Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cedrus atlantica - Atlaski cedar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cedrus atlantica - Atlaski cedar

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 19:22
A snijeg ?
Pogotovo mokar snijeg. Jedino rješenje u slučaju obilnijeg snijega je da si cijelu noć dežuran sa metlom i čistiš snijeg sa grana.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 21:50
ima tu istine... znači to je libanonac, samo pendula???
Tena 28.3.2010
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 07:47
Željela bih u vrtu imati malo "vertikale" pa mi se kao dobar izbor nameće Cedrus atlantica glauca pendula. Međutim, guglajući po netu postoje primjerci koji doslovno rastu samo u vis, bez velikog volumena i imaju, dakako, ovješene grane. To mi je u redu. Al isto tako postoje primjerci koji imaju jako veliki volumen, dakle grane su im skoro horizontalne, što mi svakako ne bi odgovaralo s obzirom na manjak prostora. Da li se radi o različitim varijetetima ili što je posrijedi?
Je li možda bolji izbor viseća smreka, Picea Abies Inversa ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 09:14
@rajski vrtovi, ako želiš stupčastu usku formu krošnje kod četinjača u tom slučaju trebaš kupiti sadnicu koji u imenu ima oznaku fastigiata ili columnar. 
Fastigiata je oznaka da je to drvo koje takvo samo po sebi raste u prirodi a columnar je oznaka kultivara dobivenog umjetnom selekcijom. No svodi se na isto, to su sve stupčaste uske forme krošnje.  

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 09:37
Hvala Pinus, idem u potragu ! Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bore46 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Siječanj 2015
Lokacija: dalmacija
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bore46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2015 u 16:47
dobar dan!
evo sam se sad registrirao.  ne znam da li uopce pisem u pravpj rubrici.

treba ,mi pomoc. imam cedar ster oko 15 godina. na njemu se na par mijesta puklo deblo. zanima me sto treba uiniti. bilo bih mi zao da mu se nesto desi .

                         pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.