smo ih prelomili Embarrassed
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 12:09
Planika se ne smije jesti u većim količinama, daju osjećaj pijanstva
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 13:46
Da li netko ima iskustva sa sijanjem,imam sjemenke pa bi probala?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 14:21
Nisam probala sijati ni saditi, jer planika kod nas raste sama. Obično se takve biljke koje su sastavni dio makije i rastu same teško razmnožavaju.

Čula sam da se sjemenke trebaju držati u hladnom barem mjesec dana, a da se prije sijanja nekoliko dana namaču u vodi. Sjeme sporo klija - 2-3 mjeseca

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 14:21

U našem riječkom botaničkom vrtu slikala sam jednu punu plodova pod snijegom, da sam znala da je tako fina bila bi probala

 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:06
Planika sigurno ne podnosi niske temp. Kako bi se ponašala u tegli?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 01:53
kod nas je ove zime bilo - 6 i naših par maleckih planika izgledaju živo (presađene prije nekih godinu dana)
ne znam koliki minus mogu podnijeti

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 09:33
Imam na južnoj strani kuće lođu, pa sam mislila ako može planika uspjevati u velikoj tegli (zavisi kako ima veliki korjen) da bi ju posadila u teglu za zaštitu od jakoga sunca ljeti, u jesen za ukras i slast. Sa tri strane bi bila zaštićena . Kako podnosi rez?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 10:02

....bas  sam  nedavno  iscupala  par  malih  planika  i  stavila  ih  u  vodu....cekaju  da  ih  prebacim  u  zemlju....one  su   stabalca  sa  izrazito   suhe,  skrte   zemlje....podnose  svakakve  torture,   rastu   na  osuncanim  stranama  brda,  otoka....sto  se  tice  zime   -   racunajte  na  dalmatinsku  zimu -   ponekad   0 C   do    -2,  -3   .....znaci  u  kontinentu  je  treba  spremiti  na  hladno  i   vrlo  malo  zalijevati....

...pokusajte  eksperimentirati...Thumbs%20Up

 
 
 
 
 
....evo  ih,  stoje  u  vodi  vec  15  dana....tko  zna  hoce  li  se  primiti  u  zemlji?....kad  smo  ih  prosle  godine   odmah  stavili  u   vrt  primile  su  se   lako...  
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 11:05
baš je lijepa
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 07:55
Negdje sam našla do podnosi do -15, na jednom drugom forumu mi je čovjek odgovorio da se razmnožava reznicamam korjena. On je kod sebe krčio i jedva je isčupao, jer veli da ako ostrane i najmanji komadić korjena ona niće.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 08:01
....to za  korijen  ne  znam....nalazim  male koje je lako  iscupati  i  prenosim  u  vrt....ostavili smo  zeleni   zid  od  samoniklih  grmova  pa  popunjavamo  praznine....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 12:08
Nisam je našla u MBM - u a sjemenke nemam. Više bih voljela kupiti veliku biljku a ne čekati iz sjemeke da naraste. Zna li netko gdje ima mladica za kupiti ili nabaviti?
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 18:20
Hmm ne znam gdje se mogu nabaviti..
Ali dali tko zna dali će pustit žile ako grančicu stavim u teglu s vodom, ili ako ju kalemim (cijepim) na amulu ??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.